Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Lista zawodników potwierdzonych do startów w Polsce

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała we wtorek komunikat z listą zawodników potwierdzonych do startów w sezonie 2014.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Na przedstawionej liście znalazło się kilku żużlowców niepotwierdzonych do występów w polskich ligach. Przeważnie na przeszkodzie stanął brak zgody federacji lub brak aneksu finansowego. Dokumenty te powinny zostać uzupełnione w najbliższym czasie.

GKSŻ poinformowała także o zawodnikach, którzy utracili licencję.

KOMUNIKAT NR 8/2014

Główna Komisja Sportu Żużlowego

1. Ustalone przynależności klubowe zawodników na sezon 2014 (stan na dzień 18.03.2014):

Klub Sportowy Toruń UNIBAX SA
potwierdzeni:
Tomasz GOLLOB 1971
Adrian MIEDZIŃSKI 1985
Łukasz PRZEDPEŁSKI 1992
Oskar FAJFER 1994
Paweł PRZEDPEŁSKI 1995
Paweł WOLENDER 1994
Christopher HOLDER 1987 MA
Max FRICKE 1996 MA
Viktor KULAKOV 1995 MFR
niepotwierdzeni:
Karol ZĄBIK 1986 brak licencji Ż

WTS SA Wrocław
potwierdzeni:
Zbigniew SUCHECKI 1984
Maciej JANOWSKI 1991
Jurica PAVLIC 1989 HMS

Unia Tarnów ŻSSA
potwierdzeni:
Janusz KOŁODZIEJ 1984
Krzysztof BUCZKOWSKI 1986
Kacper GOMÓLSKI 1993
Edward MAZUR 1993
Mateusz BOROWICZ 1994
Arkadiusz MADEJ 1995 wyp. do SKMŻ "Lublin"
Dawid MATURA 1996
Ernest KOZA 1994
Damian DĄBROWSKI 1995

CKM Włókniarz SA Częstochowa
potwierdzeni:
Rafał SZOMBIERSKI 1982
Mirosław JABŁOŃSKI 1985
Maksym DRABIK 1998
Peter KILDEMAND 1989

SCKM WŁÓKNIARZ Częstochowa
potwierdzeni:
Marcin BUBEL 1993 wyp. do SŻKS ROW Rybnik
Rafał MALCZEWSKI 1994
Artur CZAJA 1994
Hubert ŁĘGOWIK 1995
Patryk WESTER 1994
Przemysław PORTAS 1996
Oskar POLIS 1996
Kamil DŁUGOSZ 1995
niepotwierdzeni:
Robin ZYMEK 1991 brak licencji Ż
Tymoteusz KASPRZYK 1995 brak licencji Ż

Stal Gorzów Wielkopolski SA
potwierdzeni:
Tomasz GAPIŃSKI 1982
Łukasz JANKOWSKI 1982
Krzysztof KASPRZAK 1984
Piotr ŚWIDERSKI 1983
Bartosz ZMARZLIK 1995 wyp. z KS STAL Gorzów
Niels Kristian IVERSEN 1982 DMU
Linus SUNDSTROEM 1990 SVEMO
Matej ZAGAR 1983 AMZS
Rasmus JENSEN 1993 DMU

KS STAL Gorzów
potwierdzeni:
Paweł PARYS 1994
Łukasz CYRAN 1992
Bartosz ZMARZLIK 1995 wyp. do Stal Gorzów Wielkopolski SA
Adrian CYFER 1995
Łukasz KACZMAREK 1995
Patryk KARCZMARZ 1996
Tomasz WALASEK 1996
Mirosław DANISZEWSKI 1965 licencja do zawodów na lodzie

Unia Leszno SSA
potwierdzeni:
Damian BALIŃSKI 1977
Grzegorz ZENGOTA 1988
Przemysław PAWLICKI 1991
Piotr PAWLICKI 1994
Michał PIOSICKI 1996
Daniel KACZMAREK 1997
Marcin NOWAK 1995 wyp. do GKM SA Grudziądz
Nicki PEDERSEN 1977 DMU
Mikkel MICHELSEN 1994 DMU
Kenneth BJERRE 1984 DMU

KS UNIA LESZNO
potwierdzeni:
Bartosz SMEKTAŁA 1998
(do dn. 22.08.2014 może brać udział tylko z zawodach z udziałem zawodników młodzieżowych)

