Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Osłabieni opolanie bez szans - Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz vs Kolejarz Opole (relacja)

W meczu dwóch najsłabszych drużyn II ligi Kolejarz Rawicz rozgromił swojego imiennika z Opola 58:32. Gospodarze świetnie spasowali się z torem, a goście wystąpili mocno osłabieni.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Tuż przed 15.00 nad stadionem rozwlekły się czarne chmury i rozpętała się wichura, która poprzewracała wszystkie reklamy na murawie. Żużlowcy wyjechali do pierwszego biegu, dopiero gdy wiatr ustał. Zawody rozegrano do końca, mimo że w ich trakcie przelotnie padał deszcz.


Gospodarze odnieśli bezproblemowe zwycięstwo, doskonale wchodząc w spotkanie. Po 4. biegach prowadzili już 19:5, a w szczytowym momencie, po 11. gonitwie, ich przewaga urosła do 26 punktów. Zdecydowanie lepiej wychodzili spod taśmy i czytali tor. Pierwsze skrzypce grał świetnie ostatnio dysponowany Eduard Krcmar. Był dzielnie wspierany przez kolegów z drużyny, zwłaszcza Wojciecha Lisieckiego i Marcela Kajzera. Walecznością imponował natomiast Michał Łopaczewski, który stoczył dwa ostre i wygrane boje ze Stanisławem Burzą.

Rawiczanom zadanie ułatwiły osłabienia przeciwników. Opolanie przystąpili do meczu w sześcioosobowym składzie, ponieważ nie znaleziono zastępstwa dla "gościa" Karola Jóźwika, który w niedzielę reprezentował macierzystą Polonię Bydgoszcz. Jakby było mało, w pierwszym łuku 3. gonitwy groźny upadek zanotował Andriej Kobrin.

Ukrainiec, który zastąpił Rolanda Benko, uderzył głową o bandę, na chwilę tracąc przytomność. Lekarz po oględzinach nakazał zawodnikowi odpocząć i zakazał mu udziału w powtórce, co spotkało się z ogromnym niezadowoleniem kierownictwa opolskiej drużyny. Jak się później okazało, doktor podjął słuszną decyzję, ponieważ Kobrin poczuł się w trakcie spotkania na tyle źle, że został z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu odwieziony do szpitala, z którego szybko jednak powrócił.  - Z wypadku nic nie pamiętam - mówił jeszcze oszołomiony Kobrin.

Opolanie do końca meczu startowali w piątkę, a właściwie w czwórkę, gdyż Niemiec Steven Mauer nie prezentuje poziomu, który pozwalałby mu na skuteczną walkę w polskiej lidze. Przyjeżdżał daleko za rywalami. Wystąpił tylko dlatego, że Marcin Sekula z różnych powodów nie mógł skorzystać z innych, lepszych jeźdźców.

Porażka oznacza, że Kolejarz Opole został czerwoną latarnią rozgrywek i ostatniej lokaty prawdopodobnie nie opuści do końca sezonu. Tym samym powtórzy wynik z 1996 roku opolskiego CemWapu, który był wówczas najgorszą ekipą w Polsce. - Ktoś musi być pierwszy, a ktoś ostatni - oceniał Stanisław Burza. - O torze złego słowa powiedzieć nie można, bo został bardzo dobrze przygotowany. Liczyliśmy na lepszy wynik, niestety wracamy do domu na tarczy, na co z pewnością wpływ miały nasze liczne osłabienia. W kilku wyścigach musieliśmy startować w pojedynkę przeciwko dwóm rywalom, więc nie mieliśmy jak odrabiać dotkliwych strat z początku.

