Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wiemy kto zastąpi Brytyjczyków w Speedway Best Pairs Cup 2014. Zawody ponownie trafią do 71 krajów

Znane są już szczegóły zawodów Speedway Best Pairs Cup 2014. Rozgrywki liczyć bedą trzy turnieje - w Toruniu, Landshut oraz w Eskilstunie. Transmisją ponownie zajmie się stacja Eurosport.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Pierwszy turniej odbędzie się 28 marca w Toruniu. Przypomnijmy, że w 2013 roku na toruńskiej MotoArenie rozegrane zostały zawody Eurosport Speedway Best Pairs, w których najlepsza okazała się reprezentacja Polski. Był to powrót do kalendarza ścigania parowego, które w tej formie rozegrano po raz pierwszy od kilkunastu lat. Partnerem projektu została stacja Eurosport, a transmisja z Torunia dostępna była w 71 krajach i śledziło ją blisko 5 mln osób.

- Ubiegłoroczne zawody "Best Pairs" były prologiem tego, co zamierzamy organizować w tym i w kolejnych latach. Rywalizacja najlepszych duetów narodowych zawsze elektryzowała kibiców i ubiegły rok pokazał, że ten format imprezy ma potencjał. Zaczniemy sezon 2014 mocnym uderzeniem, ponieważ "Speedway Best Pairs Cup" będzie pierwszą międzynarodową imprezą z tak silną obsadą w tym roku - zapowiada Karol Lejman z One Sport.

W 2014 roku rywalizacja będzie przebiegać pod szyldem Speedway Best Pairs Cup. Cykl będzie składać się z trzech rund, a inaugurację zaplanowano na 28 marca w Toruniu. Następnie żużlowcy przeniosą się do niemieckiego Landshut (10 maja), a cały cykl zakończą zawody w szwedzkiej Eskilstunie (23 maja). Wszystkie zawody Speedway Best Pairs będą transmitowane na żywo w stacji Eurosport do 71 krajów na całym świecie, łącznie z regionem Azji, Australii i krajów Pacyfiku.

Formuła pojedynczych zawodów pozostaje niezmieniona. Utrzymano punktację 4-3-2-0, która uniemożliwia remisy w biegach, tak by zapewnić współpracę z kolegą z pary na najwyższym poziomie. Klasyfikacja generalna będzie układana na podstawie wyników poszczególnych zawodów - zwycięzcy poszczególnych rund dostaną 10 punktów, 2. miejsce oznaczać będzie 8 punktów, 3. miejsce - 6 punktów, 4. miejsce - 4 punkty, 5. - 3 punkty, 6. - 2 punkty i 7. - 1 punkt. Zwycięzcą Pucharu zostanie para, która w trzech turniejach uzyska największą ilość punktów.

Pula nagród w SBPC wynosi blisko 1 milion złotych, a na starcie staną najlepsi obecnie żużlowcy na świecie oficjalnie reprezentując swoje kraje: Australię, Danię, Szwecję, Polskę, Rosję, Łotwę oraz Niemcy. Podobnie jak rok wcześniej, na start w zawodach, mimo zainteresowania samych żużlowców, nie zgodziła się brytyjska federacja (BSPA).

Organizatorzy nie ukrywają, iż wpływ na rozwój i rozszerzenie formatu zawodów "Speedway Best Pairs" do trzech turniejów, miało rosnące zainteresowanie telewizji Eurosport sportem żużlowym. Firma One Sport podpisała nową umowę z globalną stacją, gwarantującą wyłączny przekaz. Transmisje zawodów po raz kolejny będą dostępne w 71. krajach świata.

Znane są już również ceny biletów na I rundę Speedway Best Pairs Cup, która 28 marca odbędzie się w Toruniu. Bilety, które w sprzedaży pojawią się od piątku 23 stycznia, będzie można nabyć w cenach:

I etap (24.01-21.02) :
- strefa niebieska: 39 zł - normalny / 29 zł - ulgowy
- strefa zielona + żółta: 29 zł - normalny / 19 zł - ulgowy
- strefa czerwona (Trybuna Główna): 120 zł

II etap (22.02-28.03):
- strefa niebieska: 49 zł - normalny / 39 zł - ulgowy
- strefa zielona + żółta: 39 zł - normalny / 29 zł - ulgowy
- strefa czerwona (Trybuna Główna): 150 zł

Pakiet Meet&Greet: 250 zł (nie zawiera biletu na trybunę)

Zawiera:
- wejście do Parkingu Maszyn przed zawodami w określonym czasie
- pakiet gadżetów
- program zawodów

Bilet VIP (zawiera miejsce na trybunie głównej, pakiet gadżetów oraz dostęp do strefy VIP z cateringiem):
I etap: 370 zł
II etap: 400 zł

Program zawodów: 10 zł
Parking: 10 zł

Bilety dostępne będą w sprzedaży na stronie www.eventim.pl oraz w Punktach Sprzedaży Empik, Media Markt oraz Media Expert na terenie całej Polski.

