Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zawodnicy Orła Łódź nie mogą się pochwalić dobrą znajomością toru w Rzeszowie

W niedzielnym spotkaniu Nice PLŻ swoje zmagania zainaugurują zespoły z Rzeszowa i Łodzi. Śledząc występy zawodników Orła można dojść do wniosku, że trudno będzie sprawić im niespodziankę.
Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak

Oba zespoły łączy osoba Janusza Ślączki. To obecnie trener Żurawi, który jest wychowankiem rzeszowskiej szkółki. W swoim macierzystym zespole spędził łącznie osiem sezonów i po kilkunastu latach przerwy wraca do niego, jednak w roli opiekuna drużyny. Nie należy jednak zapominać, że ostanie trzy lata Ślączka spędził w Łodzi. Z pewnością ten fakt doda dodatkowego podtekstu rywalizacji.

Tylko jeden z zawodników awizowanych przez trenera Lecha Kędziorę był zawodnikiem rzeszowskiej drużyny. W 2006 roku w drużynie z Podkarpacia występował Tomasz Chrzanowski. Wtedy to zdołał dla Żurawi zdobywać prawie dwa punkty na bieg w najwyższej klasie rozgrywkowej. Być może ówczesne wyniki wychowanka toruńskiego klubu nie były oszałamiające, jednak śledząc jego występy z tamtego sezonu z toru przy ulicy Hetmańskiej można zauważyć, że w najsłabszym meczu zdobył siedem punktów, więc był solidnym punktem drużyny.

Co ciekawe na rzeszowskim torze w lidze Mariusz Puszakowski zadebiutował w barwach łódzkiej drużyny w 2000 roku. Na przestrzeni lat jednak nie zdobył nigdy więcej niż sześć punktów w Rzeszowie. Kilka razy na torze niedzielnego rywala występował także Magnus Zetterstroem. Jego wyniki napawają pewnym optymizmem, jednak ostatni raz miał okazję występować na Hetmańskiej w 2010 roku i zdobył tylko cztery punkty.

Jak Antonio Lindbaeck tym razem spisze się na torze w Rzeszowie? Jak Antonio Lindbaeck tym razem spisze się na torze w Rzeszowie?
Nigdy w meczu ligowym w Rzeszowie nie miał do tej pory okazji występować Antonio Lindbaeck, choć w 2010 roku wystąpił w Memoriale Eugeniusza Nazimka, w którym z 10 punktami zajął piąte miejsce. Natomiast Jason Doyle tylko raz występował na jednym z najdłuższych torów żużlowych w Polsce. Było to w 2010 roku w barwach gnieźnian. Australijczyk zdobył wtedy tylko dwa punkty i z pewnością niezbyt mile wspomina tamten występ.

Analizując zdobycze punktowe podopiecznych Lecha Kędziory na torze w Rzeszowie można dojść do wniosku, że łodzianie nie mają w swoim składzie zawodnika, który pewnie czuje się na tym owalu. Z pewnością nieco optymizmu przynoszą rezultaty Chrzanowskiego czy Zetterstroema. Pytanie czy to wystarczy do nawiązania równorzędnej walki z jednym z faworytów do awansu.

Pod uwagę wzięto wyniki ligowe od 1998 roku:

Zawodnik Mecze Biegi Punkty Średnia
Tomasz Chrzanowski 17 146 80 1,825
Jason Doyle 1 4 2 0,5
Mariusz Puszakowski 6 16 24 0,667
Magnus Zetterstroem 7 68 38 1,789
Antonio Lindbaeck - - - NS
Mikołaj Drożdżowski - - - NS


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×