Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Speedway Wanda Instal Kraków - Victoria Piła: pomeczowe Hop-Bęc

Świetna jazda Kennetha Hansena, Rasmusa Jensena i Arkadiusza Pawlaka to niespodzianki niedzielnego meczu Speedway Wandy z Victorią.
Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba

Hop
Świetna dyspozycja Karola Barana i Kennetha Hansena

26+3 punkty zdobyła w sumie wymieniona dwójka. O ile "pierwszoligowiec" Karol Baran przyzwyczaił kibiców do takich wyników, to Duńczyk - niekoniecznie. Wobec kontuzji Rafała Trojanowskiego przed play-offami, pojawienie się drugiego, punktującego niemal na komplet zawodnika to dla krakowian dar niebios.

Dobry mecz Rasmusa Jensena  i Arkadiusza Pawlaka

Niedzielny mecz byłby na pewno bardziej jednostronnym widowiskiem, gdyby nie 12+1 pkt Rasmusa Jensena. Duńczyk czterokrotnie przyjechał do mety przed parą gospodarzy i z punktu widzenia Victorii szkoda, że dołączył do zespołu tak późno. Z kolei młodzieżowiec, który wcześniej w całym sezonie zgromadził 19 punktów z bonusami, dołożył kolejne 7 na trudnym terenie.

Rodzinna atmosfera

Mecz z Victorią na pewno nie był szczególnie istotny ze sportowego punktu widzenia, ale należy podkreślić też starania działaczy Wandy, którzy postarali się o dobrze zaopatrzony ogródek gastronomiczny oraz dmuchane atrakcje dla dzieci. Dzięki temu stadion "żył" jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu zawodów, nie pierwszy raz. Takie działania służą przyciąganiu na zawody całych rodzin, w tym najmłodszych.

Bęc

Tor, na który narzekali zawodnicy

O tym, że nawierzchnia nie była tego dnia najłatwiejsza, mówiło kilku zawodników i kilka razy doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a czasy zwycięzców wyścigów był bardzo dobre. Zapewne więc to także kwestia możliwości zawodników.

Słaba dyspozycja Magnusa Karlssona

Zawodnik, który bywał wystawiany w parze z młodzieżowcem, zdobył tylko 2+1 pkt. To zła wiadomość dla krakowian, bo oczekujący - Nikolaj Busk Jakobsen - także nie jeździ równo. Szweda czeka dużo pracy przed kolejnymi spotkaniami.

Czyja jazda była największą niespodzianką meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×