KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Daniel Nermark prowadzi rozmowy z dwoma klubami

Kilka tygodni temu [tag=3028]Daniel Nermark[/tag] uzgodnił warunki kontraktu z Włókniarzem Częstochowa. Wydawało się, że do podpisania umowy dojdzie jeszcze przed 1 grudnia.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
- Daniel pojawił się w połowie października na naszym uroczystym podziękowaniu dla sponsorów. Podczas tego wydarzenia osiągnęliśmy z nim porozumienie, a sam Daniel zapewniał właścicieli Włókniarza, że nigdzie się nie wybiera. Chcieliśmy zaproponować od razu podpisanie nowego kontraktu, ale Daniel stwierdził, że przyjdzie jeszcze na to odpowiedni moment. Szkoda, że Daniel nie powiedział nam o swoich planach podczas swojej wizyty w Częstochowie - powiedział wiceprezes Włókniarza, Łukasz Kowalski.

W sezonie 2013 Szwed będzie startował w Vastervik i duńskim Slangerup. W czwartek z rozgrywek wycofała się ekipa Valsarny Hagfros, gdzie mistrz Szwecji miał występować jako gość.

Jak informuje menedżer żużlowca nadal toczą się rozmowy z polskimi klubami. - W Polsce nie wolno podpisywać żadnych umów przed 1 grudnia. Niewiele mogę powiedzieć, ale prowadzimy rozmowy z Włókniarzem i z jeszcze jednym zespołem - przyznał Lars Andersson.

