KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tor w Daugavpils zagadką dla zawodników ŻKS ROW Rybnik

W niedzielnym meczu 5. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils podejmie ŻKS ROW Rybnik. Dla żużlowców Rekinów tor na Łotwie jest sporą zagadką.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Większość żużlowców, którzy znaleźli się w awizowanym składzie Rekinów na niedzielne spotkanie w Daugavpils nigdy nie ścigało się na tym torze w meczu ligowym. W gronie tym znajdują się Kacper Woryna, Marcin Bubel, Dakota NorthRoman Chromik oraz Ilja Czałow. Dla Rosjanina nie będzie to jednak pierwszy występ na obiekcie Lokomotivu. Czałow brał udział w jednej z edycji Indywidualnych Mistrzostw Łotwy, w których zdobył 9 punktów w pięciu biegach.
Niemiłe wspomnienia z Daugavpils ma Lewis Bridger. Brytyjczyk po raz ostatni ścigał się tam w 2011 roku, kiedy to reprezentował barwy Startu Gniezno. W dwóch biegach Bridger nie zdobył jednak żadnego punktu. W tym sezonie rybniczanie mocno liczą na dobrą formę reprezentanta Wielkiej Brytanii, który po słabym początku rozgrywek odzyskał już formę i jest pewnym punktem beniaminka Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Spośród zawodników Rekinów najlepiej tor w Daugavpils zna Michał Szczepaniak. W ostatnich czterech sezonach wychowanek klubu z Ostrowa pięciokrotnie ścigał się w wyjazdowych meczach przeciwko Lokomotivowi. W najlepszym występie zdobył 10 punktów w pięciu startach (sezon 2010), a w najgorszym wywalczył 4 "oczka" i bonus w czterech biegach (2012). Łącznie "Szczepan" zdobył 37 punktów.

Forma zawodników ŻKS ROW Rybnik na torze w Daugavpils (od 2010 roku)*:

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Średnia
Michał Szczepaniak 5 37 26 1,423
Lewis Bridger 1 0 2 0,000
Roman Chromik nie jechał
Ilja Czałow nie jechał
Dakota North nie jechał
Kacper Woryna nie jechał
Marcin Bubel nie jechał

 * - dotyczy meczów ligowych

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (26)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×