ZKŻ SSA Zielona Góra
potwierdzeni:
Piotr PROTASIEWICZ 1975
Krzysztof JABŁOŃSKI 1977
Jarosław HAMPEL 1982
Patryk DUDEK 1992
Kamil ADAMCZEWSKI 1993
Adam STRZELEC 1994
Alex ZGARDZIŃSKI 1997
Klaudia SZMAJ 1996
Andreas JONSSON 1980 SVEMO
Mikkel BECH JENSEN 1994 DMU
Alexander LOKTAEV 1994 FMU

ZKŻ Zielona Góra
potwierdzeni:
Adrian WOJEWODA 1994
Kamil MERENA 1997
Arkadiusz POTONIEC 1997
niepotwierdzeni:
Maksymilian RISTOK 1994 brak licencji Ż
Daniel PALUSZKIEWICZ 1994 brak licencji Ż
Kacper ROGOWSKI 1994 brak licencji Ż

GKS Wybrzeże SA
potwierdzeni:
Marcel SZYMKO 1992
niepotwierdzeni:
Cyprian SZYMKO 1990 brak licencji Ż

GKŻ Wybrzeże Gdańsk
potwierdzeni:
Patryk BEŚKO 1996
Krystian PIESZCZEK 1995
Krzysztof WITTSTOCK 1995
Dominik KOSSAKOWSKI 1995
Kamil MATYJAS 1995
Aureliusz BIELIŃSKI 1997

TŻ START Gniezno
potwierdzeni:
Adrian GAŁA 1995
Dawid DĄBEK 1995
nie potwierdzeni:
Maciej KUBASIK 1995 brak licencji Ż

Start Gniezno SA
potwierdzeni:
Maciej FAJFER 1991
Dawid WAWRZYNIAK 1998
Adam SKÓRNICKI 1976
Adrian GOMÓLSKI 1987
Damian ADAMCZAK 1991
Łukasz MICHAŁEK 1995
Bjarne PEDERSEN 1978 DMU
Matej KUS 1994 ACCR
Vadim TARASENKO 1994 MFR
Rohan TUNGATE 1990 ACU
niepotwierdzeni:
Kim NILSSON 1990 brak zgody FMN
Jonas DAVIDSSON 1984 brak zgody FMN

BTŻ POLONIA Bydgoszcz
potwierdzeni:
Karol JÓŹWIK 1994
Patryk WOLNIEWIŃSKI 1996
Mikołaj TRĘPAŁA 1997
Szymon GROBELSKI 1996 wyp. do ŻKS POLONIA Bydgoszcz SA
Bartosz BIETRACKI 1995 wyp. do ŻKS POLONIA Bydgoszcz SA

BTS Bydgoszcz
potwierdzeni:
Oskar AJTNER-GOLLOB 1995

ŻKS POLONIA Bydgoszcz SA
potwierdzeni:
Mateusz SZCZEPANIAK 1987
Szymon WOŹNIAK 1993
Robert KOŚCIECHA 1977
Marcin JĘDRZEJEWSKI 1987
Mikołaj DROŻDŻOWSKI 1993 wyp. do KŻ Orzeł Łódź
Szymon GROBELSKI 1996 wyp. z BTŻ POLONIA Bydgoszcz
Bartosz BIETRACKI 1995 wyp. z BTŻ POLONIA Bydgoszcz
Dennis ANDERSSON 1991 SVEMO
Hans ANDERSEN 1980 DMU
Patrick HOUGAARD 1989 DMU
Emil GRONDAL 1995 DMU
niepotwierdzeni:
Mikołaj CURYŁO 1992 brak aneksu do umowy, brak karty zgłoszenia

KŻ Orzeł Łódź
potwierdzeni:
Mariusz PUSZAKOWSKI 1978
Tomasz CHRZANOWSKI 1980
Mikołaj DROŻDŻOWSKI 1993 wyp. z ŻKS Polonia Bydgoszcz
Jakub JAMRÓG 1991
Nike LUNNA 1996 SML
Denis GIZATULIN 1983 MFR
Rene BACH 1990 DMU
Magnus ZETTERSTROM 1971 SVEMO
Antonio LINDBAECK 1985 SVEMO
Mathias SCHULTZ 1984 DMSB
Jason Kevin DOYLE 1985 MA

SKMŻ "Lublin"
potwierdzeni:
Dawid LAMPART 1990
Krzysztof PECYNA 1978
Robert MIŚKOWIAK 1983
Tomasz PISZCZ 1977
Mateusz ŁUKASZEWSKI 1992
Arkadiusz MADEJ 1995 wyp. z Unia Tarnów ŻSSA
Andrey KUDRYASHOV 1991 MFR
Cameron WOODWARD 1985 MA
David WATT 1978 MA
niepotwierdzeni:
Martin GAVENDA 1988 brak zgody FMN
Mariusz FRANKÓW 1978 brak licencji Ż

