Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przemysław Pawlicki niezawodny na wrocławskim torze

Rewelacyjną formę na wrocławskim torze prezentował w ostatnich dwóch latach Przemysław Pawlicki. W przypadku kolejnego udanego występu kapitana, Fogo Unia może nie odczuć braku Kenentha Bjerre.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Pomimo że leszczynianie przystąpią do niedzielnego meczu osłabieni, nie są bez szans w walce o zwycięstwo. - Byśmy mogli wygrać, wszyscy zawodnicy muszą pojechać na swoim dobrym poziomie - zaznaczył menedżer Paweł Jąder. Byki nie ukrywają, że kluczem do zwycięstwa ma być nie tylko Nicki Pedersen, ale i Przemysław Pawlicki.


Ostatnie spotkanie tych drużyn we Wrocławiu zakończyło się wygraną Fogo Unii. Rok wcześniej kibice byli natomiast świadkami remisu. Przebojową formę w obu spotkaniach prezentował starszy z braci Pawlickich. W 2012 roku, gdy "Przemo" żegnał się z wiekiem juniora, w sześciu startach zdobył aż szesnaście punktów. O tym, że jazda na wrocławskim owalu wyraźnie mu służy potwierdził paręnaście miesięcy później, gdy zdobył tam trzynaście oczek i bonus.

Równie wielkie nadzieje jak w Pawlickim leszczynianie mogą pokładać w Nickim Pedersenie, który w 2012 roku - podobnie jak kapitan Byków - zdobył na wrocławskim torze szesnaście punktów. Choć Duńczyk narzekał w ostatnim czasie na kłopoty sprzętowe, nie powinien mieć problemów z powtórzeniem wyniku sprzed roku, gdy uzbierał na obiekcie Betard Sparty dwanaście oczek.

Fogo Unia liczy na to, że przebudzenia na wrocławskim torze doznają także młodzieżowcy, którzy od początku sezonu prezentują nierówną formę. Wizyty na Dolnym Śląsku udanie wspomina zwłaszcza Tobiasz Musielak, który w dwóch poprzednich meczach przeciwko Betard Sparcie zdobył łącznie dziewiętnaście punktów. Osiem oczek i bonus uzbierał natomiast przed rokiem Piotr Pawlicki.

 Fogo Unia liczy na to, że przebudzenia na wrocławskim torze doznają także młodzieżowcy Fogo Unia liczy na to, że przebudzenia na wrocławskim torze doznają także młodzieżowcy
Prawdziwą zagadką pozostaje dyspozycja trzech pozostałych zawodników. Mikkel Michelsen, który zastąpi w składzie kontuzjowanego Kennetha Bjerre, wystąpił w poprzednim sezonie we Wrocławiu, ale nie zdobył ani jednego punktu. W poprzednich dwóch latach zaledwie raz na wrocławskim torze ścigali się natomiast Damian Baliński i Grzegorz Zengota. - Ostatnio zdobyłem tam pięć punktów i nie ukrywam, że nie byłem z siebie zadowolony. Wierzę, że tym razem zaprezentuję się lepiej - powiedział "Zengi".

Forma zawodników Fogo Unii na torze we Wrocławiu (od 2012 roku):

Zawodnik Mecze Biegi Punkty Średnia
Przemysław Pawlicki 2 11 29 2,636
Nicki Pedersen 2 12 28 2,333
Tobiasz Musielak 2 10 19 1,900
Piotr Pawlicki 2 8 13 1,625
Grzegorz Zengota 1 4 5 1,250
Damian Baliński 1 6 6 1,000
Mikkel Michelsen 1 3 0 0,000


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Przemysław Pawlicki zdobędzie we Wrocławiu ponad dwanaście punktów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×