Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Starzy znajomi pogrążyli GKM - GKM Grudziądz vs. KMŻ Lublin (relacja)

KMŻ Lublin dość niespodziewanie odniósł wyjazdowe zwycięstwo w Grudziądzu z miejscowym GKM-em 46:44. Podopieczni Mariana Wardzały rozpoczęli od mocnego uderzenia i kontrolowali przebieg spotkania.
Kamil Tecław
Kamil Tecław

Chyba nikt nie przypuszczał, że grudziądzanie polegną na własnym torze z KMŻ-em Lublin. Tymczasem goście obnażyli wszystkie słabości GKM-u i wywieźli z Grudziądza dwa punkty meczowe. Najskuteczniejszym zawodnikiem Koziołków okazał się Davey Watt, który jeszcze niedawno reprezentował żółto-niebieskie barwy. Australijczyk potwierdził wysoką dyspozycję i zdobył 11 punktów z bonusem. Przyklepał także meczowe zwycięstwo KMŻ-u w 14. wyścigu, gdzie osamotniony bez większych problemów poradził sobie z parą gospodarzy.


Na ogromne słowa pochwały zasługuje również Andriej Kudriaszow. Rosjanin podobnie jak Watt, także w przeszłości zdobywał punkty dla pomorskiego klubu. W niedzielę na stadionie przy ulicy Hallera dysponował bardzo dobrym momentem startowym i uciekał rywalom do przodu, pozostawiając ich w pokonanym polu. Nie wyszły mu tylko dwa wyścigi, w których meldował się na końcu stawki. W pozostałych był praktycznie nie do ugryzienia. Po zakończeniu spotkania nie zapomniał o swoich byłych kibicach z Grudziądza, wykonując dla nich kilka popisów na motocyklu. Ci odwdzięczyli się brawami i skandowali nazwisko Rosjanina.
Andriej Kudriaszow z sentymentem powraca do Grudziądza Andriej Kudriaszow z sentymentem powraca do Grudziądza
Na grudziądzkim torze w końcu przełamał się Cameron Woodward, któremu jak dotąd nie wiodło się na owalu przy ulicy Hallera. Niedzielny pojedynek był w jego wykonaniu wręcz wyborny. Australijczyk mimo pewnego już zwycięstwa "Koziołków w ostatniej gonitwie ambitnie walczył o dwa punkty i ostatecznie udało mu się wyprzedzić Sebastiana Ułamka na ostatnich metrach. Sędzia Tomasz Proszowski uznał jednak, że to częstochowianin zameldował się na linii mety na drugiej pozycji, a Woodward musiał się zadowolić jednym oczkiem.

Zawiódł z pewnością Robert Miśkowiak, ale reszta zespołu świetnie zniwelowała jego średnią dyspozycję. Były indywidualny mistrz świata juniorów mimo przeciętnego spotkania nie ukrywał zadowolenia ze zwycięstwa swojej ekipy. - Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, bo nie ma co ukrywać, że GKM to silna drużyna, zwłaszcza u siebie. Nie poszło mi dzisiaj najlepiej, ale koledzy spisali się świetnie i wracamy z dwoma punktami - mówi "Misiek".

GKM był z kolei słabo dysponowany, a dodatkowo podopiecznym Roberta Kempińskiego nie sprzyjało także szczęście. Największym pechowcem spotkania z KMŻ-em jest z pewnością Andriej Karpow. Ukrainiec po dwóch bezapelacyjnych zwycięstwach z bojowym nastawieniem podszedł także do kolejnych wyścigów. Niestety, w trzecim swoim starcie jadąc daleko z przodu na pierwszej lokacie zdefektował mu motocykl, co automatycznie wykorzystali lublinianie. Kłopoty nie opuściły także Karpowa w biegu 9. gdzie jadąc w ramach rezerwy taktycznej ponownie posłuszeństwa odmówił mu sprzęt. Tym razem ulubieniec grudziądzkiej publiczności zdołał przejechać zaledwie pierwszy łuk.

Po raz kolejny najskuteczniejszym zawodnikiem GKM-u okazał się Rafał Okoniewski, choć też nie ustrzegł się wpadek. Żółto-niebiescy fani nie mogą mieć jednak większych zastrzeżeń do jego postawy, bo "Okoń" zapisał po swojej stronie aż cztery indywidualne zwycięstwa. Mimo solidnej zdobyczy punktowej sporą porcję gwizdów i obraźliwych słów zebrał Sebastian Ułamek. Sam zawodnik nie rozumie zachowania swoich kibiców i podkreśla, że w Nice Polskiej Lidze Żużlowej nie ma słabych przeciwników. - Moi kibice cały czas oczerniają mnie za porażkę, ale w trójkę niestety nie da się wygrać. Fani oczekują ode mnie 18 punktów, ale tak jak wspomniałem przed chwilą to nie była pierwsza liga, bo połowa zawodników jest ekstraligowych, także nie wiem dlaczego do mnie cały czas są pretensje. W Rzeszowie jechałem trzy biegi, a nie sześć, także to też rzutuje na mój wynik. Jest ciężka walka i nie ma łatwych spotkań - tłumaczy się "Seba".

