Victoria wygrała rundę zasadniczą - relacja z meczu Victoria - Kolejarz

Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu Victoria Piła pokonała na własnym torze ekipę Kolejarza Rawicz 50:40. Kolejny raz w tym sezonie komplet punktów zdobył Mariusz Puszakowski.

Mecz w Pile rozpoczynał się o nietypowej godzinie i równie nietypowy był rezultat inaugurującego biegu. Za sprawą jadącego gościnnie Pawła Przedpełskiego oraz ambitnie walczącego na dystansie Radosława Małucha, pierwszy raz w tym sezonie Victoria Piła triumfowała w wyścigu juniorów. Gospodarze wyszli na meczowe prowadzenie, jednak długo z pozytywnego rezultatu się nie cieszyli.

Mimo, że trzy kolejne gonitwy ułożyły się remisowo, to już na otwarcie drugiej serii startów Kolejarze wygrali podwójnie. Dwupunktową przewagę wypracowaną przez parę Kiełbasa-Gołubowskij, chwilę później o kolejne dwa oczka zwiększyli Andersson z Rosenem i wydawało się, że goście coraz lepiej czują się na pilskiej nawierzchni.

Zawodnicy Victorii szybko temu zaprzeczyli. Dwie wygrane pilan w stosunku 5:1 pozwoliły kolejny raz zmienić przebieg meczu i przed wyścigami nominowanymi gospodarze byli o dwa oczka lepsi od rywali. Oznaczało to, że czternasta odsłona dnia mogła zadecydować o losach zwycięstwa i tak też się stało. Parowa jazda Frankowa i Jędrzejewskiego nie pozwoliła gościom wyjść na czołowe pozycje, a co za tym idzie po pierwszym biegu nominowanym na tablicy wyników widniał wynik 45:39. W tej sytuacji "żużlowy deser" był jedynie formalnością.

Wśród gości trudno szczególnie wyróżnić jednego z zawodników, ponieważ prawie cała drużyna jechała na podobnym poziomie. Czwórka seniorów - Wiktor Gołubowskij, Szymon Kiełbasa, Piotr Dym i Eric Andersson zaprezentowała się bardzo solidnie i żaden z nich nie odstawał od gospodarzy. Wsparcie dobrze radzącego sobie Antona Rosena przez większą część meczu dawało Kolejarzom nadzieję na pozytywny rezultat. Jedyne czego rawiczanom zabrakło to punkty Sławomira Musielaka . Finalista tegorocznych IMP, podobnie jak trener Piotr Żyto, nie zamierzał jednak tłumaczyć dziennikarzom przyczyn porażki.

Victoria już niemalże tradycyjnie opierała się na dwóch filarach. Mariusz Puszakowski i Piotr Świst potwierdzili swoją dominację w lidze i łącznie uzyskali dwadzieścia osiem "płatnych" punktów. Do grona solidnie punktujących dołączył również Marcin Jędrzejewski, a Mariusz Franków, po początkowych problemach, wygrał decydujący bieg. Problemy sprzętowe miał Cyprian Szymko, który po dwóch zerach pewnie zwyciężył, by następnie kolejny raz dojechać do mety jako ostatni. Zawodnik zapewniał, że nic nie zmieniał w ustawieniach i motor, na którym chwilę wcześniej wygrał, po kilku minutach wręcz przestał jechać.

Ta wygrana dała Victorii triumf w rundzie zasadniczej i bezpośredni awans do półfinałów play-off. Pilanie mają teraz ponad miesiąc przerwy w startach, natomiast zawodnicy Kolejarza odpoczną połowę krócej i 22 lipca zmierzą się z ROW-em Rybnik.