KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wicemistrz świata w KSM Krosno

Zakontraktowanie piątego już zawodnika ogłosiło w czwartek KSM Krosno. Tym razem chodzi o Martina Smolinskiego, indywidualnego wicemistrza świata w wyścigach motocyklowych na długim torze z 2012 roku.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Dla 28-letniego reprezentanta Niemiec jest to powrót na polskie tory po rocznej przerwie. W przeszłości Martin Smolinski reprezentował już RKM Rybnik (2006-2007), GTŻ Grudziądz (2008), Unibax Toruń (2009) oraz Start Gniezno (2011). W ubiegłym sezonie z niezłym skutkiem walczył o awans do cyklu Grand Prix. Dojechał do turnieju GP Challenge w Gorican, gdzie z 7 punktami zajął jedenaste miejsce.

W tej chwili Smolinski jest już trzecim zawodnikiem z Niemiec w kadrze KSM Krosno. - Bardzo cieszymy się, że Martin wybrał naszą ofertę. To zawodnik, który świetnie czuje się na długich i dużych torach jak nasz i w związku z tym liczymy, że będzie naszym mocnym punktem - powiedział Wojciech Zych, wiceprezes krośnieńskiej drużyny.

- Negocjacje z Martinem nie trwały długo. Zawodnik podkreślał, że jest zainteresowany startami w Krośnie, bo robił rozeznanie w środowisku żużlowym i słyszał, że jesteśmy bardzo uczciwym klubem. Liczymy, że po najbliższym sezonie on też będzie o nas wyrażał takie opinie - dodał Dawid Cysarz, rzecznik prasowy KSM.

W nadchodzącym sezonie przy nazwisku Niemca widnieć będzie KSM 6,50. Oprócz startów w KSM, Smolinski będzie ścigał się też m.in. w brytyjskiej Elite League dla Birmingham Brummies. - Martin znowu będzie jeździł w Anglii oraz na long tracku. Na szczęście terminy tych zawodów nie powinny kolidować z naszymi meczami - wytłumaczył rzecznik prasowy klubu.

Martin Smolinski jest już ostatnim zawodnikiem zakontraktowanym w tym okienku transferowym przez KSM Krosno. Nie oznacza to jednak, że już nikt nie dołączy do składu Wilków. - Musimy jeszcze zakontraktować jakichś młodzieżowców. W tej chwili prowadzimy rozmowy z kilkoma juniorami, których chcielibyśmy wypożyczyć. Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, to możliwe, że przed ligą kogoś jeszcze wypożyczymy jeśli nadarzy się okazja, ale nic na siłę - wytłumaczył Wojciech Zych.

Kadra KSM Krosno:

Seniorzy:
Roland Benko (Węgry) - KSM 6,50
Tobias Busch (Niemcy) - 6,50
Max Dilger (Niemcy) - 6,50
Mariusz Fierlej - 5,33
Andriej Kobrin (Ukraina) - 6,50
Igor Kononow (Rosja) - 6,50
Martin Malek (Czechy) - 6,50
Martin Smolinski (Niemcy) - 6,50
Adrian Szewczykowski - 5,81
Claus Vissing (Dania) - 6,50

Juniorzy:
Mateusz Wieczorek - 2,50

Przypuszczalny skład: Mariusz Fierlej Claus Vissing Tobias Busch Adrian Szewczykowski Martin Smolinski Mateusz Wieczorek Drugi polski junior (KSM nie wyższy niż 9,36)
Martin Smolinski jest już trzecim zawodnikiem z Niemiec w kadrze KSM Krosno Martin Smolinski jest już trzecim zawodnikiem z Niemiec w kadrze KSM Krosno
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×