Niezauważalna granica między klasami - ŻKS ROW Rybnik - Speedway Wanda Instal Kraków (relacja)

Ekipa z Grodu Kraka nie była łatwym przeciwnikiem dla ŻKS ROW Rybnik. Trening zakończył się po 13 wyścigach z niewielką przewagą gospodarzy.

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk

Sobotni mecz kontrolny był dla rybniczan trzecim dniem intensywnych przygotowań do sezonu ligowego. W czwartek i piątek drużyna rozegrała dwumecz z Kolejarzem Opole. Podczas obu spotkań górnośląscy zawodnicy odnieśli wysokie zwycięstwo. Sobotnia rozgrywka wprawdzie zakończyła się triumfem 41:36, jednak drobna wygrana nie przyszła łatwo.

Na zawody nie dotarł wcześniej zapowiadany Lewis Bridger. Anglika zastąpił Rosjanin Ilja Czałow. Z kolei miejsce Kacpra Woryny zajął Dawid Stachyra. Młodzieżowiec w tym czasie wywalczył miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów. W składzie Speedway Wandy Instal Kraków gościnnie wystąpił Daniel Nermark. Ten wystartował zaledwie dwa razy i wspomógł drużynę z Małopolski o dwa oczka.

Pierwsza gonitwa dnia zakończyła się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. W biegu tym Michał Szczepaniak w parze z wychowankiem klubu Romanem Chromikiem pokazali plecy Danielowi Pytelowi. Czterech okrążeń nie ukończył wówczas Karol Baran. Jeździec zanotował defekt sprzętu. Było to jedno z zaledwie dwóch zwycięstw miejscowych, zakończonych wynikiem 5:1. Mimo to, znakomitą dyspozycją popisał się właśnie Szczepaniak. Nowy nabytek ekipy z Górnego Śląska wywalczył 11 punktów.

Przed spotkaniem z ŻKS ROW Rybnik, krakowianie rozegrali mecz kontrolny z Orłem Łódź. W zwycięskim pojedynku najlepiej zaprezentował się Nikolaj Busk Jakobsen. Na Śląsku nie powtórzył kompletu punktów. Wywalczył solidne 10 oczek, a tym samym po raz kolejny przybrał tytuł najskuteczniejszego jeźdźca Speedway Wandy.

Niezbyt udane występy zaliczyli krajowi młodzieżowcy obu ekip. Zaledwie jeden punkt w trzech startach wywalczył Marcin Bubel. Niezwykle pechowy okazał się pierwszy wyścig z jego udziałem. Wychowanek klubu z Częstochowy dobrze wystartował i znalazł się na początku stawki. Na moment stracił panowanie nad maszyną i uplasował się na trzeciej lokacie. Na ostatnim łuku wyprzedził go junior przeciwników - Patryk Wolniewiński. Ten z kolei, wziął udział w wyścigu pokazowym u boku rybniczanina Kamila Wieczorka. Reprezentant krakowskiej drużyny upadł na tor i już więcej nie zaprezentował się publiczności.

Goście borykali się z problemami sprzętowymi. Rafał Trojanowski aż dwukrotnie zmuszony był przedwcześnie zjechać z toru. Defekt sprzętu zanotowali także: Magnus Karlsson, Karol Baran oraz Daniel Nermark. Awarii uległ także motocykl Vaclava Milika. W trzeciej gonitwie jego motocykl odmówił posłuszeństwa jeszcze przed podniesieniem taśmy. Czech zmienił maszynę, ostatecznie jednak został wykluczony. W kolejnym występie 20-latek zanotował upadek. Zawodnik miał niemałe problemy z opanowaniem motocykla na nawierzchni rybnickiego owalu.

Speedway Wanda Kraków z pewnością stawiała gospodarzom większy opór, niż zespół z Opola. Po dwunastym wyścigu rybniczanie prowadzili zaledwie jednopunktową różnicą. Ostatecznie zrezygnowano z rozegrania biegów nominowanych, jako że owal wymagał radykalnej kosmetyki. W rezultacie miejscowi wygrali 41:36.

Przed ekipami rewanż w Krakowie. Zawodnicy z Rybnika przy Odmogile rozegrają czwarty z rzędu trening. Dla obu zespołów będzie to ostatnia okazja do rywalizacji w czwórkę przed inauguracją sezonu ligowego.
Rybniczanom triumf nie przyszedł łatwo Rybniczanom triumf nie przyszedł łatwo
ŻKS ROW Rybnik - 41 9. Michał Szczepaniak - 11 (3,3,2,3) 10. Roman Chromik - 6+1 (2*,1,1,2) 11. Vaclav Milik - 1 (w,u,1,0) 12. Dakota North - 8+1 (3,3,-,2*) 13. Ilia Czałow - 9 (3,2,2,2,d) 14. Dawid Stachyra - 5 (3,u,2) 15. Marcin Bubel - 1 (0,1,d)

Speedway Wanda Instal Kraków - 36
1. Karol Baran - 5+1 (d,1*,3,1)
2. Daniel Pytel - 4 (1,2,-,1)
3. Dawid Lampart - 8 (2,3,-,3)
4. Magnus Karlsson - 2 (1,1,d,0)
5. Rafał Trojanowski - 4 (d,d,3,1)
6. Nikolaj Busk Jakobsen - 10 (2,2,3,3)
7. Patryk Wolniewiński - 1+1 (1*,-,w)
8. Daniel Nermark - 2 (2,d)

Bieg po biegu:

1. Szczepaniak, Chromik, Pytel, Baran (d4) 5:1
2. Stachyra, Jakobsen, Wolniewiński, Bubel 3:3 (8:4)
3. North, Lampart, Karlsson, Milik (w/2m) 3:3 (11:7)
4. Czałow, Nermark, Bubel, Trojanowski (d/st.) 4:2 (15:9)
5. North, Pytel, Baran, Milik (u/st.) 3:3 (18:12)
6. Lampart, Czałow, Karlsson, Stachyra (u3) 2:4 (20:16)
7. Szczepaniak, Jakobsen, Chromik, Trojanowski (d4) 4:2 (24:18)
8. Baran, Czałow, Nermark (d3), Bubel (d4) 2:3 (26:21)
9. Jakobsen, Szczepaniak, Chromik, Karlsson (d4) 3:3 (29:24)
10. Trojanowski, Czałow, Milik, Wolniewiński (w/2m) 3:3 (32:27)
11. Lampart, Chromik, Pytel, Czałow (d2) 2:4 (34:31)
12. Jakobsen, Stachyra, Baran, Milik 2:4 (36:35)
13. Szczepaniak, North, Trojanowski, Karlsson 5:1 (41:36)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wybierz najlepszego zawodnika
Innpro ROW Rybnik
wybierz zawodnika
 • Dawid Stachyra
 • Roman Chromik
 • Michał Szczepaniak
 • Marcin Bubel
 • Vaclav Milik
 • Dakota North
 • Ilja Czałow
Speedway Wanda Kraków
wybierz zawodnika
 • Daniel Pytel
 • Dawid Lampart
 • Daniel Nermark
 • Karol Baran
 • Rafał Trojanowski
 • Magnus Karlsson
 • Nikolaj Busk Jakobsen
 • Patryk Wolniewiński
Wydarzenie:

ŻKS ROW Rybnik - Speedway Wanda Instal Kraków
KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×