WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rodzina Lee Richardsona podziękowała częstochowianom (foto)

W środę zapłonęły kolejne znicze pod klubową ścianą Włókniarza Częstochowa, która w ostatnich dniach stała się miejscem pamięci zmarłego w niedzielę Lee Richardsona. W Częstochowie pojawiła się matka, żona oraz brat "Rico", którzy podziękowali fanom w tym mieście. O tym, jak bardzo lubianą postacią był Lee Richardson świadczyć może tłum kibiców, którzy około godziny 20:00 zgromadzili się przy bramie wjazdowej do parku maszyn.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Lee Richardson był zawodnikiem Lwów w latach 2006-2009. Był jednym z najlepszych zawodników częstochowskiego Włókniarza. Wielokrotnie cieszył fanów Lwów swoją skuteczną jazdą. Był liderem klasyfikacji bonusów. Fani w Częstochowie bez wątpienia nie zapomną o 33-latku. Wielu kibiców w ostatnich dniach pojawiało się pod klubową ścianą nie tylko w ciągu dnia, ale także późnym wieczorem. Wielu zostawiało pamiątki związane z Richardsonem.

W środę w tym miejscu pojawili się najbliżsi Lee Richardsona, a także jego mechanicy i współpracownicy. Spotkanie to przebiegło pod znakiem zadumy nad postacią tragicznie zmarłego Brytyjczyka. Nie zabrakło również władz Włókniarza z prezesem Pawłem Mizgalskim na czele oraz prezesa honorowego Lwów - Mariana Maślanki. Ten ostatni w imieniu rodziny "Rico" podziękował licznie zgromadzonym kibicom za obecność. Wcześniej po raz ostatni w Częstochowie można było usłyszeć warkot motocykla należącego do Richardsona. Najbliżsi Brytyjczyka odpalili znicze w miejscu pamięci oraz odbyli krótką modlitwę.

Nie zabrakło również oprawy kibiców, którzy przygotowali specjalny transparent. Na koniec spotkania zgromadzony tłum skandował nazwisko Brytyjczyka. Gromkie "Lee, Lee Richardson" w asyście oklasków trwało przez blisko minutę.

Jednocześnie rodzina Richardsona zaapelowała, aby podczas niedzielnego spotkania z Unibaksem Toruń publika nie milczała. Zdaniem najbliższych Rico, sam zainteresowany zdecydowanie wolałby usłyszeć głośny doping, który wielokrotnie uskrzydlał go przed startem wyścigu.
Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (113):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ZB9 0
  brawo czewa rzeszow wstyd
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • rzeszowiak 0
  intro masz racje to jest bardzo głupie to co napisałeś - daj sobie siana z takimi tekstami.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • rzeszowiak 0
  Brak mi słów ,świetna oprawa gratulacje dla częstochowian ,po takim czymś serce emmy smutek zatrzymało, pozdro i podziekowania z rzeszowa.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (110)
Pokaż więcej komentarzy (113)
Pokaż więcej komentarzy (113)
Pokaż więcej komentarzy (113)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×