WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Speedway European Championships bez Anglików

ACU zrezygnowało z drugiego przysługujące im miejsca w eliminacjach Speedway European Championships, nie zgłaszając do półfinału eliminacji w Debreczynie żadnego ze swoich reprezentantów.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Mimo sporego wysiłku "dyplomatycznego" włożonego w proces przyznawania alokacji federacjom krajowym przez szefa komisji wyścigów torowych FIM-Europe, Franka Zieglera oraz organizatorów/promotorów cyklu SEC z One Sport, Anglicy zrezygnowali ze startu swoich zawodników - najpierw w ostatniej chwili wycofując Scotta Nichollsa z turnieju w Czerwonogradzie, teraz rezygnując niecały tydzień przed eliminacjami w Debreczynie z drugiego przysługującego im miejsca.

Największy niesmak pozostawia fakt, że alokacje te były przedmiotem dyskusji wewnątrz komisji wyścigów torowych FIM-Europe i przyznane Anglii dzięki życzliwości, solidarności innych federacji, w tym m.in. PZM, które oddały część przyznanych im początkowo miejsc w eliminacjach, na rzecz innych.

Zainteresowanie zawodników angielskich występami w SEC było i jest bardzo duże, jednak niestety działania ich rodzimej federacji nie umożliwią im rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Nikt nie powiedział, że Anglicy awansowaliby do finału, ale ich brak w eliminacjach z pewnością będzie zauważalny dla prawdziwych fanów żużla, którymi jesteśmy wszyscy. Szczególnie szkoda brytyjskich kibiców speedwaya.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (17):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • pr0 0
  pokazuje to eurosport 1, wiec kazdy kto ma eurosport zobaczy, nawet anglicy, chyba, ze zbojkotuja i przelacza na sky i krykiet :)
  FuX Falubaz Foch, fochem ,ale tu o duże pieniądze chodzi. Jeśli nie będzie reprezentanta Anglii to jest to równoznaczne, że żadna anglosaska telewizja tego nie pokaże (tu tak jest i nie ważna jest dyscyplina sportowa, jak nie mają reprezentanta to ta dyscyplina nie istnieje w środkach masowego przekazu) a co za tym idzie bardzo poważnie to uszczupli wpływy z praw do transmisji i z reklam... BSI, Federacja, telewizja kompletnie odcięli się od tego pomysłu który uznali za zagrożenie dla SGP. Ciekawy jestem czy mimo wszystko SEC da rade???... "Od dnia, w którym.."
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Andrzej m 0
  Tak jest, do tych ludzi nie dociera prawda o nich samych. Żużel jest widowiskowy , ale ma swoje miejsce i na innym już nie będzie, trzeba o te miejsce dbać , bo o ile wyżej nie poszybuje ta dyscyplina (może minimalnie), to jeszcze może polecieć w dół...tego nikt by nie chciał a niestety wielu krawatom to po prostu zwisa.
  szogun żeby jeszcze tak jak Ty i ja uważali decyzyjni w tym sporcie, byłoby super! problem Polaków odcinających się od BSi polega na tym, ze mysla iż Polsaka może stworzyć zuzlowe NBA jak amerykanie kosza (bzdura - za mały kraj, za małe pieniądze, dziki kraj w oczach innych itd.), po drugie nie dostrzeganie tego iż BSI jest podwładnym FIM-u. To Fim ma władzę nad zuzlem i może jutro rozwiazac umowę z BSI! Może wykluczyć federacje brytyjska i może wszystko. Tylko po prostu jest nieudolne. Tutaj trzeba naprawiac!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • szogun 0
  żeby jeszcze tak jak Ty i ja uważali decyzyjni w tym sporcie, byłoby super! problem Polaków odcinających się od BSi polega na tym, ze mysla iż Polsaka może stworzyć zuzlowe NBA jak amerykanie kosza (bzdura - za mały kraj, za małe pieniądze, dziki kraj w oczach innych itd.), po drugie nie dostrzeganie tego iż BSI jest podwładnym FIM-u. To Fim ma władzę nad zuzlem i może jutro rozwiazac umowę z BSI! Może wykluczyć federacje brytyjska i może wszystko. Tylko po prostu jest nieudolne. Tutaj trzeba naprawiac!
  Andrzej m Smutne , ale to prawda.Bardzo niewiele osób rozumie że bez Brytyjskiego speedweay'a dyscyplina spadnie pod "płyty tektoniczne".Bardzo ważne słowa napisałeś i ja je rozumiem , ale wśród publiki zostaniemy wyśmiani , tak to jest jak ktoś ma odważne poglądy.Silny Brytyjski speedway jest nam potrzebny jak tlen, i sami Anglicy muszą to zrozumieć , podobnie jak Polacy.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×