KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oświadczenie Tadeusza Zdunka odnośnie wydarzeń po meczu z Fogo Unią Leszno

Prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże oraz sponsor tytularny gdańskiego klubu - Tadeusz Zdunek wydał oświadczenie na temat wydarzeń w parku maszyn, które miały miejsce po meczu z Fogo Unią Leszno.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Oświadczenie Tadeusza Zdunka na temat wydarzeń po meczu Renault Zdunek Wybrzeże - Fogo Unia (pisownia oryginalna):

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w parku maszyn po niedzielnym meczu ligowym z Fogo Unią Leszno, a także po zapoznaniu się z treścią oświadczenia wydanego przez Krystiana Pieszczka, w którym zawodnik przedstawia swoją wersję zdarzeń, oświadczamy, co następuje.

Po zakończeniu spotkania oraz oficjalnej konferencji prasowej, w szatni naszego zespołu doszło do tradycyjnej odprawy z zawodnikami, w której uczestniczyło kierownictwo klubu, trener Stanisław Chomski oraz zawodnicy. Spotkanie to, głównie ze względu na niekorzystny wynik sportowy oraz niepokój drużyny związany z prawdopodobnym wówczas odejściem z klubu szkoleniowca, przybrało emocjonalny, aczkolwiek kulturalny charakter. Po kilkudziesięciu minutach rozmowy oraz wysłuchaniu wszystkich stron zostały podjęte wspólne decyzje. Klub zobowiązał się do przeprowadzenia w poniedziałek ostatecznych rozmów z trenerem Chomskim, natomiast żużlowcy zadeklarowali dalszą walkę o obronę miejsca w najlepszej żużlowej lidze świata. Niestety dobiegające do pozytywnego zakończenia spotkanie zostało zakłócone przez Krzysztofa Pieszczka, który siłą – pomimo zakazu oraz wyraźnych uwag m.in. Artura Mroczki, że jest to spotkanie wyłącznie z udziałem zawodników, trenera oraz osób decyzyjnych – wszedł do szatni. Opinie wyrażane przez Pana Pieszczka dalekie były od kulturalnych, wobec czego został on ostatecznie wyproszony ze spotkania. Opuszczając pomieszczenie Pan Krzysztof Pieszczek czynił niewybredne uwagi w stronę Artura Mroczki, co miało ciąg dalszy w parku maszyn.

Z posiadanej przez nas wiedzy, tj. własnych obserwacji oraz z relacji kilkunastu świadków zdarzeń wynika, że niewątpliwymi prowodyrami zajść był właśnie Pan Krzysztof Pieszczek oraz Pan Paweł Hlib, który tego dnia pełnił funkcję mechanika Thomasa H. Jonassona. Opisywane w oświadczeniu Krystiana Pieszczka "grzeczne wyprowadzenie brata Artura Mroczki z parku maszyn" oraz jego późniejszy powrót i "rzucenie się" z pięściami nie przedstawia faktycznego przebiegu zdarzeń.

Na potwierdzenie przedstawianych przez nas faktów klub wystąpił do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku o zapis z monitoringu, który według naszej wiedzy zarejestrował przebieg zdarzeń. Po analizie materiału filmowego oraz przeprowadzeniu rozmów z zainteresowanymi osobami zostaną podjęte decyzje odnośnie ewentualnych środków dyscyplinarnych. Rozwiązania sytuacji spodziewać się należy w przyszłym tygodniu, po rozegraniu wyjazdowego meczu we Wrocławiu.

Na zakończenie podkreślamy, że niezmienny pozostaje cel sportowy, czyli utrzymanie w ENEA Ekstralidze. Nieustannie walczymy także o obniżenie kosztów funkcjonowania klubu, co udało się już w znacznej mierze osiągnąć.

Tadeusz Zdunek
(Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże)
Krystian Pieszczek wydał oświadczenie w sprawie przepychanek w parku maszyn

