KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trenerzy nie stracili zaufania - rozmowa z Piotrem Jóźwiakiem, wiceprezesem Fogo Unii

Pomimo dwóch porażek na własnym torze, zarząd Fogo Unii nie rozważa zmian w sztabie szkoleniowym. Zdaniem wiceprezesa, Piotra Jóźwiaka, więcej wyjaśni się po najbliższych meczach z Unibaksem.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Michał Wachowski: W środowisku żużlowym coraz częściej mówi się o tym, że Fogo Unia potrzebuje zmian. Czy wobec ostatnich wyników, pozycja sztabu szkoleniowego jest zagrożona?

Piotr Jóźwiak: Zapewniam, że na tę chwilę nie przewidujemy żadnych zmian. W gronie osób z zarządu podjęliśmy decyzję, że nie warto podejmować pochopnych decyzji i zamiast tego damy sobie czas. Zobaczymy jak cała sytuacja się rozwinie. Sztab szkoleniowy będzie podlegał naszej ocenie, ale zapewniam, że może pracować spokojnie. Na pewno poprowadzi drużynę w kolejnych meczach Ekstraligi.
Fogo Unię łączy się chociażby z powrotem Czesława Czernickiego. Czy żadne, choćby wstępne rozmowy, nie były prowadzone?

- Skomentuję to mówiąc, że na tę chwilę nie prowadzimy rozmów z żadnym szkoleniowcem. Porażkę na własnym torze z tarnowską Unią uważamy za dużą wpadkę naszego zespołu. Menedżer Paweł Jąder i trener Roman Jankowski nie stracą jednak z dnia na dzień naszego zaufania.

Przed Fogo Unią ciężki dwumecz z Unibaksem. Czy właśnie po nim mogą zapaść wiążące decyzje?

- Na pewno po tych meczach będziemy mogli wyciągnąć jakieś poważniejsze wnioski. Na tę chwilę nie postawiliśmy przed Pawłem Jądrem i Romanem Jankowskim żadnego ultimatum. Nie chciałbym jednak, by kibice rozumieli to w ten sposób, że po dwumeczu z Unibaksem podejmiemy jakieś wiążące decyzje. Wszystko wskazuje po prostu na to, że tych spotkaniach będziemy znać już odpowiedź na to, o co ta drużyna będzie jechać w tym sezonie.

Brak awansu do play-offów byłby na pewno dużym rozczarowaniem, tym bardziej, że prezes Piotr Rusiecki podkreślał, że celem zespołu jest złoto.

- Nie da się tego ukryć. Uważamy, że posiadamy skład, który powinien gwarantować nam wejście do play-offów. Pomimo ostatnich porażek z Falubazem Zielona Góra i tarnowską Unią ten cel nie uległ zmianie. W rundzie finałowej mogłoby zdarzyć się wszystko i jeśli nie wejdziemy do czwórki, będziemy na pewno zawiedzeni. Drużyna przegrała dwa mecze na własnym torze, ale cały zarząd liczy na to, że zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski.
- Uważamy, że posiadamy skład, który powinien gwarantować nam wejście do play-offów - podkreśla wiceprezes klubu - Uważamy, że posiadamy skład, który powinien gwarantować nam wejście do play-offów - podkreśla wiceprezes klubu
Jednym słowem, nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać?

- Nasza sytuacja naprawdę nie jest zła. Proszę zauważyć, że mimo ostatnich, nie najlepszych wyników Fogo Unia zajmuje nadal wysoką, czwartą lokatę w ligowej tabeli. Można więc powiedzieć, że zamiast gonić rywali, w kolejnych meczach będziemy musieli naszą pozycję po prostu bronić. Używając terminologii piłkarskiej, piłka jest nadal po naszej stronie i tylko od nas zależy, co z nią zrobimy.

Jak klub odnosi się do sytuacji z parku maszyn? Kamera stacji nSport zarejestrowała moment, gdy Nicki Pedersen odpycha Pawła Jądera. Czy Duńczyk może zostać ukarany?

- Ostateczna decyzja w sprawie Nickiego nie została jeszcze podjęta. Mogę jednak powiedzieć, że w naszej opinii zachowanie, jakiego dopuścił się zawodnik jest niedopuszczalne i na pewno tego nie pochwalamy. Odnosimy się do tego negatywnie.

Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd klubu?

- Tak. Spotkamy się i przeanalizujemy zarówno zachowanie Pedersena wobec menedżera, jak i sytuację z udziałem Piotra Pawlickiego. Przyjrzymy się temu, co wydarzyło się w niedzielę i wysłuchamy racji obu stron. Dopiero wówczas będziemy mogli zadecydować, czy ktoś będzie przez nas ukarany.

Klub przed sezonem bardzo się starał, by wizerunek drużyny i Nickiego Pedersena był jak najlepszy. Czy z powodu ostatnich wydarzeń to, na co Fogo Unia pracowała, legło w gruzach?

- Nie, nie sądzę. Nie przypuszczam, by jedno negatywne wydarzenie mogło zniweczyć wszystko, co robiliśmy do tej pory. Oczywiście nie jest to coś, czym moglibyśmy się chwalić, ale do podobnych incydentów dochodziło w przeszłości też w innych klubach, nie tylko w Lesznie. Muszę przyznać, że w ostatnich miesiącach wykonaliśmy naprawdę ciężką pracę, co widać choćby po frekwencji na trybunach.

Mawia się, że kluczem do sukcesu jest atmosfera w drużynie. Czy po ostatnich wydarzeniach da się ją jeszcze naprawić?

