Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trenerzy nie stracili zaufania - rozmowa z Piotrem Jóźwiakiem, wiceprezesem Fogo Unii

Pomimo dwóch porażek na własnym torze, zarząd Fogo Unii nie rozważa zmian w sztabie szkoleniowym. Zdaniem wiceprezesa, Piotra Jóźwiaka, więcej wyjaśni się po najbliższych meczach z Unibaksem.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Michał Wachowski: W środowisku żużlowym coraz częściej mówi się o tym, że Fogo Unia potrzebuje zmian. Czy wobec ostatnich wyników, pozycja sztabu szkoleniowego jest zagrożona?

Piotr Jóźwiak: Zapewniam, że na tę chwilę nie przewidujemy żadnych zmian. W gronie osób z zarządu podjęliśmy decyzję, że nie warto podejmować pochopnych decyzji i zamiast tego damy sobie czas. Zobaczymy jak cała sytuacja się rozwinie. Sztab szkoleniowy będzie podlegał naszej ocenie, ale zapewniam, że może pracować spokojnie. Na pewno poprowadzi drużynę w kolejnych meczach Ekstraligi.


Fogo Unię łączy się chociażby z powrotem Czesława Czernickiego. Czy żadne, choćby wstępne rozmowy, nie były prowadzone?

- Skomentuję to mówiąc, że na tę chwilę nie prowadzimy rozmów z żadnym szkoleniowcem. Porażkę na własnym torze z tarnowską Unią uważamy za dużą wpadkę naszego zespołu. Menedżer Paweł Jąder i trener Roman Jankowski nie stracą jednak z dnia na dzień naszego zaufania.

Przed Fogo Unią ciężki dwumecz z Unibaksem. Czy właśnie po nim mogą zapaść wiążące decyzje?

- Na pewno po tych meczach będziemy mogli wyciągnąć jakieś poważniejsze wnioski. Na tę chwilę nie postawiliśmy przed Pawłem Jądrem i Romanem Jankowskim żadnego ultimatum. Nie chciałbym jednak, by kibice rozumieli to w ten sposób, że po dwumeczu z Unibaksem podejmiemy jakieś wiążące decyzje. Wszystko wskazuje po prostu na to, że tych spotkaniach będziemy znać już odpowiedź na to, o co ta drużyna będzie jechać w tym sezonie.

Brak awansu do play-offów byłby na pewno dużym rozczarowaniem, tym bardziej, że prezes Piotr Rusiecki podkreślał, że celem zespołu jest złoto.

- Nie da się tego ukryć. Uważamy, że posiadamy skład, który powinien gwarantować nam wejście do play-offów. Pomimo ostatnich porażek z Falubazem Zielona Góra i tarnowską Unią ten cel nie uległ zmianie. W rundzie finałowej mogłoby zdarzyć się wszystko i jeśli nie wejdziemy do czwórki, będziemy na pewno zawiedzeni. Drużyna przegrała dwa mecze na własnym torze, ale cały zarząd liczy na to, że zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski.

- Uważamy, że posiadamy skład, który powinien gwarantować nam wejście do play-offów - podkreśla wiceprezes klubu - Uważamy, że posiadamy skład, który powinien gwarantować nam wejście do play-offów - podkreśla wiceprezes klubu
Jednym słowem, nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać?

- Nasza sytuacja naprawdę nie jest zła. Proszę zauważyć, że mimo ostatnich, nie najlepszych wyników Fogo Unia zajmuje nadal wysoką, czwartą lokatę w ligowej tabeli. Można więc powiedzieć, że zamiast gonić rywali, w kolejnych meczach będziemy musieli naszą pozycję po prostu bronić. Używając terminologii piłkarskiej, piłka jest nadal po naszej stronie i tylko od nas zależy, co z nią zrobimy.

Jak klub odnosi się do sytuacji z parku maszyn? Kamera stacji nSport zarejestrowała moment, gdy Nicki Pedersen odpycha Pawła Jądera. Czy Duńczyk może zostać ukarany?

- Ostateczna decyzja w sprawie Nickiego nie została jeszcze podjęta. Mogę jednak powiedzieć, że w naszej opinii zachowanie, jakiego dopuścił się zawodnik jest niedopuszczalne i na pewno tego nie pochwalamy. Odnosimy się do tego negatywnie.

Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd klubu?

- Tak. Spotkamy się i przeanalizujemy zarówno zachowanie Pedersena wobec menedżera, jak i sytuację z udziałem Piotra Pawlickiego. Przyjrzymy się temu, co wydarzyło się w niedzielę i wysłuchamy racji obu stron. Dopiero wówczas będziemy mogli zadecydować, czy ktoś będzie przez nas ukarany.

Klub przed sezonem bardzo się starał, by wizerunek drużyny i Nickiego Pedersena był jak najlepszy. Czy z powodu ostatnich wydarzeń to, na co Fogo Unia pracowała, legło w gruzach?

- Nie, nie sądzę. Nie przypuszczam, by jedno negatywne wydarzenie mogło zniweczyć wszystko, co robiliśmy do tej pory. Oczywiście nie jest to coś, czym moglibyśmy się chwalić, ale do podobnych incydentów dochodziło w przeszłości też w innych klubach, nie tylko w Lesznie. Muszę przyznać, że w ostatnich miesiącach wykonaliśmy naprawdę ciężką pracę, co widać choćby po frekwencji na trybunach.

Mawia się, że kluczem do sukcesu jest atmosfera w drużynie. Czy po ostatnich wydarzeniach da się ją jeszcze naprawić?

