Pewne zwycięstwo gospodarzy i dramat młodego zawodnika - PGE Marma Rzeszów - Orzeł Łódź (relacja)

PGE Marma Rzeszów pokonała na własnym torze Orła Łódź 55:35 w I kolejce Nice PLŻ. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został dość niespodziewanie Kenni Larsen.

Radosław Gerlach

Przed niedzielnym spotkaniem zdania kibiców odnośnie końcowego rezultatu były bardzo podzielone. Jedni spodziewali się łatwej wygranej gospodarzy, inni z kolei szansę na dobry występ gości upatrywali w małej liczbie przedsezonowych treningów "Żurawi". Bukmacherzy stawiali natomiast na ok. 10-punktowe zwycięstwo PGE Marma Rzeszów.

Ku zdumieniu tych drugich, mecz "rozstrzygnął się" już w pierwszej fazie zawodów. Po czterech gonitwach, "Żurawie" prowadzili już 19:5, a jedynym zawodnikiem gości, który do tamtej pory urwał punkty gospodarzom, był Antonio Lindback.

- O końcowym rezultacie zadecydowały pierwsze biegi. Magnus Zetterstroem, po odbyciu próby toru, doradził nam... złe przełożenia - powiedział po meczu Tomasz Chrzanowski. Brak spasowania z torem widoczny był u zawodników Orła niemalże w każdym biegu. Jedynie Jason Doyle i wspomniany Lindback byli w stanie nawiązać jakąkolwiek walkę z rywalami.

Maciej Spychała

Losy spotkania odmieniły się nieco w trakcie siódmej gonitwy dnia. Tym razem, to Paweł Miesiąc wyraźnie przegrał start, a na wyjściu z pierwszego łuku brutalnie zaatakował Patryka Karczmarza. Wychowanek Stali Gorzów z impetem uderzył głową o tor, po czym niezwłocznie został odwieziony do szpitala. - Przez kilka chwil po upadku, zawodnik skarżył się na ograniczone pole widzenia. Na szczęście z czasem jego stan uległ znacznej poprawie - stwierdziły osoby zaangażowane w udzielanie zawodnikowi pomocy.

Po upadku Karczmarza, zawody zostały przerwane na ok. 40 minut, ponieważ na stadionie nie było wystarczającej liczby karetek pogotowia. Łodzianom ta przerwa z pewnością pomogła. Co więcej, udało im się nawet odnieść dwa biegowe zwycięstwa. - Nasi zawodnicy pozmieniali przełożenia i od razu zaczęło to lepiej wyglądać - mówił po spotkaniu Lech Kędziora, trener przyjezdnych.

Na odrabianie strat nie było już jednak czasu. PGE Marma poprowadzona przez fenomenalnego Kenniego Larsena w końcowym rozrachunku uzbierała o 20 punktów więcej od swoich konkurentów. Orzeł Łódź okazał się dla zeszłorocznych spadkowiczów dość łatwym przeciwnikiem. - Wygrana, wygraną, ale do końca rozgrywek jeszcze naprawdę długa droga, więc nie powinniśmy popadać w specjalny hurraoptymizm - skwitował niedzielny wynik, Maciej Kuciapa, który przez całe spotkanie był pewnym punktem drużyny znad Wisłoka.

Łodzianie, szansę na rehabilitację w Nice PLŻ będą mieli w Lany Poniedziałek. Wtedy to, podejmą na własnym torze zespół GKM'u Grudziądz. W najbliższej kolejce, ciężkie zadanie czeka również żużlowców PGE Marmy Rzeszów, którzy wybiorą się do Lublina.