Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siódemka XVI kolejki ENEA Ekstraligi

W siódemce 16. kolejki ENEA Ekstraligi po raz kolejny znalazło się trzech juniorów. Tym razem żaden z uczestników cyklu Grand Prix "nie otarł się" o komplet punktów i nie znalazł się w zestawieniu.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

1. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno - KSM 7,19) - 16 (2,2,3,3,3,3)

Głównie dzięki aktualnemu liderowi Unii Leszno, "dzieci" jeżdżące w zespole Byków zdołały zremisować z Betardem Spartą we Wrocławiu. Wygrał cztery wyścigi i co ciekawe w każdym z tych biegów Unia wygrywała 4:2.

2. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław - KSM 6,25) - 11+1 (3,2*,3,3,0)

To znakomity czas dla Tomasza Jędrzejaka. W środę został Indywidualnym Mistrzem Polski, a trzy dni wcześniej pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu z Unią Leszno. Zdobył 11 punktów i bonus, jednak przegrał ostatni wyścig spotkania.

3. Martin Vaculik (Azoty Tauron Tarnów - KSM 6,86) - 12 (3,3,3,3,-)

Słowak jest w bardzo wysokiej formie i pokazuje to również w lidze. W Częstochowie pojechał tylko w czterech wyścigach, jednak mimo braku wsparcia kolegów z zespołu (tylko raz kolega Słowaka z pary zdobył punkt), przywiózł komplet dwunastu "oczek". W piętnastym wyścigu pojechał za niego Kacper Gomólski.

4. Artiom Łaguta (Polonia Bydgoszcz - KSM 5,41) - 12 (1,3,3,2,3)

Pod nieobecność Roberta Kościechy, "do łask" wrócił Artiom Łaguta. Rosjanin zdecydowanie wykorzystał swoją szansę. Do tej pory jeździł bardzo słabo. Przed meczem z Lotosem Wybrzeże miał zaledwie trzy zwycięstwa biegowe na 37 wyścigów. Teraz tę liczbę podwoił, po drodze wygrywając dwukrotnie z Nickim Pedersenem.

5. Matej Zagar (Stal Gorzów - KSM 7,85) - 13 (w,3,3,1,3,3)

Po czterech wyścigach Stal Gorzów przegrywała w Rzeszowie 6:18. Później jednak w dużej mierze dzięki postawie Zagara, odwróciła losy spotkania. Słoweniec zdobył 13 punktów wygrywając cztery wyścigi, co pozwoliło na uzupełnienie luki w postaci braku Nielsa Kristiana Iversena.

6. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra - KSM 4,55) - 10 (3,3,3,0,1)

Zielonogórzanie pokonali minimalnie Unibax Toruń, a jednym z najskuteczniejszych zawodników Stelmetu Falubazu był Patryk Dudek. Junior Drużynowych Mistrzów Polski zdobył dziesięć punktów i bez jego punktów trudno byłoby myśleć o zwycięstwie gospodarzom niedzielnego spotkania.

7. Tobiasz Musielak (Unia Leszno - KSM 2,98) - 11 (3,3,1,2,2)

We Wrocławiu wobec zaledwie dwunastu punktów leszczyńskich seniorów, ciężar walki o zwycięstwo wzięli na siebie młodzieżowcy. Obok Przemysława Pawlickiego, znakomite zawody odjechał Tobiasz Musielak. Zdobył jedenaście punktów, w każdym wyścigu przywożąc za swoimi plecami przynajmniej jednego wrocławianina.

Łączny KSM: 38,11.

Siódemka kolejki jest wybierana zgodnie z obowiązującym regulaminem. W składzie mógł być tylko jeden uczestnik cyklu Grand Prix. W składach musieli się znaleźć czterej Polacy (w tym minimum dwaj juniorzy z numerami 6-7). Maksymalny KSM dla ENEA Ekstraligi wynosi 41 punktów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×