Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Karol Baran będzie dzielił i rządził na torze w Krośnie?

Jak ryba w wodzie na torze w Krośnie czuje się Karol Baran. Lider krakowian rzadko kiedy notuje słabe występy na owalu przy ul. Legionów 6 i w niedzielę powinien być mocnym punktem swojego zespołu.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Przypomnijmy, że Speedway Wanda Instal zmierzy się na wyjeździe z KSM Krosno w ramach spotkania 9. kolejki Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Ostatnie dwa występy ligowe Karola Barana w Grodzie Pawła były niemal idealne. Na dziewięć wyścigów wygrał osiem, a jedyny punkt stracił na rzecz swojego obecnego klubowego kolegi - Kennetha Hansena. "Carlos" udane występy w Krośnie notuje nie tylko przy okazji występów ligowych. W 2012 roku podczas eliminacji MPPK z bonusami zdobył komplet 15 punktów, a rok temu w trakcie turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w pięciu startach stracił tylko 2 "oczka".


Baran wraz z Kennethem Hansenem powinien stanowić siłę napędową krakowskiej drużyny. Duńczyk  w przeszłości przez trzy sezony reprezentował w lidze krośnieński zespół. W ostatnich latach zdarzały mu się wpadki na tym obiekcie, jednak z reguły spisywał się dobrze, o czym świadczy osiągnięta przez niego średnia biegopunktowa. Od 2010 roku pojechał w Krośnie w 44 wyścigach, w których osiągnął średnią bieg. 2,182.

Słabiej na krośnieńskim owalu spisują się pozostali zawodnicy awizowani na to spotkanie. Magnus Karlsson w Krośnie jeździć będzie pierwszy raz w karierze, z kolei Paweł Parys dotąd ścigał się na tym obiekcie tylko raz podczas turnieju MDMP i był to słaby występ. Optymizmem napawać może za to postawa Daniela Kaczmarka, który w tym sezonie w Krośnie jeździł podczas półfinału Brązowego Kasku (3,2,2) i finału Srebrnego Kasku (3,1,1,1,0), prezentując się całkiem solidnie.

Ligowe występy zawodników Speedway Wandy Instal w Krośnie od 2010 roku:

Zawodnik Biegi Punkty Bonusy Śr. bieg.
Karol Baran 9 26 0 2,889
Kenneth Hansen 44 88 8 2,182
Daniel Pytel 8 10 1 1,100
Nikolaj Busk Jakobsen 8 10 1 1,100
Daniel Kaczmarek 6 5 1 1,000
Magnus Karlsson - - - -
Paweł Parys - - - -

Karol Baran będzie najskuteczniejszym zawodnikiem Speedway Wandy Instal w Krośnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×