Zespół z Rawicza powiększył swój dorobek do pięciu punktów, a zwycięstwo rozbudziło apetyty jego żużlowców. - Jestem optymistą. Wygrajmy mecz w Pile, z Ostrovią u nas i pojedziemy w play-offach - powiedział uradowany Marcel Kajzer. - Wszystko jest możliwe. Podobnie jak w Krośnie, tak i dziś byliśmy zdeterminowani Stanowiliśmy monolit i sobie pomagaliśmy, dążąc do celu, czyli zdobycia trzech dużych punktów. Postawiłem na zupełnie nowe silniki, zdjęte prosto ze stołu. Zaryzykowałem, ale opłaciło się.

Podkreśli należy dobrą postawę wychowanków obu klubów: 17-letniego Sebastiana Niedźwiedzia i o rok starszego Damiana Dróżdża. Pierwszy wywalczył pięć oczek, drugi o jedno mniej, choć z pozytywnej strony pokazał się w 12. biegu, gdy był o krok od pokonania Krcmara, ulegając rewelacyjnemu Czechowi dopiero na czwartym okrążeniu. Jego dorobek być może byłby okazalszy, gdyby nie defekt najlepszego motocykla przed 7. wyścigiem. - Dzięki uprzejmości Kaia Huckenbecka mogłem, na dwa ostatnie biegi, przesiąść się z powrotem na ten motor - tłumaczył Dróżdż. - Kaiowi bardzo dziękuję za pomoc. Czego mi brakuje, to finansów. Moim sponsorem jest firma rodziców Stantoma. Sprzętowo jest bardzo ciężko. Został mi tylko jeden silnik. Gdy tylko dostanę jakieś pieniądze, zainwestuję je w remonty. 

Punktacja:
Kolejarz Opole - 32
1. Mariusz Staszewski - 13 (1,2,3,3,3,1)
2. Steven Mauer - 0 (0,0,-,0,-)
3. Kai Huckenbeck - 7 (1,3,0,2,1,0)
4. Andriej Kobrin - 0 (u/-,-,-,-)
5. Stanisław Burza - 8+1 (2,0,2,2,2*,0)
6. Damian Dróżdż - 4 (1,w,0,1,2)
7. brak zawodnika

Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz - 58
9. Marcel Kajzer - 11 (3,1,3,1,3)
10. Wojciech Lisiecki - 11+2 (2*,3,1,3,2*)
11. Eduard Krcmar - 14 (3,3,3,2,3)
12. Łukasz Przedpełski - 4+1 (2*,1,1,0)
13. Michał Łopaczewski - 8+3 (3,1*,1*,2*,1)
14. Sebastian Niedźwiedź - 5 (3,2,0)
15. Łukasz Kaczmarek - 5+1 (2*,1,2)

Bieg po biegu:
1. Kajzer (63,09), Lisiecki, Staszewski, Mauer 5:1
2. Niedźwiedź (63,39), Kaczmarek, Dróżdż 5:1 (10:2)
3. Krcmar (63,19), Przedpełski, Huckenbeck, Kobrin (u/-) 5:1 (15:3)
4. Łopaczewski (63,10), Burza, Kaczmarek 4:2 (19:5)
5. Krcmar (62,58), Staszewski, Przedpełski, Mauer 4:2 (23:7)
6. Huckenbeck (63,20), Niedźwiedź, Łopaczewski, Burza 3:3 (26:10)
7. Lisiecki (63,40), Burza, Kajzer, Dróżdż (w/2min) 4:2 (30:12)
8. Staszewski (63,65), Kaczmarek, Łopaczewski, Huckenbeck 3:3 (33:15)
9. Kajzer (63,89), Huckenbeck, Lisiecki, Dróżdż 4:2 (37:17)
10. Krcmar (63,47), Burza, Przedpełski 4:2 (41:19)
11. Lisiecki (63,51), Łopaczewski, Huckenbeck, Mauer 5:1 (46:20)
12. Staszewski (63,16), Krcmar, Dróżdż, Niedźwiedź 2:4 (48:24)
13. Staszewski (64,19), Burza, Kajzer, Przedpełski 1:5 (49:29)
14. Kajzer (63,21), Dróżdż, Łopaczewski, Huckenbeck 4:2 (53:31)
15. Krcmar (63,91), Lisiecki, Staszewski, Burza 5:1 (58:32)

Sędzia: Remigiusz Substyk
Najlepszy czas dnia: 62,58 sek. - Eduard Krcmar w 5. biegu
Widzów: 250.