Rafał Okoniewski świetnie odnalazł się w drużynie GKM-u. W parze z jego dobrymi rezultatami, nie idzie jednak postawa całego zespołu Rafał Okoniewski świetnie odnalazł się w drużynie GKM-u. W parze z jego dobrymi rezultatami, nie idzie jednak postawa całego zespołu
Fanom GKM-u nie chciało się już chyba nawet podejmować jakiegokolwiek dialogu z Danielem Jeleniewskim. Lublinian był podczas pojedynku ze swoją byłą drużyną kompletnie bezradny. W drugim swoim starcie nie mógł się uporać na dystansie z Arkadiuszem Madejem. Kiedy sztuka ta udała mu się na ostatnim okrążeniu, Jeleniewski zahaczył o dmuchaną bandę i upadł na tor. Wydaje się, że "Jeleń" wykorzystał kredyt zaufania u Roberta Kempińskiego i w tym sezonie nie ujrzymy go już w barwach GKM-u. Śmiało można powiedzieć, że pozyskanie przez GKM Jeleniewskiego to największy niewypał transferowy grudziądzkiego klubu ostatnich lat.

Daniel Nermark nie zachwycił, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Szwed nie był po meczu zadowolony ze swojego wyniku i przyznał, że tak naprawdę jego cały plan na spotkanie z KMŻ-em legł w gruzach po upadku w 3. biegu. - Nie ma co za dużo komentować. Po upadku w pierwszym wyścigu musiałem zmienić motocykl i tak naprawdę już w tym momencie się wszystko posypało. Czułem się szybki, ale czegoś brakowało. Ogólnie w trakcie spotkania nie opuszczał mnie pech. W jednym wyścigu urwał mi się niestety hak - wyjaśnia reprezentant kraju Trzech Koron.

Na sporą porcję braw zasłużył na pewno Marcin Nowak. Młodzieżowiec GKM-u Grudziądz prezentował ambitną postawę i było widać, że zależy mu nie tylko na swoim wyniku, ale przede wszystkim na rezultacie całego zespołu.

Zespół z Grudziądza wyczerpał już limit wpadek. Kandydat do awansu może mieć spore problemy z załapaniem się do fazy play-off jeżeli przegra najbliższe wyjazdowe spotkanie z Lokomotivem Daugavpils. Co zdaniem Rafała Okoniewskiego musi zrobić GKM, aby wywieźć z Łotwy dwa meczowe punkty? - Wydaje mi się, ze do składu powinien powrócić Norbert Kościuch. Startuje tu już kilka sezonów i bardzo zależy mu na wyniku. To solidny zawodnik, w dodatku kapitan zespołu, któremu nie brakuje potencjału - mówi "Okoń". 

KMŻ Lublin - 46
1. Cameron Woodward - 10+2 (2*,3,2*,2,1)
2. Andriej Kudriaszow - 9 (3,0,3,3,0)
3. Davey Watt - 11+1 (3,2,1,2*,3)
4. Dawid Lampart - 7+2 (2*,1*,2,2,w)
5. Robert Miśkowiak - 5 (2,2,1,0)
6. Arkadiusz Madej - 3 (2,1,0)
7. Damian Dąbrowski - 1+1 (1*,0,0)

GKM Grudziądz - 44
9. Rafał Okoniewski - 13 (1,3,3,0,3,3)
10. Daniel Jeleniewski - 0 (0,u,-,-)
11. Sebastian Ułamek - 11+2 (1,2,2*,3,1,2*)
12. Daniel Nermark - 5+1 (w,1*,3,1,-)
13. Andriej Karpow - 9 (3,3,d,d,1,2)
14. Marcin Nowak - 5 (3,1,0,1)
15. Oskar Bober - 1 (0,-,1) 

Bieg po biegu:
1. (67,09) Kudriaszow, Woodward, Okoniewski, Jeleniewski 1:5
2. (67,00) Nowak, Madej, Dąbrowski, Bober 3:3 (4:8)
3.
(66,86) Watt, Lampart, Ułamek, Nermark (w/u) 1:5 (5:13)
4.
(66,96) Karpow, Miśkowiak, Nowak, Dąbrowski 4:2 (9:15)
5.
(68,11) Woodward, Ułamek, Nermark, Kudriaszow 3:3 (12:18)
6. (66,78) 
Karpow, Watt, Lampart, Nowak 3:3 (15:21)
7.
(67,14) Okoniewski, Miśkowiak, Madej, Jeleniewski (u/3) 3:3 (18:24)
8.
(67,28) Kudriaszow, Woodward, Bober, Karpow (d/1) 1:5 (19:29)
9.
(67,00) Okoniewski, Lampart, Watt, Karpow (d/start) 3:3 (22:32)
10.
(67,11) Nermark, Ułamek, Miśkowiak, Dąbrowski 5:1 (27:33)
11.
(67,05) Kudriaszow, Watt, Karpow, Okoniewski 1:5 (28:38)
12.
(67,37) Ułamek, Woodward, Nowak, Madej 4:2 (32:40)
13.
(67,49) Okoniewski, Lampart, Nermark, Miśkowiak 4:2 (36:42)
14.
(67,31) Watt, Karpow, Ułamek, Lampart (w/2min) 3:3 (39:45)
15.
(67,53) Okoniewski, Ułamek, Woodward, Kudriaszow 5:1 (44:46) 

Sędzia: Tomasz Proszowski (Tarnów)
NCD: 66,78 uzyskał Andriej Karpow w VI wyścigu
Widzów: 4500.
Startowano według I zestawu startowego.

