FIM SWL: Jakimi składami mogłyby pojechać zespoły?

Jak już informowaliśmy, w najbliższym sezonie możemy się doczekać organizacji zawodów FIM Speedway World League, będących odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Mistrzów. W turnieju wystąpiłyby cztery kluby.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Mistrz brytyjskiej Elite League - Poole Pirates, szwedzkiej Elitserien - Piraterna Motala, duńskiej - Superligi - Esbjerg Motorsport oraz polskiej Enea Ekstraligi - SPAR Falubaz Zielona Góra. Jeśli turniej już w tym roku dojdzie do skutku, to wiele wskazuje na to, iż jego organizatorem będzie właśnie mistrz Polski.

Co prawda nie jest jeszcze znany regulamin zawodów, ale kierując się zasadą, że każda drużyna wystawi czterech zawodników i rezerwowego oraz że w odróżnieniu od rozgrywanego w przeszłości Klubowego Pucharu Europy zespoły nie będą specjalnie na te zawody kontraktować nowych zawodników, postanowiliśmy przeanalizować jaką obsadę mógłby mieć turniej FIM Speedway World League.

Przy doborze zawodników do każdego z zespołów kierowaliśmy się jedynie wynikami osiąganymi w poprzednim zespole, nie braliśmy pod uwagę narodowości.

SPAR Falubaz Zielona Góra:
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Andreas Jonsson
Piotr Protasiewicz
Aleksandr Łoktajew (rezerwowy)

Piraterna Motala:
Greg Hancock
Chris Holder
Bjarne Pedersen
Rory Schlein
Linus Sundstroem (rezerwowy)

Poole Pirates:
Josh Grajczonek
Maciej Janowski
Vaclav Milik
Darcy Ward
Kyle Newman (rezerwowy)

Esbjerg Motorsport:
Rene Bach
Niels Kristian Iversen
Mikkel Bech Jensen
Artiom Łaguta
Zbigniew Suchecki (rezerwowy)

W przypadku trzech żużlowców występuje problem związany z posiadaniem przez nich kontraktów z dwiema drużynami przewidzianymi do udziału w tych zawodach. Patryka Dudka i Mikkela Bech Jensena (obaj SPAR Falubaz i Esbjerg) przypisaliśmy do zespołów z ich rodzimej ligi, z kolei Darcy'ego Warda (Poole i Piraterna) podaliśmy w zestawieniu mistrzów Elite League, gdyż bez jego osoby skład Brytyjczyków po prostu prezentowałby się bardzo słabo. Trzeba mieć też na uwadze, że Poole nie skompletowało jeszcze składu, a do jego zamknięcia brakuje jednego zawodnika, który może zwiększyć siłę ekipy Matta Forda.

Gdyby zawody rozegrać w zaprezentowanych wyżej zestawieniach, to z pewnością zdecydowanym faworytem byłby mistrz Polski, a jego najgroźniejszym rywalem Piraterna Motala. Najsłabiej prezentuje się skład Piratów z Wimborne Road.

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że w roku 1996 w Polsce rozegrano "Czwórmecz Mistrzów", w którym obok mistrza Polski - Atlasu-Polsat Wrocław, udział wzięli również mistrzowie Szwecji - Rospiggarna Hallstavik i Wielkiej Brytanii - Eastbourne Eagles. W turnieju nie wystąpili Duńczycy, zamiast których udział w zawodach wzięli mistrzowie Niemiec - MSC Diedenbergen. To właśnie oni w składzie Gerd Riss (11), Chris Louis (7), Brian Karger (13), Robert Kessler (4), Robert Kral (0) triumfowali. Druga była Atlas-Sparta (Baron 9, Śledź 9, Załuski 6, Ermolenko 10, Zieliński NS), trzecia Rospiggarna (Nilsen 12, Gustafsson 14, Stenlund 3, Teurnberg 0, Kyllingstad 4), a czwarte Eastbourne (Dugard 3, Norris 0, Kasper 6, Dannoe 6, Andersson 3).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×