WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bydgoszcz poręczy kredyt dla Polonii

Rada Miasta Bydgoszczy na środowej sesji podjęła decyzję o poręczeniu kredytu dla bydgoskiej Polonii. Umożliwi to klubowi spłatę zobowiązań za sezon 2012 i rozpoczęcie rozmów kontraktowych.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
ŻKS Polonia Bydgoszcz SA w celu spłaty zobowiązań za sezon 2012 postanowił zaciągnąć kredyt bankowy na kwotę ok. 1,7 miliona zł. Pierwotnie poręczeniem miała być deklaracja miasta, że w ciągu najbliższych trzech lat przekaże na rzecz klubu kwotę 10,5 miliona zł. Okazało się, że dla banków nie było to wystarczające zabezpieczenie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że taka kwota trafi do klubu jedynie w przypadku, kiedy będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Prokurent bydgoskiej Polonii Andrzej Polkowski w tej sytuacji zwrócił się do większościowego udziałowca klubu, jakim jest miasto Bydgoszcz, o podjęcie dodatkowych działań umożliwiających uzyskanie kredytu. W związku z tym padła propozycja, by miasto poręczyło kredyt dla Polonii. Taka decyzja wymagała uchwały Rady Miasta, która zebrała się w środę na 34. sesji w obecnej kadencji.

Kwestię poręczenia kredytu komercyjnego dla Polonii włączono do punktu porządku obrad o nazwie "Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Miasta Bydgoszcz (10)". Głosowanie nad przyjęciem tej uchwały poprzedziła krótka dyskusja, w której radni przypominali, że miasto jest odpowiedzialne za klub, tym bardziej, że posiada większość udziałów w sportowej spółce. Podkreślano także, że w ostatnich czasach miasto przekazało już na rzecz klubu znaczne środki finansowe. Przy okazji przypomniano, że Polonia wpisała się na trwałe w historię Bydgoszczy.

Część radnych dopytywała się, jakie są gwarancje, że kredyt będzie przez klub właściwie spożytkowany, a także czy poręczenie kredytu to będzie już szczyt wsparcia dla Polonii. Radny Michał Sztybel postawił sprawę jasno: - Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli nie będzie poręczenia tego kredytu, to nie będzie również żużlowej Polonii.

Po dodatkowych wyjaśnieniach prezydenta Rafała Bruskiego i wiceprezydenta Sebastiana Chmary, radni przeszli do głosowania nad uchwałą. Za jej przyjęciem było 25 radnych, nikt nie był przeciw, a 4 radnych wstrzymało się. Tym samym Rada Miasta Bydgoszczy postanowiła poręczyć kredyt komercyjny dla Polonii. Dzięki temu klub będzie mógł spłacić wszystkie należności za sezon 2012, co jednocześnie umożliwi rozpoczęcie rozmów kontraktowych z zawodnikami.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (195):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Penhal 0
  Faktem jest że w tych meczach pojechał słabo.
  bydziaj jakby AJ przeszedł po tych meczach do Włókniarza to nie byłoby co mysleć , a tak miał słaby dzień ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Penhal 0
  Następny co czyta między wierszami.A co miasto łaskę robi? jak w 98 procentach jest właścicielem klubu?Sami Radni podczas debaty [24 za 4 wstrzymujących 0 przeciw]mówi klub jest NASZ i musimy o niego dbać.Tak więc żadnej łaski miasto nie robi.
  Bada Bing Aha i miasto wcale nie dba o Was, tylko się zlitowało, bo gdyby nie miasto i to lichwiarskie poręczenie musielibyście ogłosić upadłość...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Bada Bing 0
  Aha i miasto wcale nie dba o Was, tylko się zlitowało, bo gdyby nie miasto i to lichwiarskie poręczenie musielibyście ogłosić upadłość...
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (192)
Pokaż więcej komentarzy (195)
Pokaż więcej komentarzy (195)
Pokaż więcej komentarzy (195)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×