Wybierz najlepszego zawodnika
ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz
wybierz zawodnika
 • Daniel Jeleniewski
 • Daniel Nermark
 • Rafał Okoniewski
 • Sebastian Ułamek
 • Andriej Karpow
 • Marcin Nowak
 • Oskar Bober
KMŻ Motor Lublin
wybierz zawodnika
 • Cameron Woodward
 • Dawid Lampart
 • Davey Watt
 • Robert Miśkowiak
 • Andriej Kudriaszow
 • Arkadiusz Madej
 • Damian Dąbrowski
Wydarzenie:

GKM Grudziądz - KMŻ Lublin

Sędzia:

Tomasz Proszowski

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Daniel Jeleniewski powinien jeszcze otrzymać szansę od Roberta Kempińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (240)
 • torpeda Zgłoś komentarz
  ktoś wie dlaczego ostatecznie woodward sklasyfkowany na 3 miejscu w biegu 15? przecież łyknął ulamka
  • Draumr Zgłoś komentarz
   A tak swoją drogą spójrzcie na składy zespołów I - ligowych. Ilu jest w nich byłych zawodników GKM-u stanowiących o sile zespołów: Ljung, Nicholls z Rzeszowa, Puszakowski,
   Czytaj całość
   Zetterstroem, Chrzanowski z Łodzi, Hougard z Bydgoszczy, Watt i Kudriaszow z Lublina. Ciekawe, czy jeżdżą za mniejszą kasę od naszych gwiazdek.
   • torpeda Zgłoś komentarz
    To że komentarz jest odpowiedzią na mmmmm to oczywiście przypadek...
    • mmmmmm Zgłoś komentarz
     Jeszcze nie myślimy o kolejnym sezonie, ale będzie bardzo ciężko dostać się do PO z taka jazdą zawodników, szkoda, liczyłem na więcej, no ale cóż, co by nie było i tak przyjde 15.06
     Czytaj całość
     na stadion na mecz z Loko!
     • Mirko 12 Zgłoś komentarz
      dajcie Ząbika do Grudziądza PROSZĘ bo Kęmpes się nie nadaje na trenera!!! a i tego pijaka Bałtrukowicza trzeba się pozbyć przecież on nie potrafi przygotowywać toru masakra !!!
      • lockdown Zgłoś komentarz
       i za darmo :)
       • masterr Zgłoś komentarz
        GKM z zawodnikami w obecnej formie nie jest faworytem w żadnym meczu z drużynami 1 ligi, każde zwycięstwo będzie sukcesem, w przyszłym roku skład powinien być bardzo mocno przebudowany,
        Czytaj całość
        chyba że spadniemy ;) wtedy winni spadku powinni nadal u nas jeździć za karę ;)
        • Latexiątka i Murek Zgłoś komentarz
         A gdzie obladi??? Co mi pisał ze po 10 biegu się zamknę!!!Narazie obladi to cos cicho siedzisz Ty ,i nie wiem czy po meczu z Dauga tez Ciebie zobaczymy.
         • kibic Gks-u Zgłoś komentarz
          GKM zawsze bedzie mial problemy z awansem tak samo jak Gniezno spadkowicze z eligowym doswiadczeniem zawsze przejada sie po Grudziadzu tak samo jak po Gnieznie ktore awansowalo tylko z powodu
          Czytaj całość
          reorganizacji ligi i braku spadkowicza.Grudziadz za dlugo siedzi juz w tej pierwszej lidze Gniezno po spadku jechalo do wczoraj kozacko to wlasnie robia starty w elidze z klubem wkracza sie na wyzszy poziom
          • RadasRTS Zgłoś komentarz
           Mam nadzieje, ze wyciągną wnioski po sezonie i przestaną kontraktować dziadków.
           • GKM 1978 Zgłoś komentarz
            Wstyd mi za naszą dróżynę , ale nie stac naszych na pożadny skład a co tu mówic o byciu w EE . Śmiech na sali
            • Skit Zgłoś komentarz
             Skład dla HTŻ których ich ratuje Andrej Karpov Seba Ułamek Mikołaj Curyło M. B. Jensen Rafał Okoniewski (nie pewny ) Nowak ?
             • AveMotor Zgłoś komentarz
              GKM w rundzie rewanżowej weźmie przynajmniej : 3pkt na Loko , 3 Rybnik , 2 Łódź czyli minimum 12 pkt powinien mieć.Musi zatem wygrać jeden z trzech wyjazdów : Lublin,Gniezno,Bydgoszcz
              Czytaj całość
              jeśli nic na wyjeździe nie wygra to do PO się na bank niezałapie.
              Zobacz więcej komentarzy (62)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×