W Toruniu dostępne do kupienia:
- Empik Toruń Copernicus
- Empik Toruń Starówka
- Media Expert Plaza
- Media Markt Copernicus

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (25):
 • smok Zgłoś komentarz
  Dobry wybór!
  • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
   Trudno Anglicy się wycofali, dobrze lub źle zrobili sami sobie na to muszą odpowiedzieć.Czytając powyższy artykuł w cale ten turniej bez Anglii nie straci na wartości i na walorach,
   Czytaj całość
   transmisje jak czytam będą szły więc dużo fanów będzie miało okazję te zawody oglądać.Pula nagród nie jest wcale zła więc życzyć powodzenia.
   • ZG-Fenek74 Zgłoś komentarz
    To świetny pomysł. Anglicy nie chcą??? Anglików na Allegro:) Nie mówię o zawodnikach. Pozdro dal wszystkich tych... co nie są z Torunia :P
    • yes Zgłoś komentarz
     Nie rozumiem tytułu: 'Wiemy kto zastąpi Brytyjczyków" - Brytyjczyków nigdy w tym nie było i nie ma, nikt więc ich nie zastępuje!!! Ktoś "wiemy", lecz nie my. Impreza towarzyska, więc
     Czytaj całość
     startować mogą i startują również przypadkowe pary. Jakaś para jest też przecież najlepsza we Francji i Argentynie - kto ich zastępuje??. Wygonili Czechów, nie ma Amerykanów. Transmisja do wielu krajów będzie antyreklamą żużla na przykląd na Pacyfiku. Czytam dzisiaj"...śledziło ją blisko 5 mln osób". W innym miejscu podano wcześniej, że nie ma danych http://www.sportowefakty.pl/zuzel/363752/4-mln-widzow-eurosport-speedway-best-pairs-w-europie Nie jest to manipulacja danymi, gdyż danych nie ma.
     • esmundostarnow Zgłoś komentarz
      zastapi ekipa wschodzacych gwiazd z papuy nowej gwinei
      • czarna ---- Zgłoś komentarz
       Te daty to oprocz 28.marca to lipa, 10maja jest liga Czestochowa z Wrocławiem jada a 11 maja resza a 23 maja to dzien po miedzy jednym meczem Poole a drugim.
       • Bruin Zgłoś komentarz
        Martwię się jedynie o frekwencję. O ile w Toruniu powinna być dobra, o tyle na pozostałych dwóch turniejach może być różnie. To spora niewiadoma.
        • 83n Zgłoś komentarz
         A czy nikomu nie przyszło do głowy, żeby o interwencje (pomoc) poprosić Eurosport? Przecież realizacją zawodów SGP zajmuje się British Eurosport więc chyba centrala w Paryżu ma coś do
         Czytaj całość
         powiedzienia, tym bardziej, że jeśli zawody SBP będą transmitowane do Wielkiej Brytanii to brak żużlowców z Wysp wpłynie negatywnie na oglądalność tej stacji.
         • Ruskov Zgłoś komentarz
          Dlaczego znowu w Toruniu skoro w tamtym roku tam było? Mogli by to trochę bardziej urozmaicić.
          • tommi_l Zgłoś komentarz
           Widzieć Angoli przyssanych do ekranów TV - Bezcenne
           • jolUNIA Zgłoś komentarz
            najbliższy piątek 23 wypada w maju, gamonie
            • Gerhard Malberg Zgłoś komentarz
             I tak powoli malymi kroczkami wykopieny BSI i ich SGP do dzialu pt.historia zuzla. Bo tak naprawde to.....jeden turniej o miano MISTRZA SWIATA ma swoj sens.A tak wystarczy pokalkulowac pozbierac
             Czytaj całość
             policzyc i skasowac tytul mistrza swiata.Nie trzeba wygrywac tu i teraz ze wszystkimi.A to duza roznica.Porozmawiajcie z p.Szczakielem na ten temat.Mi mozecie nie wiezyc.
             • Debylek Zgłoś komentarz
              Austalia - Ward, Holder Dania - Iversen, Pedersen Szwecja - Jonsson, Lingren lub Lindbaeck Rosja - Sajfutdinow, G.Łaguta Łotwa - Lebiedew, Puodżuks lub Bogdanow Niemcy - Smolinski, ? GDYBY
              Czytaj całość
              były takie składy to wtedy można mówić o silnej obsadzie.
              Zobacz więcej komentarzy (12)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×