KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kamil Cieślar: Walczę o to, by jak najszybciej stanąć na nogi (wideo)

Gościem najnowszego odcinka magazynu żużlowego CzewaTV był Kamil Cieślar, który opowiedział o początkach swojej żużlowej kariery oraz postępach w rehabilitacji.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Swoją przygodę z czarnym sportem Kamil Cieślar rozpoczął od startów na minitorze, gdzie odnosił wiele sukcesów. W magazynie telewizji internetowej CzewaTV rybniczanin zdradził dlaczego rozpoczął starty na żużlu. - Rybnik od dawien lat żużlem stoi. Mieszkam niedaleko stadionu i od samego początku "gryzło" mnie to żeby wsiąść na motocykl żużlowy. Tak to się zaczęło. Pierwsze treningi były w Częstochowie z tego powodu, że w Rybniku nie było jeszcze minitoru i nie było na czym trenować. Postanowiliśmy razem z prezesami, że będę trenował w Częstochowie pod okiem pana Jastrzębskiego - powiedział Cieślar.

Wychowanek Rybek Rybnik w 2010 roku podczas zawodów młodzieżowych zanotował upadek, po którym do dziś jeździ na wózku inwalidzkim. Od trzech i pół roku Cieślar walczy o powrót do pełnej sprawności. - Pamiętam wszystko z tego upadku. Oczy otwieram w nocy i wszystko pamiętam od startu do momentu upadku. Żalu nie mogę mieć do nikogo, bo taki jest sport. To jest wpisane w żużel. Nic nie mogę zrobić, walczę o to, by wstać jak najszybciej na nogi i może kiedyś w przyszłości usiąść na motocyklu. Po pierwszej operacji przez tydzień wszystko było perfekcyjnie. Dwa tygodnie po operacji miałem jechać z Borysem Miturskim w finale mistrzostw Polski. Po tygodniu nastąpiły komplikacje, zrobił się krwiak na rdzeniu. Wszystko się pogubiło i długi czas trzeba czekać, żeby nerwy się zregenerowały i żeby można było zacząć działać - przyznał rybniczanin.

Cieślar w listopadzie dostał informacje, że zakwalifikował się na leczenie komórkami macierzystymi. 21-latek przyznaje, że daje mu to gwarancję poprawy stanu zdrowia. - Do dzisiaj staram się wykorzystywać maksimum możliwości. Zabieg komórkami macierzystymi nie daje stu procentowej gwarancji. To nie jest tak, że pojadę tam, zrobią mi jeden zabieg i od razu stanę na nogi. Daje mi to gwarancję poprawy. Dla mnie jeżeli miałoby się poprawić o 5 procent, albo 10, to jest to duża poprawa jeśli chodzi o nerwy - stwierdził Cieślar. Żużlowiec Włókniarza Częstochowa cały czas zbiera fundusze, by wyjechać na leczenie do kliniki w Indii. Więcej szczegółów tutaj.

Gościem następnego odcinku magazynu żużlowego CzewaTV będzie Robert Przygódzki.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Źródło: CzewaTV

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
CzewaTV
Komentarze (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×