Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Skałka" prawie gotowa na piątkowy pokaz quadów

1 sierpnia na świętochłowickiej "Skałce" odbędzie się turniej Speedway Quad. Miejscowi sympatycy czarnego sportu są w trakcie przywracania obiektu do użyteczności.

Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk
W najbliższy piątek na świętochłowickim obiekcie OSiR "Skałka" nastąpi otwarcie kąpieliska. Przy okazji tej imprezy, na stadionie przy Bytomskiej odbędzie się pokaz "Speedway Quad Częstochowa". Wyścigi czterokołowców fani będą mogli oglądać od godziny 18:30. Wstęp wolny.
Głównymi organizatorami są Krzysztof Bas oraz Krzysztof Sichma. Obaj od lat włączają się w inicjatywę, która ma na celu reaktywację miejscowego speedwaya. By piątkowa impreza mogła dojść do skutku, obiekt w Świętochłowicach wymagał ogromu pracy. Liczne grono ludzi, w tym przedstawiciele Klubu Kibica Śląsk Świętochłowice przez kilka dni spotykali się i wykonywali prace na torze. Efekty ich działań już są widoczne. Na dzień przed pokazem, zaplanowano wspólne czyszczenie stadionowych krzesełek. By zrzeszyć jak największą grupę osób chętnych do pomocy, na jednym z portali społecznościowych utworzono wydarzenie. Zdeklarowanej grupie bezinteresownie pomagających udało się wypożyczyć na ten cel sprzęt myjący.Choć nieoficjalnie mówi się już o próbach startów na "Skałce", pierwszy trening zaplanowano na piątek, przed pokazem.
źródło: Facebook źródło: Facebook
W miniony poniedziałek odbyło się tzw. "spotkanie robocze", na którym obecni byli przedstawiciele Klubu Kibica, a także m. in. Michał Widera, dla którego reaktywacja miejscowego speedwaya także ma ogromne znaczenie. Podczas tegoż spotkania nastąpił podział obowiązków na piątkową imprezę. Jedną z poruszanych kwestii, była także nieistniejąca jeszcze oficjalna strona internetowa KS Śląska Świętochłowice. Na współpracę zdeklarowali się już grafik, fotografowie oraz inni miejscowi pasjonaci żużla.

Niemal wszyscy świętochłowiccy sympatycy czarnego sportu żyją obecnie piątkowym turniejem quadów, ale to nie jedyne zadanie, z którym się zmagają. Na rynek wyszły nowe gadżety miejscowego klubu żużlowego. Oprócz koszulek i kubków, w planach są bluzy, naklejki, plany lekcji itp. Jeden z sympatyków zaoferował stworzenie srebrnych znaczków z motywem żużlowym, z których dochód zostanie przekazany na pomoc w reaktywacji klubu. Pięć złoto-srebrnych odznak trafi w ręce byłych zawodników Śląska.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  To się powinno podobać jest zaangażowanie ludzi i nic dodać nic ująć otwierać stadion zgłaszać klub do ligi wielkie brawa i uznanie ,powodzenia,
  • Kibic Stali G Zgłoś komentarz
   Brawo jeszcze raz Brawo.Powodzenia:)
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Trzymam kciuki za tych pasjonatow, moze dzieki ich zaangazowaniu znow wroci do ligowego scigania druzyna ze Skalki:)
    • Max94 Zgłoś komentarz
     Ponoć jest zakaz wstępu na stadion
     • Cezariusz Zgłoś komentarz
      A centrala nie robi nic choć może, bo najważniejsze jest wyciszanie żużla (tłumiki), dopłacanie do interesów BSI i wymyślanie kolejnych kosztownych wymogów, które zabijają ten sport.
      • ROSE Zgłoś komentarz
       Dobrze, że są pasjonaci chcący reaktywować żużel na Skałce. Trzymam mocno kciuki za tych ludzi bo robią rzecz wspaniałą. Gorąco wierzę, że im się uda i z pomocą miasta szlaka w
       Czytaj całość
       tym mieście wróci na żużlową mapę Polski.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×