KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rzeszowscy juniorzy mogą być gośćmi w Lublinie

Lubelski Węgiel KMŻ ma tylko jednego juniora. Jest nim Mateusz Łukaszewski. Na ten moment lublinianie nie planują kontraktowania kolejnych. Jako goście mogą natomiast jeździć juniorzy z Rzeszowa.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Mateusz Łukaszewski jest w tym momencie jedynym juniorem w Lubelskim Węglu KMŻ i tak zostanie przynajmniej do początku sezonu. - W tym momencie nie mamy w planach wypożyczania kolejnego juniora. W lidze będziemy korzystać z instytucji gościa - powiedział Jacek Ziółkowski, kierownik lubelskiego klubu w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Jak udało nam się ustalić, głównymi kandydatami do jazdy w Lublinie są młodzieżowcy PGE Marmy Rzeszów. - Potwierdzam, że to są dwaj kandydaci do jazdy jako goście. Pierwszym juniorem w PGE Marmie jest Łukasz Sówka, więc zarówno Łukasz Kret, jak i Marco Gaschka nie będą w stanie jechać w lidze. Uzgodniliśmy już pewne rzeczy - przyznał Ziółkowski. - Chciałbym jednak przypomnieć, że nie ma czegoś takiego jak umowa na zakontraktowanie gościa, dlatego w przeciwieństwie do innych klubów rzucających głośno nazwiskami, wstrzymujemy się z oficjalnym ogłaszaniem takich informacji. Do jazdy w charakterze gościa potrzebna jest zgoda klubu, z którym ma podpisany kontrakt. Interesujemy się Kretem i Gaschką, a kto rzeczywiście pojedzie jako gość, okaże się podczas meczów ligowych - wytłumaczył pracownik klubu z południowo-wschodniej Polski.

Jak widać, barwy klubu z Lublina mogą reprezentować kolejni zawodnicy kojarzeni z klubem z Rzeszowa, którzy w jego barwach zdawali licencję żużlową. - To fakt, niezmiennie obieramy rzeszowski kierunek - zaśmiał się Ziółkowski. - Ponieważ mam same dobre wspomnienia z Rzeszowa, liczę że się on sprawdzi - zakończył.

Łukasz Kret to jeden z kandydatów do jazdy jako gość w Lublinie Łukasz Kret to jeden z kandydatów do jazdy jako gość w Lublinie
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×