Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

GKM rozpocznie budowę zespołu od Okoniewskiego? Tuszkowski: Byłby bardzo silnym ogniwem

Rafał Okoniewski był pierwszoplanową postacią GKM-u Grudziądz w tegorocznym sezonie. Działacze grudziądzkiego klubu liczą, że "Okoń" mimo ofert z innych klubów, zdecyduje się na pozostanie w GKM-ie.
Kamil Tecław
Kamil Tecław

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Grudziądzka drużyna to główny kandydat do jazdy w przyszłym sezonie w ENEA Ekstralidze. Jeżeli rzeczywiście GKM znajdzie się w żużlowej elicie, działaczy pomorskiego klubu czeka niezwykle wytężona praca związana ze zbudowaniem odpowiedniego budżetu, który musiałby być zdecydowanie większy niż w poprzednich latach. - Myślę, że po sytuacjach związanych z niektórymi klubami wszyscy działacze oraz prezesi zrozumieją, że nie należy robić czegoś ponad swoje siły. Pozwoli to na doprowadzenie do uzdrowienia tego sportu. Różnice, które są pomiędzy Nice PLŻ a ENEA Ekstraligą są bardzo duże i w naszym przypadku musiałby to być znaczny wzrost. Oczywiście, nasze działania w tym temacie nabrały tempa. Rozmawiamy zarówno ze sponsorami, jak i z miastem, które posiada większościowy pakiet akcji. Jednak na tą chwilę sponsora strategicznego nie ma. Wiadomo, że sport żużlowy w Grudziądzu jest głównie dla kibiców. Bez nich nie miałby sensu istnienia i ważne jest, żeby stadion był wypełniony. Wiem, że kibice będą z nami zawsze na dobre i złe - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, prezes klubu z Grudziądza - Arkadiusz Tuszkowski.


Jeżeli GKM chciałby skutecznie powalczyć o pozostanie w Ekstralidze, musiałby w znacznym stopniu wzmocnić zespół. Arkadiusz Tuszkowski zaznacza, że w takim przypadku klub nie podpisze wirtualnych kontraktów, a w zespole nie należy się spodziewać gwiazd światowego formatu. - W tegorocznym sezonie poziom Nice PLŻ był bardzo wyrównany, ale i wysoki co pokazywały mecze wszystkich drużyn przez cały sezon. Wszystkie spotkania dostarczały wielu emocji i czasami kończyły się zaskakującymi wynikami. Jednak porównując to wszystko do poziomu Ekstraligi, jest duża różnica i zapewne należałoby się zastanowić nad ewentualnym wzmocnieniem zespołu. Otrzymujemy wiele telefonów z propozycjami zawodników, jednak z naszej strony wszystko będzie w granicach dostępnych środków finansowych. Nic ponad siły naszego klubu, żadnych wirtualnych, niemożliwych do zrealizowania kontraktów, żeby po zakończeniu sezonu nie być w sytuacji w jakiej obecnie znajdują się inne ośrodki - podkreśla sternik pomorskiego klubu.

Jednym z priorytetów GKM-u jest zatrzymanie na kolejny sezon Rafała Okoniewskiego. Zawodnik, który w trakcie trwania rozgrywek dołączył do ekipy Roberta Kempińskiego od razu stał się jej liderem i w każdym spotkaniu trzymał wysoki poziom. Nic więc dziwnego, że wychowanek Polonii Piła otrzymuje sporo zapytań z klubów startujących w ENEA Ekstralidze. Grudziądzanie wierzą jednak, że "Okoń" przedłuży kontrakt na kolejny rok i to właśnie od niego chcą rozpocząć budowę zespołu na sezon 2015. - Kontraktując Rafała w tym roku, wszyscy wiedzieliśmy o potencjalnym zagrożeniu jakie niesie ten ruch, jednak od samego początku byłem przekonany, że to bardzo dobry ruch co w późniejszym czasie udowodnił swoją jazdą i zaangażowaniem na torze. Rafał wniósł wiele świeżości w ten zespół, ale także wiarę w to, że możemy wygrać nawet z mocnym przeciwnikiem. Rafał jest wysokiej klasy zawodnikiem i wiele zespołów o niego zabiega. Na pewno byłby bardzo silnym ogniwem naszego zespołu w przyszłorocznym sezonie - mówi Tuszkowski.

