WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MIM Australii: Max Fricke ponownie ze złotym medalem!

W sobotę na torze w Gillman rozegrano finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Australii. Tak jak rok temu złoty medal wywalczył [tag=35087]Max Fricke[/tag]. Drugi był [tag=34678]Ryan Douglas[/tag], a trzeci [tag=35492]Jack Holder[/tag].
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

O wielkim pechu mówić może Nick Morris. Niespełna 20-letni żużlowiec z kompletem punktów wygrał turniej zasadniczy, a w biegu finałowym walczył o zwycięstwo z Maxem Fricke. Na jego nieszczęście tuż przed metą zanotował upadek i w konsekwencji ukończył turniej na czwartej pozycji.

Wyniki:
1. Max Fricke - 13 (3,2,2,3,3) + 1 msc. w finale A
2. Ryan Douglas - 12 (2,3,3,3,1) + 2 msc. w finale A
3. Jack Holder - 12 (3,3,2,2,2) + 1 msc. w finale B + 3 w finale A
4. Nick Morris - 15 (3,3,3,3,3) + upadek w finale A
5. Tyson Nelson - 11 (2,2,3,2,2) + 2 msc. w finale B
6. Jake Allen - 9 (1,u,3,2,3) + 3 msc. w finale B
7. Brady Kurtz - 9 (3,3,1,2,w) + nie startował w finale B
8. Jack Fallon - 7 (2,1,2,0,2)
9. Mason Campton - 6 (1,1,1,3,d)
10. Tyler King - 5 (1,0,0,1,3)
11. Tyson Snow - 5 (0,2,0,1,2)
12. Robert Medson - 4 (2,0,1,1,0)
13. Hunter Anderson - 4 (w,2,1,1,0)
14. Cameron Heeps - 4 (1,1,2,0,-)
15. Blake Russell - 2 (0,1,0,0,1)
16. Douglas Scoble - 1 (0,0,0,0,1)
17. Matthew Day - 1 (1)

18. Jye Etheridge - NS

Bieg po biegu:
1. Holder, Fallon, Heeps, Russell
2. Fricke, Medson, King, Anderson (w/u)
3. Morris, Nelson, Allen, Scoble
4. Kurtz, Douglas, Campton, Snow
5. Douglas, Fricke, Fallon, Allen (u)
6. Kurtz, Anderson, Russell, Scoble
7. Holder, Nelson, Campton, Medson
8. Morris, Snow, Heeps, King
9. Nelson, Fallon, Anderson, Snow
10. Morris, Fricke, Campton, Russell
11. Allen, Holder, Kurtz, King
12. Douglas, Heeps, Medson, Scoble
13. Morris, Kurtz, Medson, Fallon
14. Douglas, Nelson, King, Russell
15. Fricke, Holder, Snow, Scoble
16. Campton, Allen, Anderson, Heeps
17. King, Fallon, Scoble, Campton (d)
18. Allen, Snow, Russell, Medson
19. Morris, Holder, Douglas, Anderson
20. Fricke, Nelson, Day, Kurtz (w/u)

Finał B:
21. Holder, Nelson, Allen, Kurtz (ns)

Finał A:
22. Fricke, Douglas, Holder, Morris (u)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwayupdates.proboards.com

