KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Michał Mitko wystosował list do kibiców Kolejarza Opole

Michał Mitko, który przez trzy ostatnie sezony zdobywał punkty dla Kolejarza Opole, wystosował list do kibiców tego klubu, w którym poinformował o zmianie barw klubowych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Treść listu (pisownia oryginalna):

"Drodzy Kibice Kolejarza Opole,

Ostatnie trzy sezony na żużlowych torach były dla mnie bardzo ważnym okresem. Regularne występy ligowe oraz starty na moim ulubionym, krótkim i bardzo technicznym opolskim torze pozwoliły mi się rozwinąć jako zawodnikowi. Na każdym kroku otrzymywałem również ogromne wyrazy sympatii i wsparcia z Waszej strony, które motywowały mnie jeszcze bardziej do osiągania jak najlepszych wyników dla Kolejarza. Poznałem w Opolu wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam nieprzerwany kontakt.

Sportowo czas spędzony w opolskiej drużynie będę zawsze wspominał bardzo miło. Najlepszym był dla mnie bez wątpienia sezon 2011, w którym osiągnąłem fantastyczną średnią biegową na opolskim torze, zaliczyłem swój pierwszy komplet punktów w ligowej karierze, awansowałem do finału Złotego Kasku, a dzięki zajęciu drugiego miejsca w opolskim półfinale wystartowałem w finałowej rozgrywce o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najistotniejszym niepowodzeniem sportowym były przede wszystkim nieudane próby awansu do I Ligi.

Wszystko jednak ma swój kres - w sezonie 2013 na pewno nie będę już zawodnikiem opolskiego Kolejarza.

Podobnie jak w grudniu 2009 r. byłem przekonany, iż zmieniając otoczenie i podpisując umowę z Kolejarzem Opole podejmuję właściwą decyzję, tak i teraz odczuwam potrzebę dokonania zmian, które pozwolą mi kontynuować sportowy rozwój. Gdyby ocenę współpracy z działaczami opolskiego Klubu zawęzić wyłącznie do lat 2010-2011, to byłaby ona bardzo dobra. Niestety, pewne zawirowania mające miejsce już przed rozpoczęciem minionego sezonu jak i przez cały okres jego trwania sprawiają, iż moja dalsza współpraca z władzami Kolejarza jest na ten moment niemożliwa. Z szacunku do Prezesa, całego Zarządu i pracowników klubu nie chcę jednak zdradzać wszystkich szczegółów, lecz przyczyny problemów nie ograniczają się wyłącznie do faktów powszechnie znanych opolskim fanom.

Pragnę jednak z tego miejsca podziękować Jerzemu Drozdowi, całemu Zarządowi Klubu, wszystkim jego pracownikom, osobom funkcyjnym oraz trenerowi Andrzejowi Maroszkowi i menadżerowi drużyny Zbigniewowi Kuśnierskiemu za trzy lata współpracy. Dziękuję im za to, iż zimą 2009 r. po bardzo trudnym dla mnie sezonie wyciągnęli do mnie rękę i dali odczuć, że jestem potrzebny opolskiej drużynie.

Z całego serca wyrażam ogromne wyrazy wdzięczności moim opolskim Sponsorom: Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu i dr Tadeuszowi Pokusie, Leroy Merlin Opole i dyr. Markowi Kopyłowskiemu oraz firmie TransSystem Olsok i p. Andrzejowi Olsokowi. Bez ich wielkiego wsparcia moje starty na żużlowych torach w sezonie 2012 byłyby po prostu niemożliwe. Dzięki ich pomocy mogłem osiągnąć uzyskane wyniki i dojechać do końca ubiegłorocznych rozgrywek.

Wielkie podziękowania należą się kilku osobom, które w różny sposób pomagały mojemu teamowi przez okres trzech lat startów w Opolu. Dziękuję Michałowi Wojtasowi za współpracę w ramach umowy z portalem KolejarzOpole.pl i pomoc w realizacji działań marketingowych teamu, Filipowi Pokusie za zaangażowanie w pozyskiwanie sponsorów i promocję teamu, Adrianowi Korolowi za pomoc w pozyskiwaniu sponsorów, Oliwerowi Kubusowi i Romanowi Bilińskiemu za obsługę medialną i fotograficzną oraz Arturowi Jasiówce i JUAR Studio za obsługę filmową. Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiliście i wierzę, że nasze relacje pozostaną wciąż równie silne.

Jeszcze raz pragnę podziękować Wam, drodzy Kibice za ogromny doping i wszelkie wyrazy sympatii, które otrzymywałem z Waszej strony. Byliście fantastyczni! Wierzę, że będę mógł liczyć na miłe przyjęcie, gdy tylko w kalendarzu moich startów znajdą się zawody na opolskim torze. Z wielką chęcią bowiem - jeśli tylko nie będzie to kolidować z innymi obowiązkami - przyjmę zaproszenia na turnieje organizowane przez opolski Klub.

Po rozważeniu wszystkich ofert i przeprowadzeniu rozmów, podjąłem już decyzję na temat mojej przynależności klubowej w Polsce w tym roku. Stosowna informacja zostanie podana do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Michał Mitko"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
michalmitko.com
Komentarze (23)
Zobacz więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×