Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

SCKM Włókniarz inwestuje w rozwój szkółki żużlowej (wideo)

Po kilku latach zaniedbań obecne władze SCKM Włókniarz położyły duży nacisk na rozwój szkółki żużlowej w Częstochowie. Na treningi uczęszcza wielu adeptów, a w gronie tym jest jedna dziewczyna.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kilka miesięcy temu Michał Świącik został prezesem Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Wówczas klub otrzymał od władz miasta zaledwie 30 tysięcy złotych na szkolenie młodzieży, lecz dzięki staraniom działaczy kwota ta została wydatnie zwiększona. Świącik do współpracy zaprosił między innymi Romana Tajcherta oraz Borysa Miturskiego. Pierwszy z nich zajmuje się szkoleniem adeptów, a drugi pełni funkcję wiceprezesa stowarzyszenia. Jednym z pomysłów prezesa SCKM jest zgłoszenie drużyny do przyszłorocznych rozgrywek w najniższej klasie rozgrywkowej.


Jednym z zadań Miturskiego jest również naprawa motocykli. Wychowanek Włókniarza przyznał, że trenujący w częstochowskiej szkółce adepci mają łatwiejszy początek żużlowych treningów niż on. - Żużel to bardzo trudny i wymagający sport, potrzebne jest duże samozaparcie, pracowitość i odpowiedzialność. Kiedy ja zaczynałem treningi, to w Częstochowie praktycznie szkółki nie było, każdy musiał mieć swój sprzęt. Teraz dysponujemy pięcioma motocyklami. Wiadomo, mogłoby być lepiej, ale każdy ze szkółkowiczów ma na czym jeździć. Na bieżąco staramy się te motocykle remontować. Adeptów czeka trudne zadanie, kilku z nich pewnie się wykruszy, a przetrwają tylko ci, którzy są najsilniejsi - powiedział wiceprezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz.

W treningach szkółki biorą udział nie tylko adepci, którzy mieszkają w Częstochowie lub okolicach. W gronie adeptów Włókniarza jest również Paweł Staniszewski, który pochodzi z oddalonego o 250 kilometrów Radzymina, który by móc uczęszczać na treningi przeprowadził się do Częstochowy. - Zacząłem jeździć na crossie, który kupił mi tata. Kiedy pracował w Częstochowie, to kolega zabrał go na mecz. Potem on zabrał mnie na mecz Włókniarza i spodobało mi się to. Mieszkam w internacie w Częstochowie, który oddalony jest o 10 minut drogi od stadionu - przyznał Staniszewski.

Wśród kandydatów na przyszłych żużlowców, którzy trenują pod okiem Tajcherta jest jedna dziewczyna. - Pasją do żużla zaraził mnie tata. Nie tak dawno Klaudia Szmaj uzyskała licencję i pomyślałam, że też mogę spróbować. Tata od razu zgodził się na treningi, trzeba było trochę przekonywać mamę, ale też się zgodziła. Jestem zadowolona z treningów, myślę że poczyniłam postępy i będzie coraz lepiej. Przede wszystkim chciałabym zdać licencję, ale przyszłościowo na to nie patrzę, bo kobiety na żużlu nie mają oficjalnych zawodów - powiedziała Karolina Chmielarz.

Źródło: facebook.com/wjaskinilwa

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
facebook.com/wjaskinilwa
Komentarze (7)
 • Soap Zgłoś komentarz
  tomas68: Oświeć mnie, komu STOWARZYSZENIE jest coś winne?
  • Gerhard Malberg Zgłoś komentarz
   Brawo.Brawo CKM.W Toruniu od 5 lat mowi sie o druzynie dla juniorow w II lidze.A wy zamiast tracic czas zrobicie dobry ruch.Tak trzymac.Efekty przyjda same.
   • Konrad Konti Zgłoś komentarz
    Witam . Czasem zastanawiam się skąd u ludzi tyle kkk zawiści jadu . Domysły ciekawe prognozy złośc po po po co ... Wszyscy jak jeden jesteśmy w głebokiej cz .. D ... klubu zarządu
    Czytaj całość
    sprawa jak dojść do celu .. Jak załatwić temat wirtualnych kontraktów .... My kibice wpływu na to nie mamy powiniśmy się szanować i walczyć by żużel przetrwał na torach a nie przy stoliku .. Rozmawiajmy merytorycznie o sprawach klubów zawodników oczekiwaniach ... Jestem stary ale dlatego że skończyłem uniwersytet Życia wiem że zawiśc wraca do tych którzy nią szastają na lewo i prawo .
    • tomas68 Zgłoś komentarz
     Oddajcie ludziom kasę a potem udawajcie że w coś inwestujecie.
     • UNIA UNIA LESZNO 2014 Zgłoś komentarz
      LESZNA JEŻELI CHODZI O SZKÓŁKĘ NIC NIE PRZEBIJE
      • TylkoWłókniarz Zgłoś komentarz
       Bardzo dobrze niech zgłoszą młodych do II ligi,chętnie przychodziłbym na ich mecze.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×