ZKS STAL Rzeszów
Karol MACHOWSKI 1995
Artur CYŁO 1995
Kamil RAK 1996

Speedway Stal Rzeszów SA
potwierdzeni:
Paweł MIESIĄC 1985
Łukasz SÓWKA 1993
Maciej KUCIAPA 1975
Grzegorz WALASEK 1976
Marco GASCHKA 1993
Krystian REMPAŁA 1998
Grzegorz BASSARA 1995
Nicolai KLINDT 1988 DMU
Scott NICHOLLS 1978 ACU
Kenni LARSEN 1988 DMU
Peter LJUNG 1982 SVEMO
Lukas DRYML 1981 ACCR
Filip SITERA 1988 ACCR
niepotwierdzeni:
Rafał OKONIEWSKI 1980 brak aneksu, brak karty zgłoszenia
Mateusz SZOSTEK 1989 brak licencji Ż
Norbert MAGOSI 1975 brak zgody FMN
Patrik NAGY 1988 brak zgody FMN

SŻKS ROW Rybnik
potwierdzeni:
Kacper WORYNA 1996
Roman CHROMIK 1981
Kamil WIECZOREK 1998
Marcin BUBEL 1993 wyp. z SCKM Włókniarz Częstochowa
Dawid STACHYRA 1985
Michał SZCZEPANIAK 1983
Christopher HARRIS 1982 ACU
Vaclav MILIK 1993 ACCR
Dakota NORTH 1991 MA
niepotwierdzeni:
Ilya CHALOV 1995 brak zgody FMN
Lewis Alan BRIDGER 1969 brak zgody FMN

GTŻ Grudziądz
potwierdzeni:
Karol SZYCHOWSKI 1994
Oskar BOBER 1997 wyp. do GKM SA Grudziądz
Denis NIEDZIELSKI 1995 wyp. do GKM SA Grudziądz
Mateusz RUJNER 1996 wyp. do GKM SA Grudziądz
Andriy KARPOV 1987 FMU wyp. do GKM SA Grudziądz

GKM SA Grudziądz
potwierdzeni:
Norbert KOŚCIUCH 1984
Daniel JELENIEWSKI 1983
Marcin NOWAK 1995 wyp. z Unia Leszno SSA
Grzegorz KNAPP 1979 licencja do zawodów na lodzie
Michał KNAPP 1991 licencja do zawodów na lodzie
Borys MITURSKI 1989
Sebastian UŁAMEK 1975
Marcin KRAFT 1995
Oskar BOBER 1997 wyp. z GTŻ Grudziądz
Mateusz RUJNER 1996 wyp. z GTZ Grudziądz
Denis NIEDZIELSKI 1995 wyp. z GTZ Grudziądz
Andriy KOBRIN 1991 FMU
Daniel NERMARK 1977 SVEMO
Ales DRYML 1979 ACCR
Andriy KARPOV 1987 FMU wyp. z GTŻ Grudziądz

SK Lokomotive Daugavpils
potwierdzeni:
zawodnicy krajowi:
Maksims BOGDANOVS 1989
Kasts PUODZUKS 1986
Vjačeslavs GIRUCKIS 1989
Ivans PLESAKOVS 1994
Andżejs LEBEDEVS 1994
Jevgenijs KOSTIGOVS 1996
obcokrajowcy:
Joonas KYLMAKORPI 1980
Simon GUSTAFSSON 1990
Rory Robert SCHLEIN 1984
Richie WORRALL 1991
Alexy KHARCHENKO 1985
Josef FRANC 1979

SPEEDWAY WANDA Kraków
potwierdzeni:
Jonas RAUN 1989 DMU
niepotwierdzeni:
Paweł STASZEK 1976 brak załącznika do umowy
Rafał TROJANOWSKI 1976 brak załącznika do umowy
Karol BARAN 1981 brak załącznika do umowy
Paweł HLIB 1986 brak załącznika do umowy i war. fin.
Daniel PYTEL 1987 brak załącznika do umowy
Oliver ALLEN 1982 brak zgody FMN
Nikolaj BUSK JAKOBSEN 1994 brak zgody FMN
Kasper LYKKE NIELSEN 1994 brak zgody FMN
Magnus KARLSSON 1981 brak zgody FMN

