Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W podzięce kibicom za doping - zapowiedz II Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

W niedzielę na torze w Częstochowie odbędzie się II Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Olkam Cup. Największą gwiazdą zawodów będzie Tai Woffinden.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Jednym z celów organizacji zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy jest podziękowanie kibicom za doping w sezonie 2013. Organizatorzy zawodów skompletowali silną obsadę. - Kibicom należą się dodatkowe emocje. Jest to podziękowanie dla nich za całoroczny doping, wiarę i pomoc dla drużyny. Byliśmy bardzo blisko tego, aby znaleźć się na podium. Niestety nie udało się, ale dla naszych fantastycznych kibiców jesteśmy mistrzami. Tak napisali na transparencie wywieszonym na ostatnim meczu - powiedział Jarosław Dymek.

Fani zgromadzeni na trybunach SGP Areny Częstochowa będą mogli podziwiać jazdę nowego mistrza świata, który swoją karierę w polskiej lidze rozpoczynał właśnie w barwach Włókniarza Częstochowa. Najgroźniejszymi rywalami Taia Woffindena będzie ulubieniec miejscowej publiczności Grigorij Łaguta. W gronie faworytów są również Michael Jepsen Jensen i Rune Holta. Stawkę uczestników uzupełni jeden z młodzieżowców Włókniarza, który zwycięży w biegu eliminacyjnym.

Organizatorzy oprócz samego turnieju zapowiadają wiele atrakcji. Jeśli pozwoli na to pogoda ma się odbyć turniej jazdy na jednym kole. Kibiców czekają również inne niespodzianki, o których przekonają się dopiero na stadionie. Włodarze Lwów pamiętają o Kamilu Cieślarze. Były zawodnik Włókniarza ciągle przechodzi rehabilitację, by w przyszłości stanąć na nogach o własnych siłach. By pomóc mu w zrealizowaniu tego celu zorganizowana zostanie sprzedaż cegiełek. Główną nagrodą dla zwycięzcy będzie kombinezon Taia Woffindena. Rok temu Brytyjczyk przekazał Fiata 126p, który był prezentem urodzinowym.

Działacze Włókniarza chcą również uczcić pamięć tragicznie zmarłych żużlowców tego klubu. Bieg barażowy poświęcony będzie Lee Richardsonowi. Z kolei wyścig finałowy będzie zarazem biegiem memoriałowym pamięci Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - dwóch młodych, uzdolnionych żużlowców, którzy w drugiej połowie XX wieku stracili życie na torze.

Tai Woffinden będzie największą gwiazdą turnieju w Częstochowie Tai Woffinden będzie największą gwiazdą turnieju w Częstochowie

Lista startowa:
1. Troy Batchelor
2. Artur Czaja
3. Rafał Szombierski
4. Martin Vaculik
5. Grigorij Łaguta
6. Antonio Lindbaeck
7. Nicolai Klindt
8. Tai Woffinden
9. Peter Kildemand
10. Michael Jepsen Jensen
11. Krzysztof Buczkowski
12. Maksim Bogdanow
13. Rune Holta
14. Andrzej Lebiediew
15. Grzegorz Zengota
16. Zwycięzca biegu eliminacyjnego 

Początek zawodów: godz. 17:00.

Ceny biletów:
Normalny - 20 zł
Ulgowy - 10 zł
Karnety nie obowiązują

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×