Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trudny mecz dla wszystkich - Speedway Wanda - Kolejarz Opole (relacja)

[tag=946]Speedway Wanda Instal Kraków[/tag] górą w meczu z Kolejarzem Opole. Rozstrzygnięcie meczu nie jest niespodzianką, ale nie zabrakło nerwowych chwil. Zawodnikiem dnia po raz kolejny był [tag=3123]Karol Baran[/tag].
Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Jako pierwsi próbie zostali poddani kibice. W chwili, kiedy zawodnicy powinni wyjechać na próbę toru, okazało się, że na miejscu brakuje... lekarza zawodów. W efekcie zawodnicy wyjechali do pierwszego biegu około 16.20. Nie jest to straszny wynik, ale i warunki atmosferyczne ze względu na temperaturę nie były komfortowe. Sam mecz przedłużył się z tytułu upadków i przerw technicznych.


Zawodnicy też nie mieli tego dnia najłatwiej. Płynne przejechanie zwłaszcza drugiego wirażu sprawiło problem wielu z nich i nie wszyscy wyszli z tego obronną ręką. Najgroźniej wyglądający upadek zaliczył Karol Jóźwik, którego motocykl poleciał w bandę, a sam zawodnik uderzył w tor. Jóźwik nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale tego dnia nie czuł się już na siłach wsiąść na motocykl. Siła uszła też z Pawła Staszka po tym, jak wywrócił się po wpadnięciu w dziurę.

Te wypadki nie mogą zasłonić najważniejszego, czyli kwestii sportowych. To, że Kolejarzowi będzie trudno, było jasne. I trzeba przyznać, że chyba nikt z opolan nie pojechał poniżej oczekiwań - może po Oliverze Berntzonie, który świetnie radzi sobie w Elitserien, można było spodziewać się więcej. Za to bardzo ambitnie sprawowali się zwłaszcza Kai Huckenbeck i Mariusz Staszewski, którzy byli najmniej skłonni uznać straconą pozycję. Być może Kolejarz osiągnąłby jeszcze lepszy wynik, gdyby lepiej spisywali się zawodnicy wysyłani jako zmiany z ramach rezerwy taktycznej, a w końcu - gdyby zespół nie wykruszał się z powodu upadków i kłopotów sprzętowych w trakcie meczu. Doszło do tego, że w 14. wyścigu wystąpił Rafał Fleger, bo menedżer Kolejarza... nie miał kogo wystawić. Swego rodzaju ciekawostkę zaprezentował z kolei Damian Dróżdż, do którego o cały mecz trudno mieć jakieś pretensje, ale markowanie defektu w chwili, kiedy jedzie się na ostatnim miejscu w trzyosobowej (!) stawce jest co najmniej dziwne.

Gospodarze pokazali się, jak zwykle na swoim torze, z bardzo dobrej strony. Gdyby poszukać jakiejś niespodzianki, może byłby nią najlepszy w sezonie występ Daniela Pytela i, niestety dla Wandy, słaby wynik Pawła Staszka, który ucierpiał w upadku. Jednak poza tym, gospodarzom pozostaje czekać na trudniejszego przeciwnika, żeby sprawdzić swoją wartość na domowym torze.

Pod względem sportowym mecz stał na nie najgorszym, ale i niespecjalnie wysokim poziomie. Nie było zupełnie bezbarwnych, ale i zapierających dech w piersiach wyścigów. A tymczasem już za tydzień Speedway Wanda zmierzy się u siebie z Kolejarzem Rawag Intermarche Rawicz, podczas gdy Kolejarz podejmie na swoim torze pilską Victorię.

Wybierz najlepszego zawodnika
Speedway Wanda Kraków
wybierz zawodnika
 • Daniel Pytel
 • Karol Baran
 • Paweł Staszek
 • Rafał Trojanowski
 • Magnus Karlsson
 • Paweł Parys
 • Daniel Kaczmarek
OK Bedmet Kolejarz Opole
wybierz zawodnika
 • Rafał Fleger
 • Mariusz Staszewski
 • Stanisław Burza
 • Kai Huckenbeck
 • Oliver Berntzon
 • Karol Jóźwik
 • Damian Dróżdż
Wydarzenie:

Speedway Wanda Instal Kraków - Kolejarz Opole

Sędzia:

Paweł Słupski

Kolejarz Opole - 38
1. Oliver Berntzon - 5+1 (1,3,1*,0,-)
2. Rafał Fleger - 0 (0,0,-,-,0)
3. Kai Huckenbeck - 8+1 (1,1*,1,2,3,0)
4. Stanisław Burza - 12 (0,2,2,3,3,2)
5. Mariusz Staszewski - 9+1 (1,3,1,2*,2)
6. Damian Dróżdż - 2 (1,1,0,d)
7. Karol Jóźwik (gość) - 2 (2,w,-)

Speedway Wanda Instal Kraków - 51
9. Magnus Karlsson - 6+1 (2*,2,2,0,-)
10. Paweł Staszek - 4 (3,w,0,1)
11. Rafał Trojanowski - 9+2 (2*,1*,3,w,3)
12. Daniel Pytel - 11+1 (3,2,2*,1,3)
13. Karol Baran - 13 (3,3,3,3,1)
14. Paweł Parys - 2 (d,0,2)
15. Daniel Kaczmarek (gość) - 6+1 (3,2*,0,1)


