Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ostrowski tor nie leży liderowi Victorii

Lider Victorii Piła - Witalij Biełousow, nie ma dobrych wspomnień z ostrowskiego toru. Pozostali zawodnicy pilskiej ekipy także nie mają za sobą wielu udanych meczów na torze najbliższego rywala.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

1. Kamil Pulczyński 

Wychowanek klubu z Torunia w sezonie 2013 miał aż trzy okazje do jazdy w Ostrowie Wlkp. Jego ostatni występ na tamtejszym torze to test mecz Polska U21 - Polska U19. Kamil Pulczyński zdobył wówczas 6 oczek (2,2,0,0,2). Wcześniej w Półfinale MPPK zawodnik Victorii zdobył 7 punktów i bonus (3,3,1*), natomiast w kwietniu 2013 roku jako gość w Orle Łódź uzyskał 2 punkty (0,w,2).

2. Steen Jensen 

Nie występował na torze w Ostrowie Wlkp.

3. Witalij Biełousow 

Ostatnim występem Biełousowa w Ostrowie był mecz Polska - Rosja w 2013 roku i zawodnik Victorii nie ma z niego dobrych wspomnień. W trzech biegach nie zdobył żadnego oczka, a jego reprezentacja przegrała towarzyskie spotkanie. W sezonie 2012 Biełousow uczestniczył w trzech przedsezonowych sparingach na torze Ostrovii, jednak również nie zdobył w nich wielu punktów.

4. Władimir Borodulin 

Drugi z Rosjan reprezentujących Victorię może pochwalić się najlepszą znajomością ostrowskiego toru z całej pilskiej ekipy. Ostatnie trzy sezony Borodulin spędził w Ostrovii, a jego średnia biegopunktowa w sezonie 2013 na własnym torze wyniosła 1,385. Rok wcześniej, w meczu barażowym o utrzymanie w I lidze, Borodulin rozegrał przeciwko ekipie ŻKS ROW Rybnik jeden z najlepszych meczów w polskiej lidze w swojej karierze i zdobył w pięciu startach 12 punktów i bonus.

5. Piotr Świst 

Najstarszy zawodnik polskich lig żużlowych w minionych sezonach nie miał wielu okazji do jazdy w Ostrowie Wlkp. Jego ostatni mecz na torze najbliższego rywala miał miejsce w 2011 roku, kiedy to w barwach Kaskadu Równe uzyskał w sześciu startach 9 punktów i bonus. Świst z pewnością lepiej wspomina spotkanie Polonii Piła w Ostrowie w 2010 roku, kiedy to zdobył 11 punktów i dwa bonusy, a podwójną wygraną w ostatnim biegu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

6. Oskar A. Gollob 

Reprezentujący gościnnie Victorię Oskar Ajtner-Gollob jedynie u progu swojej kariery występował na ostrowskim torze podczas rundy MDMP. Był to jeden z jego pierwszych oficjalnych występów i w sześciu startach uzyskał sześć punktów.

7. Arkadiusz Pawlak 

Junior pilskiej drużyny jest jedynym zawodnikiem Victorii przewidzianym do występu w najbliższym meczu, który miał okazję w tym roku ścigać się w Ostrowie. 24 czerwca podczas II rundy MDMP zdobył w czterech startach 9 punktów (2,3,2,2) i pokazał się z niezłej strony.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Witalij Biełosow "przełamie" ostrowski tor?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×