Komentarze (16):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • oskarek66 0
  fajnie tam maja bo maja zuzel,a u nas lipa bo Zima I tylko jakies lodowisko otwarte na motory.aby do wiosny prosze pan I panow!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • JarekK 0
  Można go sprawdzić w sparringach, ale na nie też trzeba mieć sensowny sprzęt. Lige mamy profesjonalną i tutaj nawet w Pomorskiej Lidze Młodzieżowej jeżdżą zawodnicy na sprzętach, za które połowa zawodników w niższych ligach brytyjskich dałoby sobie uciąć palec.
  Morris na pierwszym treningu w Bydgoszczy, wysiadł z auta, wsiadł na motocykl podstawiony przez klub i w pierwszym biegu przyjechał drugi za Curyłą a kolejne 3 wygrał pokonując Woźniaka, Kościechę i Curyłę więc talent ma. Niestety silnik ekslodował i na kolejnych dwóch czy trzech treningach jeździł na jakiś odpadach po Gapińskim i wówczas z ledwością wygrywał z Biedrackim. Podobno nawet kupino specjalnie dla niego silnik od Hollowaya, ale to był taki śmieć, że nikt na nim w końcu nie jeździł.
  Zbeer Prędzej czy później młody straneri dojdzie do wniosku co się bardziej opłaca. Ale jak mówisz, to dość skomplikowane znaleźć kompromis między odpowiednią inwestycją w sprzęt, a wynikami na względnym poziomie. I prawdą jest, że za czapkę śliwek nie przygotuje się odpowiedniego sprzętu. Ale można takiego zawodnika sprawdzić chociażby w sparringach, meczach towarzyskich czy innych okazjach. Jeśli rokuje, to pokaże to zarówno na torze jak i podejściem do swojej dalszej kariery. Inwestycja w takiego zawodnika ma więc sens, bo już w młodym wieku jest jakoś ukształtowany (bądź prowadzony) na tyle, by nie zaprzepaścić tak długiej drogi (i nie chodzi tylko o odległość) i wykorzystać okazję jaka się nadarza. W Australii wygląda to jak na pewno wiesz zupełnie inaczej niż w Polsce. Wśród "kangurów" nie wybije się. Jeśli ma ambicje, chęć rozwoju, odpowiednie nastawienie oraz talent, to musi trafić do europy. A gdzie zarabia się najwięcej, jeśli nie w Polsce i Szwecji? Moim zdaniem kontrakt z możliwością wypożyczenia jest jakimś rozwiązaniem, albo na zasadzie gościa. Szkoda, że Stal Toruń nie wystartuje w tym roku, bo możliwości byłoby więcej. Tak czy inaczej warto bliżej przyjrzeć się obu zawodnikom, zanim zrobi to ktoś inny. A na pewno tak się stanie. W Toruniu, wśród swoich rodaków mają pewien handicap. A nie tylko w Toruniu potrzeba młodych rokujących, ale całemu środowisku żużlowemu. Ku dobru tej dyscyplinie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Zbeer 0
  Prędzej czy później młody straneri dojdzie do wniosku co się bardziej opłaca. Ale jak mówisz, to dość skomplikowane znaleźć kompromis między odpowiednią inwestycją w sprzęt, a wynikami na względnym poziomie. I prawdą jest, że za czapkę śliwek nie przygotuje się odpowiedniego sprzętu. Ale można takiego zawodnika sprawdzić chociażby w sparringach, meczach towarzyskich czy innych okazjach. Jeśli rokuje, to pokaże to zarówno na torze jak i podejściem do swojej dalszej kariery. Inwestycja w takiego zawodnika ma więc sens, bo już w młodym wieku jest jakoś ukształtowany (bądź prowadzony) na tyle, by nie zaprzepaścić tak długiej drogi (i nie chodzi tylko o odległość) i wykorzystać okazję jaka się nadarza.


  W Australii wygląda to jak na pewno wiesz zupełnie inaczej niż w Polsce. Wśród "kangurów" nie wybije się. Jeśli ma ambicje, chęć rozwoju, odpowiednie nastawienie oraz talent, to musi trafić do europy. A gdzie zarabia się najwięcej, jeśli nie w Polsce i Szwecji? Moim zdaniem kontrakt z możliwością wypożyczenia jest jakimś rozwiązaniem, albo na zasadzie gościa. Szkoda, że Stal Toruń nie wystartuje w tym roku, bo możliwości byłoby więcej. Tak czy inaczej warto bliżej przyjrzeć się obu zawodnikom, zanim zrobi to ktoś inny. A na pewno tak się stanie. W Toruniu, wśród swoich rodaków mają pewien handicap. A nie tylko w Toruniu potrzeba młodych rokujących, ale całemu środowisku żużlowemu. Ku dobru tej dyscyplinie.

  JarekK Problemem były dosyć duże oczekiwania finansowe Morrisa. Oferty były, ale w sytuacji gdy pełno jest innych dostępnych zawodników nikt nie widział powodu, aby płacić na dosprzetowienie. Zresztą jest to dosyć zrozumiałe, zawodnik rozumie że z angielskimi pyrkawkami nie ma czego szukać w polskiej lidze, dlatego chce dwa dobre motocykle. Nikt w IIgiej ani nawet w Iwszej już nie zdecyduje się na taki wydatek, bo mimo wszystko to nie jest jeszcze zawodnik, ktory nic nie gwarantuje. Dlatego nie jeździ w Polsce, a że nie jeździ w Polsce to nie zarabia więc nie zainwestuje w sprzęt. I tak oto kółko się zamyka. Holder, Ward, Emil, Tai mieli szczęście, że mogli jeździć w Polsce jako juniorzy... ale te piękne czasy się skończyły
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×