KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nazwa stadionu idealnie pasuje do starań o Grand Prix - echa konferencji prasowej w Częstochowie

W czwartek na konferencji prasowej została ogłoszona nowa nazwa stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa Dospel Włókniarza Częstochowa. Od czwartku brzmi ona SGP Arena Częstochowa.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W październiku ubiegłego roku CKM Włókniarz S.A. został operatorem stadionu. Od tego czasu włodarze spółki dbają o modernizację obiektu, która w przyszłości ma przynieść finansowe korzyści dla klubu. W przerwie między sezonami zmodernizowany został park maszyn, dzięki czemu w Częstochowie będzie można rozgrywać międzynarodowe zawody najwyższej rangi. Na stadionie Lwów w niedzielne przedpołudnia ma nadal działać giełda towarowa, którą również czeka reorganizacja. Na stadionie został już utwardzony teren, a w przyszłości mają powstać specjalne boksy.

Operator stadionu może również liczyć na wsparcie Urzędu Miasta Częstochowy, za sprawą którego remontowane są parkingi okalające stadion. Włókniarz otrzyma również od magistratu większą kwotę niż w ubiegłych latach na promocje miasta poprzez sport. - Sport jest drogą do przyszłości i wszyscy o tym wiemy. Kiedyś ktoś mądry powiedział: więcej potu na treningu, mniej krwi w boju. Więcej pieniędzy na sport, mniej pieniędzy na ochronę zdrowia i pomoc społeczną - powiedział rozpoczynając konferencję prasową Janusz Danek, miejski radny z ramienia SLD.

Następnie głos zabrał prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, który przyznał, że jednym z warunków przejęcia opieki nad stadionem było znalezienie sponsora tytularnego Areny Częstochowa. - 24 października ubiegłego roku klub przejął utrzymanie i zarządzanie we własnym imieniu i na własny rachunek stadionem. W umowie klub zobowiązał się, że będzie poszukiwał sponsora na nazwę tego stadionu. Cieszę się, że te starania zakończyły się sukcesem i to podwójnym. Po pierwsze mamy sponsora, a po drugie jest to firma z Częstochowy, co dobrze wróży na przyszłość. Trzymam kciuki za dalsze funkcjonowanie i pomysły klubu oraz za SGP, które będzie się mocniej angażować w dalsze działania. Trzymajmy kciuki za tych, którzy dzisiaj są u steru, aby dalej tak sterowali częstochowskim żużlem, abyśmy mieli sukcesy sportowe oraz organizacyjne. Widać, że tym osobom ludzie ufają i chcą z nimi współpracować - przyznał prezydent miasta.
Chwilę później doszło do podpisania umowy przez wszystkie zainteresowane strony. Nowej nazwy stadionu nie byłoby, gdyby nie zgoda częstochowskiej rady miasta. Na konferencji prezydent miasta pragnął podziękować wszystkim miejskim radnym. - Dziękuję radnym miasta Częstochowy, którzy zgodzili się, abym w trybie nadzwyczajnym na środowej sesji miasta wniósł uchwałę o wyrażeniu zgody, by miejski stadion przyjął nazwę SGP Arena Częstochowa, dzięki czemu szybko zareagowaliśmy na potrzeby środowiska żużlowego - stwierdził Matyjaszczyk.

Radości z podpisania umowy na nazwę stadionu nie ukrywał prezes Lwów, Paweł Mizgalski, który przyznał, że nowa nazwa stadionu idealnie pasuje do starań częstochowskich działaczy o organizację zawodów z elitarnego cyklu Grand Prix. - Firma SGP nie jest anonimową jeśli chodzi o sport żużlowy w Polsce i Częstochowie. Pan Mariusz wspierał Włókniarz od lat, a także indywidualnie zawodników. To właśnie jego miłości do żużla możemy zawdzięczać, że firma SGP wejdzie w nazwę stadionu. Trudno nie zauważyć, że skrót SGP jest skrótem wyjątkowo pasującym do żużla. W kontekście naszych starań o organizację zawodów z cyklu Grand Prix nazwa stadionu, SGP Arena Częstochowa, idealnie wpasuje się w te starania. Gorąco dziękujemy, że firma SGP podjęła z nami współpracę w tak szerokim zakresie - mówił prezes Dospel Włókniarza Częstochowa.

SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o. - jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie selekcji i naprawy detali, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedsiębiorstw z branży Automotive, RTV/AGD, FMCG. Firma posiada obecnie 12 biur w kluczowych dla polskiego przemysłu regionach kraju, a działa również w Serbii, Rumunii, Słowacji, Węgrzech, Niemczech, Czechach i Wielkiej Brytanii. - Chciałbym podziękować panu prezydentowi, zarządowi klubu, panu Arturowi Sukiennikowi, który dopinał tę umowę. Firma SGP od 2008 roku wspiera klub. Nasze loga są na stadionie, a były również na strojach podprowadzających. Wspieramy dość mocno sport w Częstochowie, czasami mniej się pokazujemy, a czasami więcej. Nasza strategia marketingowa jest taka, że chcemy pokazać swoją markę i wyjść trochę z cienia. W związku z tym stwierdziliśmy, że dobrą okazją jest wykup nazwy stadionu. Zostało to sfinalizowane, ale nie ukrywam, że pomysł był już w zeszłym roku. Nasze logo i nazwa kojarzy się ze Speedway Grand Prix. Jestem fanem żużla od ponad 20 lat. Jeszcze jako mały chłopiec przyjeżdżałem na stadion autobusem. Robię wszystko by być obecnym na każdym meczu Włókniarza. Mam nadzieję, że sukcesy będą odnosić i żużlowcy i nasza firma - przyznał prezes zarządu SGP, Mariusz Puto.

Umowa pomiędzy Sorting Group Poland i władzami Dospel Włókniarza Częstochowa podpisana została na pięć lat. Od czwartku nowa nazwa stadionu Lwów brzmi SGP Arena Częstochowa. Obie strony nie ujawniły szczegółów umowy dotyczących kwoty przeznaczonej przez sponsora na wykup nazwy stadionu. - Umowa została podpisana na pięć lat i przewiduje ona procentowy wzrost finansowania w każdym roku - przyznał Puto. - Są to porównywalne kwoty ze wsparciem otrzymywanym od firmy Dospel. Kwota ta usatysfakcjonowała radę nadzorczą i współwłaścicieli klubu - powiedział Mizgalski.
SGP Arena Częstochowa to nowa nazwa stadionu Włókniarza SGP Arena Częstochowa to nowa nazwa stadionu Włókniarza


Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (27)
 • Janusz Danek Zgłoś komentarz
  PIERWSZY W POLSCE STADIN ŻUŻLOWY ZE SPONSOREM TYTULARNYM !!!
  • qlis Zgłoś komentarz
   • Adam Malec Zgłoś komentarz
    NASRAŁ NA ANGIELSKIE IMPREZ BSI PŁACCIE IM JEST NOWA FORMUŁA DYKTATURA POLSKA A W PRZYSZŁOSCI BEZ TŁUMIKÓW.
    • Adam Malec Zgłoś komentarz
     ALE WY POJEBY PŁACICIE ANGLIKOM MIESZKAM W CZEWIE JEST NOWA FORMUŁA IME PRZEZ FIRME POLSKA , TE GP ANGIELSKIE TO SYF I Z PRZYMRUZENIEM OKA SIE TO OGLADA
     • Radius5 Zgłoś komentarz
      Nie wierze ku### ten dziad ma pieniądze by sponsorować Arene Częstochowa a dla nas nie ma? Pracuje w tej firmie i to syf. Umowa zlecenie, skaczesz po zmianach, robisz czasem 16h i do tego
      Czytaj całość
      zmniejszył wynagrodzenie dla nowo przyjętych z 8zł na 7,70 i to brutto. Jak powiesz pare słów prawdy to się wielce obrażają i nie dawają roboty. Jedyny plus, że czasami dojdziesz z nimi do porozumienia. Szukam nowej roboty i gdyby nie bezrobocie już dawno bym tam nie robił. Traktują cię jak śmiecia a teraz wku#### się jeszcze bardziej. Skandal
      • Norb1 Zgłoś komentarz
       JAk widać hajs się zgadza, żeby dokończyli remont stadionu i będzie pięknie! No i to GP w 2014 musi być nasze! Za Gorzów, albo czwarte dorzucić.
       • WWO Zgłoś komentarz
        [quote]Więcej pieniędzy na sport, mniej pieniędzy na ochronę zdrowia[/quote] Jak dadzą kase na klub żużlowy to faktycznie ludzie będą mniej chrować
        • SPORTOWA-BYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
         Hmm ciekawe gdzie będzie w przyszłym roku Grand Prix w Polsce,Toruń jestem pewien że pozostanie,ale 2 pozostałe to nie wiem...
         • Maciek Tarnów Zgłoś komentarz
          ciekawy artykuł o przetargu o prawach TV - warto przeczytać http://media2.pl/media/102314-Wiceszef-sportu-Polsatu-ma-pretensje-do-Ekstraligi-o-kontrakt-z-nSport.html
          • ginginho Zgłoś komentarz
           Fajnie byłoby zobaczyć GP w Częstochowie, ale najważniejsze żeby drużyna trzymała poziom, a Grand Prix poszło bardziej na zachód, no i wschód (Rosja).
           • Piter01 Zgłoś komentarz
            P.S. Danek donosil kawke Matyjaszczykowi i chusteczki czy nie??
            • Piter01 Zgłoś komentarz
             Trzymajmy kciuki by Matyjaszczyk zostal burmistrzem Klobucka i zostawil Czestochowe w spokoju!
             • UNIA DMP2010 Zgłoś komentarz
              GP mogło by tu być bo stadion jest ładny.
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×