Wielka Brytania po raz pierwszy od czterech lat awansowała do finału DPŚ

W sobotę reprezentacja Wielkiej Brytanii zwyciężyła w półfinale DPŚ w King's Lynn i tym samym wywalczyła awans do finału. Podopieczni Aluna Rossitera przerwali zatem złą passę w DPŚ.

Łukasz Witczyk
W półfinale Drużynowego Pucharu Świata w King's Lynn reprezentacja Wielkiej Brytanii nie dała praktycznie żadnych szans rywalom. Już w pierwszym biegu zwycięstwo odniósł Simon Stead i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, którego Brytyjczycy nie oddali do końca zawodów. Łącznie żużlowcy z Wielkiej Brytanii wywalczyli 44 punkty i o 7 "oczek" wyprzedzili Amerykanów. Dzięki zwycięstwu podopieczni Aluna Rossitera mogą przygotowywać się do startu w finale Drużynowego Pucharu Świata, do którego awansowali po raz pierwszy od czterech lat.
Po raz ostatni w finale żużlowego mundialu reprezentacja Wielkiej Brytanii startowała w 2010 roku. Wówczas również z łatwością wygrała ona półfinał, który rozegrano na torze w King's Lynn. W decydujących zawodach Brytyjczycy zajęli czwartą pozycję, a do zdobycia brązowego medalu zabrakło im zaledwie dwóch punktów. Liderami reprezentacji byli wtedy Chris Harris i Lee Richardson.

Kolejne trzy edycje Drużynowego Pucharu Świata to dla Brytyjczyków pasmo niepowodzeń. W 2011 roku w półfinale musieli uznać wyższość Polaków, a w barażu rozegranym na torze w Gorzowie zajęli czwarte miejsce. Rok później w półfinale lepsi okazali się Australijczycy, a w barażu Brytyjczycy byli sklasyfikowani na trzecim miejscu. Z kolei w sezonie 2013 w półfinale reprezentacja Wielkiej Brytanii okazała się gorsza od Duńczyków, a w barażu zajęła ostatnie miejsce.

Sprzedaż biletów na finał i baraż DPŚ odbywa się w kasie klubowej bydgoskiej Polonii oraz poprzez internetowy system kupbilet.pl, a także w ponad 700 punktach sprzedaży w prawie 300 miastach. Organizatorzy, chcąc ułatwić zakup biletów, umożliwili również ich zamawianie poprzez polskie kluby żużlowe.