KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Fredrik Lindgren nie pojedzie w meczu z Unibaksem Toruń!

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielnym meczu Enea Ekstraligi przeciwko Unibaksowi Toruń wystąpi bez Fredrika Lindgrena! Taką decyzję podjął Stanisław Chomski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Fredrik Lindgren nie brał udziału w treningach Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk i w związku z tym Stanisław Chomski zdecydował, że Szwed nie wystąpi w spotkaniu przeciwko Aniołom. - Nie ma podstaw, żeby cofnąć jakiegokolwiek zawodnika. Absencja Madsena w treningu punktowanym z GKM-em nie miała żadnych podtekstów, gdyż wciąż jest on w Gdańsku i rwał się do jazdy. Jest chory i to ja o tym zadecydowałem, że nie pojedzie. Wiedziałem jakie są warunki torowe i potrzebowałem zdrowego zawodnika na niedzielę - powiedział szkoleniowiec.

Decyzja Chomskiego może dziwić szczególnie, że Fredrik Lindgren awansował do finału Grand Prix Nowej Zelandii w Auckland. - Bardzo się cieszymy z czwartego miejsca Lindgrena w Auckland, ale to było bardzo daleko i w innych warunkach. Za kogo on ma jechać? Rano rozmawiałem z Madsenem i on sam mnie spytał, czy naprawdę nie ma w składzie Lindgrena i czy nie pojedzie w niedzielę. Odpowiedziałem mu to samo, co mówiłem Szwedowi, że jeżeli się nie pojawi na treningach punktowanych, to go nie będzie i spytałem Madsena, czy może on chciałby zwolnić Lindgrenowi miejsce w składzie - jego odpowiedź była jasna. Indywidualne plany zawsze trzeba podporządkowywać pod plany zespołu. Fakt - jest ciężko, ale zawodnicy zaakceptowali warunki i trzeba się zmierzyć z tym problemem. Możemy być silni tylko jako drużyna. Byłaby inna rozmowa, gdyby już teraz Renat miał obywatelstwo, ale Lindgren w niczym nie wykazał się, że jest lepszy od Gafurowa, Jonassona i Madsena - wyjaśnił Stanisław Chomski.

Szwed doskonale znał warunki swojego startu podczas inauguracji ligi. - Fredrik dostał e-maila i wie na czym stoi. Zadeklarował chęć przyjazdu w niedzielę, ale choćby przez to że jest komisarz toru, było to skazane na niepowodzenie. Poza tym ścigając się z wiatrem może nawet bić rekordy toru, lecz nie odzwierciedla to jego dyspozycji na gdańskim obiekcie - zakończył trener czerwono-biało-niebieskich.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Wybrzeże pokona Unibax bez Lindgrena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (464)
Zobacz więcej komentarzy (157)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×