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (74)
 • machujski Zgłoś komentarz
  Chłopak ma kontrakt, wyjeżdża na tor ryzykuje życie i chce za to pieniędzy. Czy ktoś słyszał, że Zdunek rozdaje za darmo samochody? Też chce kasę albo komornika wyśle natychmiast.
  Czytaj całość
  Tak czy inaczej Wybrzeże jest skończone. Zdunek udaje że płaci, a zawodnicy udają że jadą. Wstyd!!! Gaście światło!!!
  • Mik Zgłoś komentarz
   sypie się jak w Gnieźnie w zeszłym sezonie
   • eire Zgłoś komentarz
    Wybrzeże pa , tym razem na dłużej .
    • Maciej Paprocki Zgłoś komentarz
     Widać że skoro nie dajemy Wam emocji na torze to chociaż damy na SF :) Grudziądz, Toruń< Rzeszów , strasznie się przejmujecie losem GKS :) Dzięki :)
     • Łukaszek z Falubazu Zgłoś komentarz
      Panie Zdunek zrób nam pan wszystkim przyjemność i spłać pan Pieszczka a nie pokazuj pan zapisów z monitoringu. Pisze pan o szczeniactwie i innych bzdurach a ciekaw jestem jak zachowuje
      Czytaj całość
      się pan wobec kontrachentów, którzy mają w stosunku do pańskiej osoby niepopłacone faktury Vat czy wobec nich również jest pan spokojny mimo że zalegają wobec pana nie małe pieniądze. Pisać sobie można papier wszystko przyjmie zatrzymaliście Pieszczka na siłę w klubie twiierdząc że ma on z wami kontrakt szkoda tylko że zapomnieliście ów kontrakt zabezpieczyć finansowo.
      • Franek Dolas Zgłoś komentarz
       "Na potwierdzenie przedstawianych przez nas faktów klub wystąpił do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku o zapis z monitoringu, który według naszej wiedzy zarejestrował
       Czytaj całość
       przebieg zdarzeń. Po analizie materiału filmowego oraz przeprowadzeniu rozmów z zainteresowanymi osobami zostaną podjęte decyzje odnośnie ewentualnych środków dyscyplinarnych. Rozwiązania sytuacji spodziewać się należy w przyszłym tygodniu, po rozegraniu wyjazdowego meczu we Wrocławiu." hmmm a może panie prezes należało by poczekać aż nagranie z monitoringu dotrze do pana i wtedy osądzać ludzi a nie tu publicznie prać wasze wewnętrzne brudy.Tak zwykle robią ludzie którzy mają swój udział w problemie ale całą odpowiedzialność za sytuację zwalają na kozła ofiarnego.Ja tylko przypominam że to pan kieruje tym statkiem i czy się to komuś podoba czy nie to pan jest odpowiedzialny za wszystko co dobre ale i wszystko co złe.Styl rządzenia ma wpływ na podwładnych ....jest takie przysłowie że ryba psuje się od głowy.
       • bilfvdilfh Zgłoś komentarz
        zamiast gdanska powinien jechac rzeszow stabilny finansowo a nie gks ktory ledwo sklecil sklad!! powinno sie brac pod uwage bubzet klubu!! awansowali ale co dalej jedna wielka kompromitacja!
        Czytaj całość
        brak kasy brak wyniku bitki w parkingu! niska frekfencja kibicow! klub ktory wywalil na antene zuzlowcow za tamten rok dostaje prawo na jazde w exl!! tych z z gksz wywalil bym na zbity pysk za dopuszczenie ekipy z gdanska do ekstraligi!!!
        • Raf123 Zgłoś komentarz
         Dobrze, że ten zabijaka Mroczka nie jeździ u nas w Grudziądzu! Wstyd na całą Polskę!
         • SEBInator Zgłoś komentarz
          "(...) Nieustannie walczymy także o obniżenie kosztów funkcjonowania klubu, co udało się już w znacznej mierze osiągnąć." Czyli wcale nie płaczą za Chomskim :)
          • JarekK Zgłoś komentarz
           Hlib robi kariere jak sie patrzy, teraz juz nawet jako mechanik nie bedzie mial wstepu do parku maszyn. Pozniej pewnie jako polewaczkowy pogryzie sie z traktorzysta, nastepnie jako wirazowy z
           Czytaj całość
           gasnicowym.
           • dillinger79 Zgłoś komentarz
            Krzysztof Pieszczek wygląda jak rugbysta Arki Gdynia. Ja bym się bał [duże oczy]
            • Goldi-GKS Zgłoś komentarz
             TO CO PISAŁEM!! ''pomimo zakazu oraz wyraźnych uwag m.in. Artura Mroczki, że jest to spotkanie wyłącznie z udziałem zawodników, trenera oraz osób decyzyjnych '' Mroczka chciał
             Czytaj całość
             rozmawiać o żużlu, o wynikach, o tym jak lepiej jeździć, o tym co poprawiać w sprzęcie, a Pieszczek senior wszedł tam aby GADAĆ O PIENIĄDZACH!!! Jeszcze raz wielkie brawa Artur! Pieszczek zmyślał całą wypowiedź, tutaj na sportowych faktach się wiele osób na to nabrało, ale na jego FanPage zbyt wiele osób go zna prywatnie i NIKT w to nie uwierzył. Co zrobił Krystian? usunął post :)
             • Goldi-GKS Zgłoś komentarz
              TO CO PISAŁEM!! ''pomimo zakazu oraz wyraźnych uwag m.in. Artura Mroczki, że jest to spotkanie wyłącznie z udziałem zawodników, trenera oraz osób decyzyjnych '' Mroczka chciał
              Czytaj całość
              rozmawiać o żużlu, o wynikach, o tym jak lepiej jeździć, o tym co poprawiać w sprzęcie, a Pieszczek senior wszedł tam aby GADAĆ O PIENIĄDZACH!!! Jeszcze raz wielkie brawa Artur! Pieszczek zmyślał całą wypowiedź, tutaj na sportowych faktach się wiele osób na to nabrało, ale na jego FanPage zbyt wiele osób go zna prywatnie i NIKT w to nie uwierzył. Co zrobił Krystian? usunął post :)
              Zobacz więcej komentarzy (10)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×