Przed barażem DPŚ: Reprezentacja USA

W czwartek na torze w Bydgoszczy rozegrany zostanie baraż Drużynowego Pucharu Świata. Jednym z uczestników tych zawodów będzie reprezentacja USA.

Łukasz Witczyk
Reprezentacja USA w sobotnim półfinale Drużynowego Pucharu Świata w King's Lynn sprawiła dużą niespodziankę i z dorobkiem 37 punktów zajęła drugą pozycję. Zdecydowanym liderem Amerykanów jest Greg Hancock, który na Norfolk Arenie wywalczył 19 "oczek". Oprócz "Grina" w składzie Kowbojów znaleźli się młodzi i jeszcze mało doświadczeni zawodnicy. Najstarszym z nich jest Ricky Wells, który od kilku sezonów startuje w Elite League. Oprócz urodzonego w Nowej Zelandii Wellsa w kadrze znaleźli się Gino Manzares i Max Ruml, którzy nigdy wcześniej nie startowali w Polsce.
Największym sukcesem reprezentacji Stanów Zjednoczonych w Drużynowym Pucharze Świata jest piąte miejsce w 2001 roku. Wtedy Amerykanie po raz jedyny w historii wywalczyli awans w turnieju barażowym. Łącznie żużlowcy z USA czterokrotnie startowali w barażu Drużynowego Pucharu Świata. W ostatniej edycji żużlowego mundialu Amerykanie w zawodach "ostatniej szansy" zajęli drugą pozycję i niewiele im brakło, by sprawić sensację i awansować do finału.

Sprzedaż biletów na finał i baraż DPŚ odbywa się za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl oraz w kasie klubowej bydgoskiej Polonii. Organizatorzy chcąc ułatwić zakup biletów podjęli decyzję o wydłużeniu czasu pracy kas biletowych. W najbliższych dniach będą one czynne:
- w czwartek (31 lipca) - od godziny 11:00 do 19:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)
- w piątek (1 sierpnia) - od godziny 13:00 do 18:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)
- w sobotę (2 sierpnia) - od godziny 11:00 do 19:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)