- Uważam, że niepotrzebnie postrzegamy atmosferę w leszczyńskiej drużynie przez pryzmat ostatniego meczu z Unią Tarnów. Moim zdaniem zespół nie jest wcale skonfliktowany. Wydarzenia z tej niedzieli muszą zostać w gronie całej drużyny po prostu wyjaśnione. O tym, co było negatywne będzie trzeba zapomnieć, a jeśli poprawią się wyniki, to wraz z nimi polepszy się też atmosfera w parku maszyn. Jestem przekonany, że takie incydenty już się nie powtórzą.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Fogo Unia powinna dokonać zmian w sztabie szkoleniowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (49):

 • TOROazul Zgłoś komentarz
  Widać że twoje zdanie ch...a jest warte, wice-prezesik śmiech na sali.
  • Zgrzeblarki Zgłoś komentarz
   Prorokiem jesteś
   • robert1234 Zgłoś komentarz
    jutro w Toruniu przegramy 58-32 i w końcu wyjebią tych pseudo działaczy z Leszna
    • Barman_ Zgłoś komentarz
     Zobaczymy, czy chłopaki z Leszna jutro przygwiazdorzą na torze w Toruniu! http://sportowybar.pl/11870/chlopaki-zjedzcie-snickersa
     • Saddam Zgłoś komentarz
      Przecież za dwie kolejki Unibax będzie miał tyle samo punktów co my. I na dodatek będzie oczko wyżej w tabli z racji lepszego bilansu dwumeczu. Jeśli nie wydarzy się cud po ośmiu
      Czytaj całość
      kolejkach UL będzie miała nadal 5 punktów- 2 zwycięstwa, remis i 5 porażek, -40 małych punktów i szóste miejsce w tabeli.
      • elgato Zgłoś komentarz
       Abstrahując od wszystkich off-top'ów.... Sądzę, że nasz zaślepiony zarząd powinien choć spróbować poprosić Czernickiego by w jakimkolwiek meczu wystąpił w parkingu w roli
       Czytaj całość
       konsultanta / doradcy... to nie boli , a wiele nie kosztuje. pozdrawiam z Leszna
       • kowalskix3 Zgłoś komentarz
        5 PKT TORUNIA NA LESZNIE PEWNE BRAWO ZA WEJŚCIE DO PLAY OF POMIMO -8 BURACKI ZARZĄD LESZNA NIECH SIĘ UCZY
        • Netto Zgłoś komentarz
         Leszno w opałach ? To jest ciągle ekipa która ma potencjał ,akurat jest taki czas w Lesznie że osobiste ambicje niektórych zawodników wzięły górę nad dobrem drużyny . Do tego
         Czytaj całość
         dochodzą kłopoty z torem, co jest pokłosiem ubiegłych sezonów , ale to są problemy Leszna nie moje więc je zostawiam . O wynik meczu w Toruniu raczej jestem spokojny powinno być "gładko" bez problemów , natomiast mecz w Lesznie to już inna bajka . Bez wątpienia ktoś z rządzących Unią walnął pięścią w stół i to może ustawić tą ekipę do pionu ,jest potencjał który zostanie dobrze ukierunkowany to Toruń może być pierwszą ekipą która spotka się z Unią jakiej oczekiwano przed sezonem . Jak będzie !? Kto to może wiedzieć ,to jest sport.
         • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
          Cel postawiony przez prezesa jest słuszny i zaszczytny. Biorąc pod uwagę skład osobowy klubu zawodników jest stać na to aby wejść do play offów .Sytuacja jaka się wytworzyła w
          Czytaj całość
          składzie osobowym po jeździe Nicka jest nie ciekawa są już symptomy nie ciekawej atmosfery Włodarze powinni jak najszybciej zakończyć waśnie i przepychanki do dwu meczu z Toruniem .Każdemu klubowi będzie zależało ten dwu mecz wygrać za 5 p by poprawić swoją sytuację w tabeli ligowej Leszno nie ma złych szkoleniowców wręcz przeciwnie dobrych , tylko szkoleniowiec powinien mieć jakiś szacunek nie być odpychany jak zło konieczne, tu należą się wielkie przeprosiny .powodzenia LESZNO
          • MATES_UL Zgłoś komentarz
           "więcej wyjaśni się po najbliższych meczach z Unibaksem." Takie samo gadanie było przed meczem z Tarnowem.
           • robert1234 Zgłoś komentarz
            jestem z Leszna ale się wstydzę z waszych posunięć wy tylko psujecie wizerunek UNII LESZNO.
            • vexel Zgłoś komentarz
             W Lesznie niektórzy nadal żyją snem:) Zarząd powinien podziękować duetowi JJ, po czym poruszyć niebo i ziemię, żeby zatrudnić szkoleniowca z autorytetem - najbardziej sensownym obecnie
             Czytaj całość
             wyborem jest CzeCze - a tymczasem wolą mydlić oczy kibicom, którzy notabene wyraźnie widzą, co się dzieje. Nie ma wyników, nie ma atmosfery, pół składu nie jedzie. Bez zdecydowanego działania włodarzy, Unibax wygra oba mecze z Lesznem i ma awans do czwórki - kosztem Byków.
             • Robsson Leszno Zgłoś komentarz
              Po meczach z Unibaxem niestety ale drużyna z Torunia bedzie miała 5 punktów i my spadniemy na 6 pozycje i tak do konca sezonu...
              Zobacz więcej komentarzy (36)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×