Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Michał Widera: Nic tak nie cieszy, jak wychowankowie w składzie

W rozmowie z naszym portalem trener Speedway Wandy opowiedział o planach na szkolenie młodzieży w Krakowie, ewentualnych ruchach transferowych i bieżącej formie zespołu.
Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba

W ostatnim meczu Speedway Wanda rozgromiła Kolejarz Rawicz 62:28. - Takie mecze też trzeba odjechać w drugiej lidze i jest to niezależne od nas. Najważniejsze, że obecne pary funkcjonują coraz sprawniej. Te pary, czyli Trojanowski-Pytel, Staszek-Jakobsen i Karol Baran z juniorem na ten moment się sprawdzają - podsumował trener krakowskiej drużyny.


Krakowianie pojadą teraz na wyjazdy do Opola i Rawicza. Czy wysoka dyspozycja na swoim torze przełoży się na wyniki na obcych obiektach? - Forma domowa jest znakomita. Ten tor jest pod kontrolą, chociaż po meczu z Kolejarzem Opole spodziewałem się lepszego wyniku. Tym razem wszystkiego przypilnowaliśmy i widać, że ten sposób przygotowania się sprawdza. Przed nami dwa wyjazdy i skoro chcemy liczyć się w grze o awans, to jedziemy po zwycięstwa. Na razie mamy zwycięski skład. Widać było dzisiaj i po treningach, że ci zawodnicy zaczynają "jechać" - powiedział Michał Widera.

Niedawno pojawiła się wiadomość, że Oliver Allen nie jest skłonny do podjęcia startów w Polsce. Czy w związku z tym krakowianie mają zamiar uzupełnić skład? - Mamy w odwodzie Magnusa Karlssona. Na razie nie planujemy żadnych drastycznych ruchów. Ma być spokój w drużynie. Ci, którzy jadą, mają jechać dalej. Plan był taki, żeby wystawić polski skład wzmocniony obcokrajowcem i widać, że ten skład nabiera wiatru w żagle. Widać to też na treningach. Ciężko pracowaliśmy nad tym, żeby "uruchomić" Daniela Pytela, żeby Paweł Staszek chwycił wiatr w żagle. Myślę, że co mecz efekty będą lepsze - stwierdził Widera.

Na razie mamy zwycięski skład - mówi Michał Widera Na razie mamy zwycięski skład - mówi Michał Widera
Podczas meczu z Kolejarzem Opole ogłoszono, że krakowski klub zamierza uruchomić żużlową szkółkę. Pierwsze spotkanie miało odbyć się w piątek. Jakie były efekty? - Przyszła jedna młoda osoba, która pali się do jazdy i jedna dziewczyna. Oboje spełniają wymagania co do wieku, bo mają 13-14 lat. Teraz musimy zorganizować sprzęt tym ludziom i mam nadzieję, że w lipcu zaczniemy jakieś szkolenie. Mam nadzieję, że uda się zorganizować fundusze bo nic tak nie cieszy, jak wychowankowie w składzie - powiedział Michał Widera i dodał: - Nabór ma przez cały czas funkcjonować, żeby zainteresowanie było większe i miało to sens. Dla większej grupy można zorganizować trening młodzieży przed treningami seniorów. Potrzebne są fundusze i tutaj apel do lokalnego biznesu, samorządu, żeby wygospodarować dodatkowe środki na szkolenie, bo, tak jak wspomniałem, nic tak nie cieszy jak wychowanek, który mógłby np. za rok zdawać licencję w barwach Wandy. Można więc uznać, że nabór do szkółki jest otwarty.

Szkolenie ma prowadzić oczywiście sam Michał Widera. - Prowadziłem przez trzy lata szkółkę w Świętochłowicach, więc mam doświadczenie pod tym względem. Zresztą, efektem tych działań był Grzesiek Stróżyk - zakończył trener Speedway Wandy Instal Kraków.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×