Wybierz najlepszego zawodnika

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
wybierz zawodnika
 • Marcel Kajzer
 • Michał Łopaczewski
 • Łukasz Przedpełski
 • Wojciech Lisiecki
 • Łukasz Kaczmarek
 • Eduard Krcmar
 • Sebastian Niedźwiedź
OK Bedmet Kolejarz Opole
wybierz zawodnika
 • Andriej Kobrin
 • Mariusz Staszewski
 • Stanisław Burza
 • Kai Huckenbeck
 • Steven Mauer
 • Damian Dróżdż
Wydarzenie:

Kolejarz Rawag Intermarche Rawicz - Kolejarz Opole

Sędzia:

Remigiusz Substyk

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

 • wycieczkowicz Zgłoś komentarz
  Eda raz coś palnął w wywiadzie po DPŚ, zestresowany i pewnie nie za bardzo rozumiejący sens pytania, a już wszyscy dywagują, gdzie to on nie pójdzie za 2 miesiące. Spokojnie. Chłopak
  Czytaj całość
  tu się wypromował, dużo zawdzięcza Rawiczowi i jeszcze doceni, że lepiej zarabiać nie tak wiele, ale zarabiać, niż mieć kokosy, ale na papierze. Moim zdaniem powinien zostać w Rawiczu. Tam skład jest ciekawszy niż obecne miejsce w tabeli. Pomimo, że niestety już bez lidera, Fishera. Ale lokata też jeszcze może się zmienić. Pamiętajmy, że to Rawicz ma przewagę po 1. meczu z Piłą. To tylko sport, wiele rzeczy może się wydarzyć. Jak na razie gratulacje dla rawiczan, bo i sportowo, i organizacyjnie wstydu polskiemu żużlowi nie przynoszą, chociaż niektórym z "loży szyderców" w samym Rawiczu pewnie byłoby w smak, gdyby zakończyli sezon na ostatnim miejscu i z zerowym dorobkiem. To już takie polskie...
  • toster Zgłoś komentarz
   A co tu się dziwić ze było ok 250 widzów....jeszcze mecz o 15 gratuluję pomysłu ludzie byli w tym czasie nad wodą w domach w cieniu- dla starszych osób upał może być zabójczy, a tych
   Czytaj całość
   starszych panów na stadionie w Rawiczu jest najwięcej.Wystarczyło zrobić mecz o 17,18 i kibiców byłoby wiecej
   • RKKS Zgłoś komentarz
    Nie ma co sie dziwic ze tyle ludzi, silny wiatr, deszcz, zadna przyjemnosc siedziec na stadionie. Generalnie obstawialem ze sedzia to przerwie po 8 biegach ;)
    • toster Zgłoś komentarz
     Krcmar za rok z pewnością pójdzie klasę wyżej w Rawiczu promuje tylko swoje nazwisko więc wątpię by jakąś dziadowska piła go interesowala
     • Krośnieński_Wilk Zgłoś komentarz
      250 widzów masakra !
      • arekPL Zgłoś komentarz
       Brawo STACHU !!! Jeden zawodnik ( gości) uzbierał .... 40 % zdobytych pkt przez cały zespół ! Oj penie trochę ...teraz troch żałujemy ...tego wypożyczenia (zwłaszcza jeśli chodzi o
       Czytaj całość
       jazdę Jamrożego ) !!!!
       • pilanin Zgłoś komentarz
        Nie obrażcie się koledzy z Rawicza ale Ede Krcmara to w 2015 ja bym widział w Pile ale nie wiem czy 2 liga go będzie interesować. Ogromny talent światowego żużla. Brawa dla zwycięzców
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×