KOLEJARZ RAWICZ
potwierdzeni:
Sławomir MUSIELAK 1990
Damian ALBRECHT 1994
Marcin RIEDEL 1995
Sebastian NIEDŹWIEDŹ 1997
Marcel KAJZER 1990
Wojciech LISIECKI 1992
Łukasz BOJARSKI 1992
Ryan FISCHER 1983 AMA
Stanislaw MELNYCHUK 1995 FMU
Mikhail LYSIK 1993 MFR
Ivan LYSIK 1993 MFR
niepotwierdzeni:
Eduard KRCMAR 1996 brak zgody FMN
Alexander EDBERG 1991 brak zgody FMN
Eric ANDERSSON 1984 brak zgody FMN
Rene DEDDENS 1992 brak zgody FMN

KŻ KOLEJARZ Opole
potwierdzeni:
Rafał FLEGER 1989
Stanisław BURZA 1977
Damian DRÓŻDŻ 1996
Michał KORDAS 1995
Thomas JORGENSEN 1992 DMU
niepotwierdzeni:
Piotr CZERWIŃSKI 1993 brak licencji Ż
Roland BENKO 1995 brak zgody FMN
Steven MAUER 1995 brak zgody FMN
Christian HEFENBROCK 1985 brak zgody FMN
Kai HUCKENBECK 1993 brak zgody FMN
Marcin SEKULA 1984 brak zgody FMN

KSM Krosno
potwierdzeni:
Jacek REMPAŁA 1971
Łukasz KRET 1992
Mateusz WIECZOREK 1995
Tomasz REMPAŁA 1978
Mariusz FIERLEJ 1986
Kamil FLEGER 1990
Marcin REMPAŁA 1984
Claus VISSING 1986 DMU
Mark RISS 1994 DMSB
Erik RISS 1995 DMSB
Max DILGER 1989 DMSB
Martin MALEK 1985 ACCR
niepotwierdzeni:
Emil KROG 1995 brak zgody FMN
Tobias BUSCH 1988 brak zgody FMN
Jozsef TABAKA 1989 brak zgody FMN

KZ Victoria Piła
potwierdzeni:
Emil PULCZYŃSKI 1992
Adrian SZEWCZYKOWSKI 1989
Kamil PULCZYŃSKI 1992
Piotr DYM 1976
Piotr ŚWIST 1968
Arkadiusz PAWLAK 1995
Piotr RYBAK 1993
Tadeusz KOSTRO 1991
Michał ŁOPACZEWSKI 1989
Simon NIELSEN 1990 DMU
Jesper Bruun MONBERG 1977 DMU
Tobias KRONER 1985 DMSB
Vitaly BELOUSOV 1992 MFR
Steen JENSEN 1984 DMU
niepotwierdzeni:
Jacek GOLLOB 1969 brak karty zgłoszenia
Bartosz ŁAPACZ 1993 brak licencji Ż

ŻKS Ostrovia
potwierdzeni:
Kamil BRZOZOWSKI 1987
Mariusz STASZEWSKI 1975
Filip MARACH 1996
Szymon BŁOCIAN 1994
Ronnie JAMROŻY 1985
Artur WINIARSKI 1996
Marcin WAWRZYNIAK 1994
David BELLEGO 1993 FFM
Timo LAHTI 1992 SML
David RUUD 1980 SVEMO
Nicklas PORSING 1993 DMU
Justin SEDGMEN 1992 MA
Vasyl MAKUTRA 1996 FMU
niepotwierdzeni:
Dmytro MOSTOVYK 1998 FMU
(będzie potwierdzony po 26.06.2014)

UKS ŻAKI Taczanów
niepotwierdzeni:
Maciej PIASZCZYŃSKI 1989 brak licencji Ż

MS ŚLĄSK Świętochłowice
potwierdzeni:
Sergey DARKIN 1973 MFR
Oleg BESCHASTNOV 1989 MFR
Vladimir BORODULIN 1992 MFR
Victor GOLUBOVSKIY 1985 MFR
Semen VLASOV 1981 MFR

2. Podajemy wykaz zawodników, którzy utracili licencję "Ż"
Adam CZECHOWICZ
Piotr CZERWIŃSKI
Zbigniew CZERWIŃSKI
Mateusz DOMAŃSKI
Mariusz FRANKÓW
Tymoteusz KASPRZYK
Paweł KOWALEWSKI
Maciej KUBASIK
Bartosz ŁAPACZ
Radosław MAŁUCH
Kamil MATUSZAK
Sajmon PACZEWSKI
Patryk PAWLASZCZYK
Łukasz PIECHA
Kacper ROGOWSKI
Mateusz SZOSTEK
Cyprian SZYMKO
Łukasz WITOSZEK
Karol ZĄBIK
Robin ZYMEK

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
PZM

Komentarze (11):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×