Jacek Fajfer i Patrick Baek wygrali w Parchim

W rozegranych w ubiegły piątek w niemieckim Parchim zawodach kończących 5-dniowy obóz miniżużlowy KIDS CAMP triumfowali: w klasie 50 ccm - Jacek Fajfer, a w klasie 80 ccm - Patrick Baek z Danii.

Wojciech Ogonowski

W międzynarodowym obozie w dniach 8-12 lipca uczestniczyło aż 26 zawodników z Niemiec, Danii i Polski. Nasz kraj reprezentowany był przez Wojciecha i Jacka Fajferów (GUKS Speedway Wawrów) oraz Mateusza Łopuskiego (LOTOS Wybrzeże Gdańsk). Wszyscy miniżużlowcy od poniedziałku do czwartku mieli możliwość odbywania dwukrotnych treningów w ciągu dnia - jeden w sesji przedpołudniowej, a drugi popołudniowej. W piątek 12 lipca przed południem przeprowadzono ostatni trening, zaś po południu odbyły się zawody będące podsumowaniem obozu. Rywalizowano w czterech kategoriach pojemności motocykli: 50, 80, 125 oraz 65 (na motocyklach motocrossowych) ccm, z tym, że 50-ki i 65-ki rywalizowały podczas wspólnych biegów, ale klasyfikowano je oddzielnie. Nas oczywiście najbardziej interesowała rywalizacja w klasach, w których mieliśmy swoich reprezentantów, a więc 50 i 80 ccm.

I tak, w klasie micro najlepszy okazał się Jacek Fajfer, który zwyciężył we wszystkich swoich wyścigach, uzyskując komplet dwunastu punktów. Drugie miejsce zajęła bardzo dobrze spisująca się dziewczynka z Danii - Maya Baek, a trzecie faworyt zawodów, zawodnik miejscowego klubu - Lucas Botzon, który na początku maja br. w Wawrowie zwyciężył w Unijnych Talentach Europy, pozbawiając tego tytułu zawodnika z Wawrowa.

Jacek przypieczętował swój końcowy triumf, zwyciężając w ostatniej odsłonie zawodów (bieg nr 12) po pasjonującej walce z Lucasem Botzonem. Nasz zawodnik znakomicie wystrzelił ze startu i znalazł się na prowadzeniu przed Niemcem, który jednak ani myślał odpuszczać i cały czas ścigał Polaka próbując go wyprzedzić różnymi sposobami. W końcu udało mu się to na wejściu w pierwszy łuk ostatniego okrążenia. Wtedy jednak klasę pokazał Jacek Fajfer, który wykonał klasyczne "nożyce" i po przycięciu do krawężnika z powrotem znalazł się na prowadzeniu, nie oddając go już do samej mety. Dopiero piąte miejsce zajął znakomicie prezentujący się podczas jazd treningowych Fynn-Ole Schmietendorf, który w swoim pierwszym starcie po dwukrotnym upadku na wyjściu z pierwszego łuku, został wykluczony z kolejnej powtórki.

Dzielnie poradził sobie w zawodach najmłodszy w stawce 6-letni Mateusz Łopuski, który w silnej obsadzie zajął ósme miejsce z dorobkiem trzech "oczek".

Klasę 80 ccm zdominowali Duńczycy - Patrick Baek i Malthe Ulstrup, którzy zajęli miejsca na dwóch najwyższych stopniach podium. Uzupełnił je zdobywca trzeciej lokaty, reprezentant gospodarzy - Maximillian Firniss, z którym w biegu nr 5 zaciętą walkę o drugą pozycję stoczył Wojtek Fajfer. Niestety, trochę lepszy okazał się zawodnik z Niemiec, w wyniku czego Wojtkowi zabrakło właśnie tego punktu do miejsca na podium. Ostatecznie reprezentant GUKS-u zajął piątą lokatę z dorobkiem 6 punktów.