Według informacji portalu SportoweFakty.pl, indywidualny mistrz Szwecji jest blisko związania się z drużyną Stali Gorzów. Nermark zamierza startować także w lidze rosyjskiej.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
vs.se
Komentarze (81)
 • Rygal Zgłoś komentarz
  Juz Gapinski, Davidsson, i wielu innych odeszlo i formy nie zlapali ;)
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Szkoda ze powiedziaql ze nigdzie sie nie wybiera a tu za plecamik male rozowki, z drugiej strony to jego praca i wiadomo ze pojdzie tam gdzie lepiej zaplaca.
   • CKM_ Zgłoś komentarz
    Ech, jestem zdziwiony, że Daniel daje się ciągnąć w inną stronę. Po co ci to chłopie? Takie zmiany zbyt często wychodzą na niekorzyść.
    • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
     - Myślę że Daniel przeanalizuje wszystkie "za" i "przeciw" bez pomocy mechaników widzących w tym swój interes i pozostanie w Częstochowie reprezentując Włókniarza. - Jeśli stało by
     Czytaj całość
     się inaczej , życzę Danielowi zdrowia i sukcesów a jak przyjedzie do Częstochowy powitam sympatycznego Skandynawa z należytym szacunkiem i oklaskami . Pozdrawiam .
     • Jarmuła-Leszno Zgłoś komentarz
      zostań we włókniarzu, dzięki niemu wypłynąłeś.
      • mariuszgb Zgłoś komentarz
       Zmora co wam odwalilo z Gapa i Nermarkiem??
       • Norb1 Zgłoś komentarz
        Nermarkowi wiele zawdzięczamy, szczególnie komplet z Lesznem, więc co zrobi to jego decyzja i nie będę na niego zły jeżeli odejdzie, a na stadionie na pewno powitam brawami.
        • ali Zgłoś komentarz
         Tyle huku o jakiegoś tam przeciętniaka ..... Chce niech idzie do Gorzowa ale z tymi telefonami to troszkę przesadził tak postępują tylko tchórze co się obawiają reakcji jeszcze
         Czytaj całość
         aktualnych pracodawców ! Stracił w oczach kibiców ,kiedys podobnie zrobił Holta ale on we włókniarzu zasłużył sobie na szacun !!!! Ja jestem zdania że każdy ma prawo wyboru gdzie chce jezdzić ....Ale powinien to zrobić jak przystało na zawodnika z klasą ! Jak dla mnie niech idzie jak mu lepiej będzie !!! On sam nie lubi toru w gorzowie i wszyscy to wiemy że dla niego przyczepny tor to nie lada wyzwanie !!!
         • Lancaster Zgłoś komentarz
          Po co te żale klubu, że już byli "po słowie" po spotkaniu ze sponsorami. Wówczas nikt nie znał regulaminu, więc co miał zawodnik podpisywać. Co do finansów Stali: poczekajmy do wiosny
          Czytaj całość
          i zobaczymy, czy już w 2013 roku ekstraliga nie będzie miała 8 zespołów, albo nawet mniej. Nie ma się co śmiać z Gorzowa, że nie ma kasy. Tam przynajmniej tego nie ukrywają. Jak pamiętam, to już w połowie roku, po GP, Zmora mówił o kłopotach, bo zarobili mniej pieniędzy na GP niż liczyli. W pozostałych klubach wszystko było w kolorach tęczy. Gdyby nie Gapiński być może do teraz nie wiedzielibyśmy jakie zadłużenie ma Bydgoszcz, a gdyby nie ostatnie oświadczenie pani prezes Tauronu też nikt by nie widział jak dziura jest w Tarnowie. Radni Leszna już zapowiedzieli, że nie dadzą takiej kasy na klub jak w latach poprzednich, czyli kolejny klub biednieje. Wszyscy śmiali się z Komarnickiego, ale jak mówi o zbliżającej się biedy w klubach to chyba ma dużo racji. Zobaczymy kto rozpocznie sezon i z jakim długiem go skończy. Spadają 3 zespoły, Gorzów wyciąga co tanie (Nermark) i tu nie ma sentymentów. Zawodnicy ze swoimi żądaniami nie są lepsi. Gorzów wyciągnął Kasprzaka z dna: wywalili go z Leszna, wywalili z Tarnowa. Pozwolił mu się odbudować, awansować do GP i co? Dzisiaj stawia zaporową stawkę. Nie mówię, że ma dług wdzięczności spłacać przez całe życie, ale przyzwoitość nakazuje, żeby chociaż jeszcze jeden sezon pojechać za te same pieniądze. Przypomnę, że on też nie dotrzymał słowa, bo deklarowanych dwustu iluś tam punktów w Stali nie zdobył. Co by nie mówić o Gollobie, to jeździł w Gorzowie 5 lat i z tego co wiem stawki nie podnosił, a jeden rok to chyba nawet jeździł za mniej. W tym czasie szkolił młodych, pożyczał sprzęt na biegi, zimą jeździł na spotkania z kibicami, żeby przychodzili na mecze, itd. Nie bronię nikogo i nie ganię. Tu nie ma sentymentów. Wcześniejsze obiecanki Nermarka nic nie znaczą, tak samo jak to, że można chcieć Jensena, Crumpa czy innych, a i tak o wszystkim decyduje kasa w klubie. Jest wielu zawodników, którzy chodzą do prezesów z pytaniem co dalej, co jakoś muszą się ustawić i czasem też mają jakieś luźne zapytania. I co słyszą? Pogadamy później. A zawodnikowi fajna okazja idzie koło nosa, bo czeka na odpowiedź od swojego klubu. Zawodnicy nie są fair do klubów (Nermark-Częstochowa), ale kluby też nie są fair do zawodników. Swoją drogą, jak Tauron nie dostanie licencji, to dopiero będzie ruch w zakupach: Vaculic, Masden, Janowski... Kalkulatory w klubach znów zaczną się grzać.
          • smok Zgłoś komentarz
           Włókniarze powinni go wygwizdać na meczu.
           • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
            Prezes M.Maślanka wyciągnął przeciętniaka z 1-ligi , dał mu szansę a ten ją wykorzystał . - To właśnie Danielowi powinniśmy podziękować za to gdzie w tej chwili jest nasz
            Czytaj całość
            Włókniarz ! - Wcześniej głośno dziękowano i robiono wszystko by tylko został ,G.Łagucie a to powtórzę nie tylko jego zasługa. - Jest to wybór Nermarka i co zrobi to jego sprawa i praca. - Nie powinien jednak zapewniać działaczy Włókniarza , że nigdzie się nie wybiera a teraz wypiąć cztery litery i nie odbierać nawet telefonów ! - Jeśli chodziło mu o podwyżkę , trzeba rozmawiać a nie schować się i ukrywać z wcześniejszymi ustaleniami ze Stalą Gorzów ! - Nieładnie ! - Mam nadzieję że Daniel nadal będzie z nami w Częstochowie , jeśli jednak nie to oby nasi działacze znaleźli godnego zastępcę ! - Zastępcę , który zapewni nam kibicom jeszcze więcej radości i sportowych emocji. - Pozdrawiam.
            • Anakin Zgłoś komentarz
             Prawda jest taka, że na 99% Nermark w Stali. To Zmora chciał go, ponieważ jako, że nie stać Stali na najlepsze transfery, to prezes chce skład utożsamiający się z klubem no i wyszedł z
             Czytaj całość
             założenia, że Nermark, który ma dom lub bazę sprzętową tak właśnie postąpi ... Poza tematem. Jensen podobno powiedział, że chce 2mln za sezon i obchodzi go tylko kasa, więc od razu pożegnano się z nim.
             • Damian D Zgłoś komentarz
              Nie jestem trenerem, menadżerem itp., więc nie mi oceniać pewne predyspozycje zawodnika, ale.....nie bez powodu Daniel nie pojechał w wyjazdowym meczu w Gorzowie. Włodarze Włókniarza
              Czytaj całość
              zdając sobie sprawę jak ciężki tor przygotowywany jest na torze Stali, woleli dać odpocząć Nermarkowi, niż narażać go na marny wynik i nadszarpnięcie i tak nienajlepszej kondycji. Wnioski, zarówno dla możnowładców klubu z Gorzowa jak i samego Daniela, odnośnie startów w Stali, powinny więc nasunąć się same...ale tak jak wspomniałem...nie mnie oceniać. Według mnie niektórym zawodnikom zamiast źrenic w oczach, świeci euro i pozostaje jedynie ubolewać nad tym faktem.
              Zobacz więcej komentarzy (28)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×