WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Christian Hefenbrock blisko ŻKS ROW Rybnik

Christian Hefenbrock będzie w tegorocznym sezonie bronił barw ŻKS ROW Rybnik. Niemiec we wtorek uzgodnił warunki kontraktu z rybnickim zespołem.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

- Ten urodzony w 1985 roku zawodnik ma naprawdę duży potencjał, choć ostatnio prześladowały go kontuzje. Wierzę, że zdoła przebić się do składu naszego zespołu.  Rozważamy jeszcze kandydaturę jednego zawodnika ze Szwecji, a także juniora z Danii. Nazwisk nie chciałbym na razie podawać... - powiedział Krzysztof Mrozek w rozmowie z oficjalną strona ŻKS ROW.

"Hefe" w 2012 roku był zawodnikiem Speedway Wandy Kraków, ale z powodu kontuzji nie wystąpił on w żadnym spotkaniu krakowskiej ekipy. Pod koniec sezonu 27-latek został wicemistrzem Niemiec, ulegając tylko Tobiasowi Kronerowi.

- Miałem bardzo ciężki wypadek na Wyspach Brytyjskich we wrześniu 2011 roku. Wówczas o mało nie straciłem prawej nogi, jednak na szczęście zostałem szybko przetransportowany do mojej ojczyzny, gdzie udało się efektywnie zespolić kończynę metalowymi wstawkami. Po sześciu miesiącach zacząłem chodzić o własnych siłach, natomiast po kolejnych trzech odbyłem kilka okrążeń próbnych. Proces gojenia posuwał się naprzód bardzo wolno i nieustannie nawet teraz poddaję się zabiegom fizjoterapeutycznym - mówił Christian Hefenbrock w trakcie trwania sezonu 2012.

Niemiecki żużlowiec był zadowolony, że może się ścigać na żużlu nawet w niewielkim wymiarze, a także dodał, że pod koniec października ma przejść operację, która przywróci go pełnej sprawności.

Oprócz Hefenbrocka, w zespole z Górnego Śląska ścigać się mają Roman Chromik, Michał Mitko i Zbigniew Czerwiński, którzy uzgodnili już warunki kontraktów. Wcześniej umowy podpisali Lewis Bridger, Ilja Czałow, Kacper Woryna i Sam Masters.

Prezes rybnickiego klubu na oficjalnej stronie ŻKS ROW odniósł się także do informacji o starcie rybniczan w I lidze. - Nie ukrywamy, że nieco dziwi nas zamieszanie wokół naszej deklaracji gotowości startów naszej drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi. Wyjaśniamy - nie zamierzamy kupować miejsca w wyższej klasie rozgrywkowej, a po prostu szykujemy się na wszystkie możliwe scenariusze. Bo spójrzmy na sytuację rozsądnie - w drugiej lidze wszystkie zespoły otrzymały dotychczas licencje warunkowe, spore zamieszanie organizacyjne panuje także w kilku klubach pierwszoligowych. Obiektywnie patrząc - ostateczny system rozgrywek w roku 2013 stoi dziś wciąż pod małym znakiem zapytania i jest uzależniony od liczby klubów, które faktycznie przystąpią do rywalizacji w pierwszej i drugiej lidze... - powiedział Mrozek.

Christian Hefenbrock będzie zawodnikiem ŻKS ROW Rybnik Christian Hefenbrock będzie zawodnikiem ŻKS ROW Rybnik


Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
zksrow.rybnik.com.pl

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×