Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W sobotę X Opolska Gala Żużla na Lodzie - w obsadzie m.in. Tomasz Bajerski i Michaela Krupickova

W sobotę na lodowisku Toropol odbędzie się X Opolska Gala Żużla na Lodzie. Głównym punktem imprezy jest Turniej Par o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Udział w zawodach potwierdzili już Piotr Świderski, Sebastian Ułamek, Artur Czaja, Mateusz Kowalczyk, Wojciech Lisiecki, Marcin Sekula, Szymon Kiełbasa, Maksym Drabik oraz Michaela Krupickova i Tomasz Bajerski, dla którego będzie to pierwszy występ w jakichkolwiek zawodach od dłuższego czasu. Przed turniejem par odbędą się dwa miniturnieje cross-speedway i quad-speedway, pokazy sportu kartingowego oraz samochodowego.

Stowarzyszenie HAWI Racing Team jest organizatorem Opolskiej Gali Żużla na Lodzie, największej na Opolszczyźnie imprezy charytatywnej, mającą na celu pomóc w rehabilitacji dzieciom pokrzywdzonym przez los. Do tej pory podczas dziewięciu edycji udało się wesprzeć 15 chorych dzieci oraz żużlowca Rafała Wilka, który doznał ciężkiej kontuzji na torze.

Najbliższa jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się w dniu 25 stycznia 2014 r. w hali sztucznego lodowiska "Toropol" w Opolu przy ul. Barlickiego 13 i rozpocznie o godz.18:00.

Teraz do wymienionej grupy dołączy trójka kolejnych chorych dzieci: sześcioletnia Zuzia Macheta z Gogolina cierpiąca na niezwykle rzadką chorobę skóry, jej rówieśnik Mikołaj Kowalów z Opola, który urodził się z poważną wadą rozwoju mózgu oraz jednoroczna Julia Bonk, córeczka brązowego medalisty olimpijskiego i mistrzostw świata Bartłomieja Bonka, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu i obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację z innowacyjną terapią komórkami macierzystymi. Pomoc otrzymają także dwie instytucje pracujące z dziećmi - Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie oraz Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Pomysłodawcy opolskiej Gali Piotr Żyto i Andrzej Hawryluk zadbają, aby była ona atrakcyjna dla publiczności. Głównym punktem styczniowej imprezy będzie Turniej Żużlowy Par na Lodzie o puchar Marszałka Województwa Opolskiego i nagrody Prezydenta Miasta Opola - w takiej konwencji będą to pierwsze zawody żużla klasycznego na lodzie w Polsce!

Impreza promuje także inne dyscypliny motorowe, dlatego przed zawodami żużlowymi zostaną rozegrane dwa miniturnieje na motocyklach crossowych i na quadach. W pierwszym wystartują medaliści mistrzostw Polski w enduro i w superenduro, uczestnicy Sześciodniówki oraz mistrzostw świata i Europy w enduro i superenduro m.in. Paweł Szymkowski, Sebastian Krywult, Rafał Bracik, Jakub Kucharski i Marcin Małek, natomiast w drugim udział wezmą zawodnicy Quad Speedway Częstochowa, na czele z Łukaszem Eliaszem i jego ojcem Romanem - Mistrzami Polski w enduro i w cross-country.

Na tafli lodowiska zaprezentuje się dwukrotny kartingowy Mistrz Polski Młodzików Alan Lalak, który przeszedł do historii sportu kartingowego jako najmłodszy zdobywca tytułu Mistrza Polski, bo w wieku 9 lat (2012). Alan jest także zdobywcą Pucharu Easykarta i uczestnikiem światowego finału easykarta we Włoszech. Już w lutym wyjeżdża do słonecznej Italii, gdzie od najbliższego sezonu przez kilka lat będzie rozwijać swój nieprzeciętny talent w jednym z najlepszych teamów na świecie EmiliaKart i w przyszłości być może będzie kolejnym Polakiem w formule F1. Swój udział w imprezie potwierdził Andi Mancin, wicemistrz słynnego Rally America. Nie zabraknie również pokazowego przejazdu samochodem rajdowym Ford Sierra Cosworth w wykonaniu kierowcy Automobilklubu Opolskiego Marcina Kozłowskiego - mistrza Polski w samochodowych wyścigach górskich w klasie HS/J2.

Do Opola przyjedzie kadra narodowa polskich żużlowców, która w tym dniu rozpoczyna swoje zgrupowanie. W opolskiej Gali uczestniczyć będą nasi Dakarowcy, na czele z Rafałem Sonikiem, kapitanem Poland National Team. Na trybunach nie zabraknie także byłego zawodnika Kolejarza Opole Jerzego Szczakiela, pierwszego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu i mistrza świata w parach. Zaproszenia zostały wysłane do Michał Sikory - wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego oraz Piotra Szymańskiego - przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego PZM. Sportowców dopingować będą drużynowi mistrzowie Polski w podnoszeniu ciężarów, sztangiści Budowlanych Opole, a wśród nich Bartłomiej Bonk brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie i ostatnich mistrzostw świata we Wrocławiu.

Bilety można nabyć w cenie 30 PLN.

UWAGA! Przedsprzedaż:
- przed południem: Lodowisko TOROPOL, TABACO, DOMEX
- od południa: POD AMFITEATREM
- po południu: LUDOVA BAR, BP-Oktan, MpartsMOTOCYKLE

Bilety będą do nabycia aż do wyczerpania w wymienionych placówkach w godzinach ich funkcjonowania.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (46)
Zobacz więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×