Żużlowe wspominki: Pokaz niesamowitego żużla i złoto IMŚ Bruce'a Penhalla (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: zawodnik wjeżdża w taśmę
/ Na zdjęciu: zawodnik wjeżdża w taśmę

Bruce Penhall to żywa legendy amerykańskiego speedwaya. Swój pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata wywalczył w świetnym stylu w 1981 roku na londyńskim Wembley.

Podczas rozegranych 5 września zawodów kibice mogli oglądać sporo emocjonujących wyścigów. Spora w tym zasługa Penhalla, który po słabszych startach musiał odrabiać stratę do rywali na dystansie.

Amerykanin wywalczył w sumie 14 punktów. Za jego plecami uplasowali się Duńczycy: Ole Olsen i Tommy Knudsen, którzy zmierzyli się w biegu dodatkowym o srebrny medal. Czwarte miejsce zajął ich rodak, Erik Gundersen.

Penhall rok później obronił tytuł przed własną publicznością w Los Angeles. Po sukcesach w żużlu postanowił zakończyć karierę sportową i zająć się aktorstwem.

{"id":"","title":""}