- Uważam, że niepotrzebnie postrzegamy atmosferę w leszczyńskiej drużynie przez pryzmat ostatniego meczu z Unią Tarnów. Moim zdaniem zespół nie jest wcale skonfliktowany. Wydarzenia z tej niedzieli muszą zostać w gronie całej drużyny po prostu wyjaśnione. O tym, co było negatywne będzie trzeba zapomnieć, a jeśli poprawią się wyniki, to wraz z nimi polepszy się też atmosfera w parku maszyn. Jestem przekonany, że takie incydenty już się nie powtórzą.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Fogo Unia powinna dokonać zmian w sztabie szkoleniowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (155)
 • TOROazul Zgłoś komentarz
  Widać że twoje zdanie ch...a jest warte, wice-prezesik śmiech na sali.
  • Zgrzeblarki Zgłoś komentarz
   Prorokiem jesteś
   • robert1234 Zgłoś komentarz
    jutro w Toruniu przegramy 58-32 i w końcu wyjebią tych pseudo działaczy z Leszna
    • Barman_ Zgłoś komentarz
     Zobaczymy, czy chłopaki z Leszna jutro przygwiazdorzą na torze w Toruniu! http://sportowybar.pl/11870/chlopaki-zjedzcie-snickersa
     • Saddam Zgłoś komentarz
      Przecież za dwie kolejki Unibax będzie miał tyle samo punktów co my. I na dodatek będzie oczko wyżej w tabli z racji lepszego bilansu dwumeczu. Jeśli nie wydarzy się cud po ośmiu
      Czytaj całość
      kolejkach UL będzie miała nadal 5 punktów- 2 zwycięstwa, remis i 5 porażek, -40 małych punktów i szóste miejsce w tabeli.
      • elgato Zgłoś komentarz
       Abstrahując od wszystkich off-top'ów.... Sądzę, że nasz zaślepiony zarząd powinien choć spróbować poprosić Czernickiego by w jakimkolwiek meczu wystąpił w parkingu w roli
       Czytaj całość
       konsultanta / doradcy... to nie boli , a wiele nie kosztuje. pozdrawiam z Leszna
       • kowalskix3 Zgłoś komentarz
        5 PKT TORUNIA NA LESZNIE PEWNE BRAWO ZA WEJŚCIE DO PLAY OF POMIMO -8 BURACKI ZARZĄD LESZNA NIECH SIĘ UCZY
        • Netto Zgłoś komentarz
         Leszno w opałach ? To jest ciągle ekipa która ma potencjał ,akurat jest taki czas w Lesznie że osobiste ambicje niektórych zawodników wzięły górę nad dobrem drużyny . Do tego
         Czytaj całość
         dochodzą kłopoty z torem, co jest pokłosiem ubiegłych sezonów , ale to są problemy Leszna nie moje więc je zostawiam . O wynik meczu w Toruniu raczej jestem spokojny powinno być "gładko" bez problemów , natomiast mecz w Lesznie to już inna bajka . Bez wątpienia ktoś z rządzących Unią walnął pięścią w stół i to może ustawić tą ekipę do pionu ,jest potencjał który zostanie dobrze ukierunkowany to Toruń może być pierwszą ekipą która spotka się z Unią jakiej oczekiwano przed sezonem . Jak będzie !? Kto to może wiedzieć ,to jest sport.
         • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
          Cel postawiony przez prezesa jest słuszny i zaszczytny. Biorąc pod uwagę skład osobowy klubu zawodników jest stać na to aby wejść do play offów .Sytuacja jaka się wytworzyła w
          Czytaj całość
          składzie osobowym po jeździe Nicka jest nie ciekawa są już symptomy nie ciekawej atmosfery Włodarze powinni jak najszybciej zakończyć waśnie i przepychanki do dwu meczu z Toruniem .Każdemu klubowi będzie zależało ten dwu mecz wygrać za 5 p by poprawić swoją sytuację w tabeli ligowej Leszno nie ma złych szkoleniowców wręcz przeciwnie dobrych , tylko szkoleniowiec powinien mieć jakiś szacunek nie być odpychany jak zło konieczne, tu należą się wielkie przeprosiny .powodzenia LESZNO
          • MATES_UL Zgłoś komentarz
           "więcej wyjaśni się po najbliższych meczach z Unibaksem." Takie samo gadanie było przed meczem z Tarnowem.
           • robert1234 Zgłoś komentarz
            jestem z Leszna ale się wstydzę z waszych posunięć wy tylko psujecie wizerunek UNII LESZNO.
            • vexel Zgłoś komentarz
             W Lesznie niektórzy nadal żyją snem:) Zarząd powinien podziękować duetowi JJ, po czym poruszyć niebo i ziemię, żeby zatrudnić szkoleniowca z autorytetem - najbardziej sensownym obecnie
             Czytaj całość
             wyborem jest CzeCze - a tymczasem wolą mydlić oczy kibicom, którzy notabene wyraźnie widzą, co się dzieje. Nie ma wyników, nie ma atmosfery, pół składu nie jedzie. Bez zdecydowanego działania włodarzy, Unibax wygra oba mecze z Lesznem i ma awans do czwórki - kosztem Byków.
             • Robsson Leszno Zgłoś komentarz
              Po meczach z Unibaxem niestety ale drużyna z Torunia bedzie miała 5 punktów i my spadniemy na 6 pozycje i tak do konca sezonu...
              Zobacz więcej komentarzy (36)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×