Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Finał SEC w Częstochowie oczami SportoweFakty.pl

W piątek na torze w Częstochowie rozegrany zostanie 4. Finał Speedway European Championships. Wyniki tych zawodów wytypowała redakcja SportoweFakty.pl.
 Redakcja
Redakcja

W ostatnim tegorocznym finale Indywidualnych Mistrzostw Europy czołowe role powinni odgrywać zawodnicy, którzy dobrze znają częstochowski tor. W finałowej czwórce naszym zdaniem znajdą się żużlowcy, którzy w swojej karierze reprezentowali barwy Włókniarza. Typujemy zwycięstwo Emila Sajfutdinowa, który jeszcze rok temu ścigał się w ekipie Lwów. Rosjanin w tym sezonie prezentuje się znakomicie i ma dużą szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu.


Wysoko stoją również akcje Petera Kildemanda. Duńczyk w tym roku zadebiutował w rozgrywkach ENEA Ekstraligi i jest jednym z największych zaskoczeń sezonu. Kildemand doskonale radzi sobie na częstochowskim torze i jest silnym punktem miejscowego Włókniarza. W czołówce powinien być również Andreas Jonsson, który od tygodnia imponuje formą, a w Grand Prix Nordyckim odniósł zwycięstwo. Niewiadomą jest dyspozycja Grigorija Łaguty, ale naszym zdaniem będzie on odgrywał czołową rolę w częstochowskim finale SEC.

Najlepiej z Polaków powinien spisać się Janusz Kołodziej, który wciąż ma szansę na zdobycie medalu mistrzostw Europy. Naszym zdaniem "Koldi" odpadnie w barażu, a do decydującej fazy zawodów nie awansują Tomasz Gollob i Adrian Miedziński.

Finał SEC w Częstochowie oczami SportoweFakty.pl:
1. Emil Sajfutdinow 
2. Peter Kildemand 
3. Andreas Jonsson 
4. Grigorij Łaguta 
-----
5. Janusz Kołodziej 
7. Tomasz Gollob 
10. Adrian Miedziński 

Damian Gapiński i Jarosław Galewski (SportoweFakty.pl) 

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Jest to ostatni turniej Finału IME 2014. Decydują się więc losy tytułu mistrzostwskiego oraz kolejnych miejsc. Może zabrzmi to dziwnie, lecz dla mnie dzisiaj ważniejsze jest to, które
  Czytaj całość
  miejsce zajmie i ile punktów zdobędzie w Częstochowie Pedersen (obecnie 3. w klasyfikacji generalnej) niż Łaguta (dotychczas nieobecny). Wiem oczywiście, że SF wypowiedziały się w innej materii.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×