Rafał Okoniewski był niekwestionowanym liderem GKM-u w tym roku. Przywdzieje żółto-niebieski plastron także w przyszłym roku? Rafał Okoniewski był niekwestionowanym liderem GKM-u w tym roku. Przywdzieje żółto-niebieski plastron także w przyszłym roku?
Fani GKM-u nie wyobrażają sobie także, aby w zespole zabrakło Krzysztofa Buczkowskiego. Zainteresowanie startami w Grudziądzu wyraża również Robert Miśkowiak, który kilkukrotnie był już blisko podpisania kontraktu w mieście nad Wisłą. Wzmocnień wymagać będzie także formacja juniorska - głównym kandydatem do startów u boku Marcina Nowaka jest Krystian Pieszczek. - Zgodnie z regulaminem obecnie możemy rozmawiać i podpisywać kontrakty tylko z zawodnikami, którzy reprezentowali barwy naszego klubu w tym sezonie. Natomiast jeśli chodzi o zawodników innych klubów, regulamin zabrania rozmów w przedmiocie składania propozycji zmiany barw klubowych do ostatniej imprezy kalendarzowej w danym sezonie - ucina spekulacje Tuszkowski.

Na korzyść grudziądzan w rozmowach kontraktowych będzie z pewnością działać wypłacalność i stabilność finansowa. Grudziądzki klub od kilku ładnych lat proponuje zawodnikom realne kontrakty. - Klub od wielu lat funkcjonuje bardzo dobrze. Ma wyrobioną dobrą markę i na pewno ten styl zarządzania zostanie utrzymany na przyszłe lata - kończy prezes GKM-u.

Rafał Okoniewski zostanie w GKM-ie Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (40):

 • Fugiel-z- Rzeszowa Zgłoś komentarz
  2 tygodnie temu napisałem kto już podpisał w Rzeszowie i parę dni temu kto znowu( już bez nazwisk).Trwają negocjacje z trzecią armatą,ale nie obiecuje,że będzie sukces.
  • yes Zgłoś komentarz
   Ciekaw jestem ostatecznego składu ekstraligi w 2015. Mają spaść z z niej do PLŻ2 Włókniarz i Wybrzeże. Jeżeli będzie nadal startować 8 drużyn, to muszą być podjęte i wprowadzone w
   Czytaj całość
   życie konkretne decyzje. Okoniewski sprawdził się w Grudziądzu.
   • RZESZA RULEZ Zgłoś komentarz
    słaby człowieczek
    • pawel88 Zgłoś komentarz
     Prawdopodobnie zaczniemy sklad od Rafała/
     • eire Zgłoś komentarz
      No ale Okoń już by musiał za Gkaemowe przygotować się do sezonu . Więc lipa .
      • Inżynier Mamoń Jestem Zgłoś komentarz
       mój sklad marzeń (na elige): 1. Okoniewski 2. Madsen/Bjerre 3. Buczkowski 4. THJ 5. Ward 6. Nowak 7. Pieszczek R Miśkowiak/Jelenewski TRENER: J.Ząbik - bez konkretów na tym stanowisku
       Czytaj całość
       żaden sklad może nie mieć sensu ;)
       • paluch149 Zgłoś komentarz
        Ciekawe komu teraz rozwiążą kontrakt. Może Dudkowi załatwią skrócenie kary?
        • Pan S Zgłoś komentarz
         A nie mogą lokalnych przedsiębiorców poprosić o jakieś dofinansowanie ? Lepiej chyba mieć 20 małych/średnich sponsorów niż 2 molochy, którym ego i ambicja będzie waliła na łeb.
         • Danonek Zgłoś komentarz
          Mogliby ciekawy zespół stworzyć gdyby ściągnęli Miśkowiaka i Buczkowskiego, do tego Okoniewski i może ktoś z dwójki Lindgren/Bjerre.
          • P4ee Zgłoś komentarz
           PISZCZEK jest wolnym ZAWODNIKIEM ponieważ SKONCZYŁ mu się KONTRAKT ze STOWARZYSZENIEM !
           • GIEKAEMOWIEC31 Zgłoś komentarz
            Zakontraktowanie Rafała okazało się strzałem w dziesiątkę. Wniósł świeżość oraz ducha walki do totalnie rozbitej dwoma porażkami na początku sezonu drużyny. Zatrzymanie Okonia na
            Czytaj całość
            kolejny sezon musi być priorytetem, nawet gdy przyszło dalej się ścigać na zapleczu ekstraligi.
            • GREEN FOX Zgłoś komentarz
             GKM jak co roku walczy o Elipe, w tym roku jak zwykle się nie udało, " szkoda " . A teraz działacze mają problem bo dostali zaproszenie do Elipy od tyłu i co teraz powiedzieć kibicom. A
             Czytaj całość
             co do Okonia to ja wam wystawi cenę to się może okazać że Hampel nie wiele droższy.Oczekiwania Okonia po dobrym sezonie poszybują że ho ho ! On już taki jak dobry sezon dawać furę hajsu a jak potem jedzie padake to Sorry Winnetou
             • malin1976 Zgłoś komentarz
              W zasadzie tylko Okoniewski nadaje się na eligę . Jeleniewski jedzie w zależności którą nogą wstanie a Ułamek wciąż niezły ale już na eligę za stary . O reszcie nie wspomnę . Na
              Czytaj całość
              szczęście jest w czym wybierać .
              Zobacz więcej komentarzy (27)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×