WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włókniarz rozważa ukaranie Emila Sajfutdinowa!

Damian Gapiński
Damian Gapiński


Szanowni Państwo.

Zdecydowałem się na napisanie do Państwa listu w sprawie klubu żużlowego Włókniarz Częstochowa S.A, ponieważ jesteście Państwo jedynymi osobami, które mogą mi pomóc w mojej obecnej sytuacji, a wiem także, że kilkoro z Państwa jest kibicami sportu żużlowego.

Jak Państwo wiecie w grudniu 2012 roku zdecydowałem się na starty w drużynie Włókniarza po siedmiu latach spędzonych w Bydgoszczy. Negocjacje odnośnie kontraktu w imieniu klubu prowadził ze mną Pan Artur Sukiennik dyrektor handlowy firmy K.J.G Company, która jest sponsorem klubu. Zapewniał mnie wraz z osobami z klubu w osobach Pana Mizgalskiego i Kowalskiego, iż klub jest wiarygodnym partnerem i zawsze reguluje wszystkie zobowiązania względem zawodników startujących w drużynie Włókniarza.

Kłopoty z bieżącymi płatnościami w stosunku do co do mojej osoby, klub miał już od maja tego roku. Wiele razy spotykałem się z Panem Sukiennikiem, Panem Mizgalskim oraz Panem Kowalskim w sprawie narastającego zadłużenia i za każdym razem byłem zapewniany, że nie mam się martwić, bo jeśli nie w trakcie sezonu to na pewno po jego zakończeniu wszystkie zaległości względem mnie zostaną spłacone. Dla Włókniarza w sezonie 2013 zdobyłem 174 pkt, do dnia 31.10.2013 klub nie zapłacił mi za 123 pkt, a kwota jaka z tego wynikała to 832 095 zł brutto plus kilka rat z kwoty na przygotowanie do sezonu w wysokości 306 000 zł brutto.

Aby pomóc klubowi w jego ciężkiej sytuacji po kolejnym spotkaniu mojego menadżera z Panem Mizgalskim i panem Kowalskim a także po rozmowach telefonicznych z żoną Pana Sukiennika, która jest prokurentem w klubie, a on sam w tym czasie był w areszcie, uzgodniliśmy iż 400 000 zł brutto zostanie mi zapłacone do końca listopada 2013, a reszta zaległości została wpisana do aneksu do kontraktu i ma być zapłacona do końca lipca 2014 roku.

Niestety, po raz kolejny klub jak i osoby go reprezentujące nie wywiązały się z zawartych porozumień i do dnia 12.12.2013 roku na moje konto wpłynęła jedynie kwota w wysokości 98 000 zł brutto, informując mnie, że stara się mocno, aby spłacić zadłużenie w stosunku do mojej osoby w co ja już nie wierzę ponieważ takie zapewnienia słyszałem wielokrotnie.

Proszę mnie zrozumieć, ten okres jest dla mnie teraz bardzo ciężki. Sezon zakończyłem kontuzją, którą odniosłem na torze walcząc o punkty dla Włókniarza, upadek wykluczył mnie z dalszej rywalizacji o najwyższe trofea jak i zabrał mi możliwość dalszego zarabiania pieniędzy.

Zaległości względem moich mechaników jak i dostawców części są dla mnie powodem do frustracji, ponieważ po raz pierwszy w mojej zawodowej karierze jestem w takiej sytuacji.

Przychodziłem do Włókniarza z wielkimi nadziejami i ogromną chęcią walki o jak najlepszy wynik końcowy.

Cieszyłem się widząc na trybunach tak wielu kibiców, dla których jazda była ogromną
przyjemnością.

Czułem dumę będąc liderem tej drużyny, zdobywając dla niej w wielu spotkaniach największą ilość punktów i mając najwyższą średnią punktów na jeden wyścig.

Nigdy, w najgorszych prognozach, nie podejrzewałem, że na koniec sezonu spotka mnie taka przykra sytuacja, w skutek której będę musiał Państwa prosić o pomoc.

Mam ogromną nadzieję, że będziecie Państwo wstanie wpłynąć na osoby zarządzające klubem i po Państwa interwencji, wreszcie coś się ruszy w mojej sprawie, ponieważ dotąd składane mi obietnice przez członków zarządu jak i współwłaścicieli klubu okazały się tylko pustymi słowami.

Z nadzieją będę oczekiwał pozytywnego rozwiązania w mojej sprawie.

Emil Sajfutdinow”.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Emil Sajfutdinow i jego menedżer Tomasz Suskiewicz Emil Sajfutdinow i jego menedżer Tomasz Suskiewicz


Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (338):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • eddy 0
  Swietnie go okresliles!
  Srajt Ich może nie ,ale głównodowodzącego szczura też za bardzo nie darzę sympatią
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Srajt 0
  wygolona lub cieniutki paseczek ... mniam ;)
  eddy A Ty do dzis nie odpowiedziales mi czy preferujesz trojkacik ,czy wygolona.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Srajt 0
  Ich może nie ,ale głównodowodzącego szczura też za bardzo nie darzę sympatią
  eddy Nie popadaj w skrajny pesymizm.Mysle ze szybko powstaniecie na nogi.I tego wam zycze. Jak ja nie cierpie myszy!.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (335)
Pokaż więcej komentarzy (338)
Pokaż więcej komentarzy (338)
Pokaż więcej komentarzy (338)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×