Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

No to sezon zacznie się od imprezy - po podpisaniu kontraktów przez Skórnickiego i Michalskiego w Ostrovii

Dwójka zawodników, która przygodę z czarnym sportem rozpoczynała w Unii Leszno, w poniedziałek złożonymi podpisami pod umowami związała się na sezon 2013 z ŻKS Ostrovią Ostrów Wielkopolski.
Dawid Bilski
Dawid Bilski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Pierwszym z nich jest Adam Skórnicki. - Planowałem pozostanie w Gnieźnie. Jednak w okresie świąteczno-noworocznym zainicjowaliśmy rozmowy z działaczami ostrowskiego klubu. W Ostrowie mam kilku znajomych, między innymi wspierającego mnie Bartosza Wodniczaka, który już w poprzednich latach namawiał mnie do startów w tym mieście. Teraz dostałem ofertę, która mi odpowiadała - mówił 36-letni żużlowiec.

- Mam nadzieję, że ten zawodnik będzie robił odpowiednie wyniki. Będzie robił show i przyciągnie na trybuny wielu kibiców - powiedział Mirosław Wodniczak, prezes ostrowskiego klubu.

Drugim zawodnikiem, który w poniedziałek w samo południe parafował kontrakt na starty w pierwszoligowym zespole jest Damian Michalski. - Po nieudanym poprzednim sezonie chcę się w Ostrovii odbudować. Solidnie przygotowuję się do nowego sezonu - powiedział 19-latek, który trafił do Ostrowa w dużej mierze dzięki Zbigniewowi Wardze, członkowi zarządu klubu.

Czy Adam Skórnicki szybko zaskarbi sobie sympatię ostrowskich kibiców? Czy Adam Skórnicki szybko zaskarbi sobie sympatię ostrowskich kibiców?
- Wierzymy, że Damian Michalski udanie zastąpi Marcina Nowaka, którego nie mogliśmy ponownie wypożyczyć z Leszna. Marcin jak i my bardzo to przeżywamy, że Unia nie pozwoliła mu na wypożyczenie - powiedział Mirosław Wodniczak.

Obaj wychowankowie leszczyńskiej Unii po parafowaniu umów na sezon 2013 otrzymali zaproszenia na organizowany przez ostrowski klub Bal Żużlowca. - No to sezon zacznie się od imprezy - zażartował Adam Skórnicki. Wspomniany bal poprzedzony zostanie prezentacją drużyny, która zaplanowana została na 2 lutego na godzinę 17.00 w kinie Komeda. Działacze ostrowskiego klubu chcą, aby wzięli w niej udział wszyscy zakontraktowani zawodnicy.

Skórnicki i Michalski to ostatni żużlowcy, którzy trafili do Ostrovii w zimowym okresie transferowym. - Mamy nadzieję, że w trakcie sezonu nie będzie żadnych nieprzewidzianych sytuacji - będą omijały nas kontuzje, a zakontraktowani zawodnicy pojadą tak, abyśmy nie musieli poszukiwać żadnych wzmocnień - powiedział Wodniczak.

Damian Michalski chwali sobie ostrowski tor Damian Michalski chwali sobie ostrowski tor
Aktualna kadra ŻKS Ostrovia:

Seniorzy:

Peter Karlsson (7,27)
Michał Szczepaniak (7,20)
Mariusz Staszewski (6,75)
Władimir Borodulin (6,50)
Mads Korneliussen (6,50)
Adam Skórnicki (6,32)
Denis Gizatullin (6,00)
Ilja Czałow (6,50)

Juniorzy:

Łukasz Wieliński (2,50)
Damian Michalski (2,50)

Goście:

Łukasz Cyran (2,86)
Adrian Cyfer (2,50)

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (17):

Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×