Bieg po biegu:
1. (69,4) Staszek, Karlsson, Berntzon, Fleger 5:1
2. (67,5) Kaczmarek, Jóźwik, Dróżdż, Parys (d4) 3:3 (8:4)
3. (67,4) Pytel, Trojanowski, Huckenbeck, Burza 5:1 (13:5)
4. (67,8) Baran, Kaczmarek, Staszewski, Jóźwik (w/u) 5:1 (18:6)
5. (66,7) Berntzon, Pytel, Trojanowski, Fleger 3:3 (21:9)
6. (67,2) Baran, Burza, Huckenbeck, Parys 3:3 (24:12)
7. (67,5) Staszewski, Karlsson, Dróżdż, Staszek (w/u) 2:4 (26:16)
8. (67,3) Baran, Burza, Berntzon, Kaczmarek 3:3 (29:19)
9. (67,7) Burza, Karlsson, Huckenbeck, Staszek 2:4 (31:23)
10. (67,6) Trojanowski, Pytel, Staszewski, Dróżdż 5:1 (36:24)
11. (67,3) Baran, Huckenbeck, Staszek, Berntzon 4:2 (40:26)
12. (68,1) Huckenbeck, Parys, Dróżdż (d3), Trojanowski (w/u) 2:3 (42:29)
13. (67,9) Burza, Staszewski, Pytel, Karlsson 1:5 (43:34)
14. (68,7) Trojanowski, Staszewski, Kaczmarek, Fleger 4:2 (47:36)
15. (68,5) Pytel, Burza, Baran, Huckenbeck 4:2 (51:38)

Najlepszy czas dnia (66,7) uzyskał Oliver Berntzon w wyścigu 5.
Startowano według II zestawu.
Sędziował Paweł Słupski.
Widzów ok. 2500.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8):
 • REDOO Zgłoś komentarz
  Opole objechane i to rezerwowym składem,mecz słaby ale jaki rywal taki mecz!pochwała dla kibiców z Opola za doping.
  • ostrowianin2 Zgłoś komentarz
   opole do boju
   • opel1201 Zgłoś komentarz
    meczyk cieniutki 5 liga to malo powiedziane brawo dla opola bo naglosniona wandeczka cieniutka ito bardzo
    • -K- Zgłoś komentarz
     Strasznie jednostronny komentarz, zero opinii o Burzy,ktory mial najlepszy mecz w Kolejarzu, zjechanie Sekuly.... pozostaje czekac na trudniejszego przeciwnika ?! Dodalbym I na awans conajmniej
     Czytaj całość
     do przyszlego sezonu :)
     • TYLKO SWK Zgłoś komentarz
      "Pod względem sportowym mecz stał na nie najgorszym, ale i niespecjalnie wysokim poziomie." W takim razie ogladalismy dwa inne mecze bo ten na ktorym ja bylem byl nudny, zero mijanek po
      Czytaj całość
      prostu anty zuzel
      • JanuszGajos Zgłoś komentarz
       Widać Kraków Burzy nie lubi. "Pan Redaktor" nawet nie wspomniał o Staszku Burzy, a on mecz życia ostatnich 2 sezonów pojechał... ;)
       • Goornik Zgłoś komentarz
        Mecz niezbyt ciekawy i w dość sennej atmosferze – było mało ścigania a Wanda praktycznie po odjechaniu rywalowi po 4 biegach utrzymywała dystans do końca zawodów. W każdym razie
        Czytaj całość
        zwycięstwo być może nie jakieś okazałe ale nie zagrożone nawet przez chwilę. Co do zawodników: Opole – brawo przede wszystkim dla Stanleya, bardzo lubię tego zawodnika jak chyba wielu kibiców w Krakowie i fajnie było zobaczyć jak super śmiga mając w pamięci mizerny poprzedni sezon. Berntzon i Huckenbeck w kratkę ale przebłyski mieli. Ciekawie zaprezentował się Mariusz Staszewski – widać duże doświadczenie. Krecik – padaka totalna. Juniorzy przeciętnie, szkoda mi Damiana Dróżdża w 12 biegu bo odpalił świetnie w tej gonitwie i wiózł za sobą parę Wandy – nie śledzę jego kariery szczegółowo ale podejrzewam że gdyby nie upadek Trojana mógł zaliczyć jeden z lepszych biegów w dotychczasowej karierze. W każdym razie jak liderzy u Was ustabilizują formę i znajdziecie kogoś w miejsce Flegera to możecie mieć z tej drużyny jeszcze sporo pociechy w tym sezonie. Co do naszych: rewelacyjnie Carlos, do 15 biegu był nie do ugryzienia. Daniel Pytel – super występ, spłacił spory kredyt zaufania jaki dał mu po ostatnich meczach klub. Trojan nadal w kratkę, jeszcze to nie jest ten zawodnik który w poprzednim sezonie był naszym liderem. Karlsson – przeciętnie ale przywiózł trochę punktów. Paweł Staszek – super pierwszy bieg, w drugim upadł na prowadzeniu i potem już było sporo gorzej – nie wiem czy odczuł skutki upadku czy bardziej sprzęt zawiódł (chyba potem jeździł na drugim motocyklu). Juniorzy: Kaczmarek super, Parys swoje zrobił.
        • lops Zgłoś komentarz
         Damian nie markował defektu, tylko był poobijany po tym jak się Trojanowski obalił. Ogólnie zawody fajne, tylko niech krakusy nauczą się robić tor, bo dzisiejszy przypominał strasznie
         Czytaj całość
         rawicką corridę.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×