WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Unia Tarnów i KMŻ Lublin czekają na decyzję Trybunału

Trybunał PZM rozpatrywał we wtorek sprawę Łukasza Lesiaka i czterech byłych zawodników KMŻ Lublin. Na ostateczny werdykt strony będą musiały poczekać przynamniej kilka dni.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W listopadzie ubiegłego roku władze KMŻ Lublin postanowiły ukarać czterech zawodników - Daniela Jeleniewskiego, Macieja Kuciapę, Karola Barana i Pawła Miesiąca. Powodem było zorganizowanie przez nich konferencji prasowej. Żużlowcy, którzy nie zgadzali się z decyzją klubu, postanowili złożyć sprawę do Trybunału PZM.

Jak poinformował prezes KMŻ Lublin, Dariusz Sprawka, ostateczny werdykt zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni. - Na wtorkowym posiedzeniu obie strony przedstawiły swoje stanowiska. Poinformowano nas, że w ciągu tygodnia poznamy ostateczny werdykt w tej sprawie - powiedział w rozmowie z naszym portalem.

Trybunał PZM rozpatrywał także sprawę Łukasza Lesiaka. Konflikt na linii zawodnik - Unia Tarnów ciągnie się od lipca 2013 roku. Zdaniem żużlowca klub nie wywiązał się z części kontraktu i dlatego domaga się on przed Trybunałem PZM otrzymania należnych pieniędzy. Inne stanowisko w tej sprawie prezentują jednak tarnowianie. - Trybunał przesłuchał strony postępowania, czyli Łukasza Lesiaka i nasz klub. Zapoznano się z dokumentacją i zeznaniami, natomiast o werdykcie lub przebiegu dalszego postępowania zostaniemy poinformowani w ciągu najbliższych dni - wyjaśnił Łukasz Izak, rzecznik prasowy tarnowskiego klubu.

Tarnowianie poinformowali w połowie lutego, iż uregulowali zobowiązania wobec wszystkich podmiotów oraz zawodników. Przeszkodą do otrzymania licencji bezwarunkowej jest obecnie jedynie spór z Lesiakiem. - W naszym odczuciu wszelkie roszczenia ze strony zawodnika są bezpodstawne. Nie obawiamy się jednocześnie o to, że klub, z powodu sprawy Łukasza Lesiaka, mógłby nie otrzymać licencji bezwarunkowej - zaznaczył Izak.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • klops 0
  A moralnym zwycięzcą jak zwykle Widera :)
  FILEMON Słuszna kara dla chłopaków bo złamali zapisy kontraktu, nie mniej jednak moralnym przegranym zostanie Sprawka
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Wolny Wydech 2
  O, wreszcie jakaś informacja z Lublina. Myślałem że już nic się nie dzieje. Jednak DS czuwa. Nieważne jak, ważne żeby mówili.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 1
  aż wstyd jeszcze kondolencje składali.
  Max Tak samo jak złodzieje z Czestochowy na Emila za śmierć ojca.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×