KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bydgoszcz przygotowuje się do GP i DPŚ: Działacze przenieśli Sektor A

W czwartek na posiedzeniu bydgoskiej Komisji Sportu i Turystyki szefowie Polonii przedstawili władzom miasta plan przygotowań klubu do organizacji turniejów DPŚ i GP.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

W ostatnich dniach miasto zrezygnowało z oferty przejęcia bydgoskiego klubu przez prywatnego inwestora. Dlatego w czwartek na posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki przedstawiciele klubu złożyli wyjaśnienia dotyczące obecnego stanu spółki i jej planów na przyszłość. Mówiono też o przygotowaniach do najbliższych imprez rangi światowej - DPŚ oraz kwietniowego Grand Prix.

- Nie chcemy mieszać obu wydarzeń w jedną całość - zaznaczył dyrektor zarządzający turniejami Leszek Tillinger. - W tym roku po raz pierwszy będziemy organizatorami dwóch dużych imprez. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, ale mamy na swoim koncie sporo doświadczeń. Generalnie jest bardzo wiele spraw organizacyjnych, które trzeba wykonać i dogadać się w tej kwestii z firmą BSI.

W tym roku za sprzedaż wejściówek odpowiedzialna będzie właśnie wspomniana BSI. - Dystrybucję przewidziano jedynie przez internet, poprzez stronę kupbilet.pl. Jako organizatorzy chcemy, aby część biletów mogła zostać rozprowadzona w Bydgoszczy pośród miejscowych kibiców. Oczywiście dostawione zostaną dodatkowe trybuny mobilne dla kilku tysięcy fanów - dodał Tillinger.

Najważniejszą wiadomością jest fakt, że teraz Sektor A z plastikowymi siedzeniami został przeniesiony z pierwszego łuku na przeciwległą prostą. - Ciepła zima pozwoliła nam na wykonanie odpowiednich prac i wmontowanie 2/3 plastikowych siedzisk. Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ widoczność z pierwszego łuku nie była adekwatna do ceny biletu - uważa Tillinger.

Nie wiadomo, czy w kwietniowym turnieju Grand Prix wystąpi Tomasz Gollob. Były Indywidualny Mistrz Świata rozmawiał na ten temat z Leszkiem Tillingerem i jego stanowisko jest takie, że na chwilę obecną nie odrzucił możliwości przyjęcia dzikiej karty.

Ponadto prokurent klubu Andrzej Polkowski wypowiedział się też na temat sytuacji ogólnej spółki. - Do końca lutego powinniśmy spłacić zadłużenie wobec wierzycieli, gdyż taki warunek został przyznany, kiedy otrzymaliśmy warunkową licencję na starty w I lidze. Jeśli chodzi o cele zespołu, to liczymy na skuteczną walkę o awans do play-off. Przygotowaliśmy też odpowiednią ofertę dla rodzin z dziećmi, którzy chcą odwiedzać nasz obiekt - poinformował Polkowski.

Do tej pory Polonia znalazła nabywców na 400 karnetów, a jest zapotrzebowanie na więcej. - Zgłaszają się do nas różne firmy zainteresowane wejściówkami dla swoich pracowników. Ponadto jesteśmy w trakcie załatwiania sprzętu, który będzie służył młodym zawodnikom. Mamy młodą drużynę bez wielkich nazwisk. Jej atutem ma być waleczność - zakończył Polkowski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14)
 • Gerhard Malberg Zgłoś komentarz
  Rozumiem ze Polonia Bydgoszcz sprzedaje sie FIM i BSI bo kazdy grosz sie liczy dla klubu.Rozumiem i nie mam pretensji,ale czy Falubaz Zielona Gora tez jest w takiej sytuacji finansowej? Tu chyba
  Czytaj całość
  inny powod jest ze klub wystepuje po stronie BSI i FIM.Moze kibice FZG wiedza cos na ten temat?A btw czy to prawda ze Senator posiada lokalne pseudo "zloty but"?
  • Gizbern Zgłoś komentarz
   Może tak w końcu informacja dokładnie od kiedy będzie można nabywać bilety na GP bo jak na razie to cały czas się powtarzacie!
   • Liberate Zgłoś komentarz
    Apeluję o wyjaśnienie ważnej rzeczy: jesteśmy organizatorami, czy nie? Wg niezawodnego pana Józefa, organizatorem jest B$I. Wbrew pozorom jest to sprawa istotna, bo w świetle poczynań
    Czytaj całość
    FIM, kibice chcą wiedzieć, czy płacą Klubowi czy Angolom? A w kwestii inwestora, to z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że z powodu zaporowych warunków, stawianych przez miasto po audycie dokumentów, oferty kupna NIE BYŁO!!!
    • tomas68 Zgłoś komentarz
     Bydgoszcz i zielonka to są przykłady na już na dziś na obecną chwilę że zawsze będą chętni na imprezy bsi,fim-u. Dlatego bojkot czy zarzekanie się nie ma racji bytu.
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      Bydgoszczanom życzę powodzenia w organizowaniu zawodów jako organizatorom. Jako fan miałem zamiar być na tych zawodach ale po tym co się wydarzyło to raczej zrezygnuje niech.Niech sobie
      Czytaj całość
      BSI nie myśli że Polak to ,,głupi ,,przepraszam za wyrażenie ale tak to odbieram z aferą .FIM,BSI,,. POZDRAWIAM FANÓW,,,
      • GKSŻ Zgłoś komentarz
       Uważam, że stanowczo niska frekwencja byłaby odpowiednia dla tego aby pokazać co polscy kibice myślą o BSI ... ps. a bileciki na SBP w Toruniu 28.03. już kupione:)
       • BeKaeS Zgłoś komentarz
        Grand Prix akurat BSI dlatego też nie musieliśmy płacić astronomicznych kwot... po raz drugi BSI Polonia ratuje dupe... pierwszy raz w 2008 roku kiedy to GP w Niemczech się nie odbyło i
        Czytaj całość
        przełożono to na GP w Bydgoszczy... a drugi teraz kiedy BSI miało podpisane kontrakty ze sponsorami na 11 turnieji GP a zgłosiło się 10 chętnych ;P
        • night Zgłoś komentarz
         z kolei jesli juz mowa o widocznosci i cenach za nia to nalezaloby tez wspomniec ze tegoroczne wystepy poloni ogladane z drugiego luku niebyly warte nawet 5 zl
         • Felix Vallis Zgłoś komentarz
          > W tym roku za sprzedaż wejściówek odpowiedzialna będzie właśnie wspomniana BSI. - To kto w koncu jest organizatorem tej imprezy ? BSI, Miasto, czy Polonia ?
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×