Transfery w Premier League: Nicolas Covatti w Ipswich, Komety w komplecie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla włodarzy klubów z Premier League. Składy skompletowali już działacze Ipswich Witches i Workington Comets.

Nazwiska czterech pozyskanych zawodników ogłosili działacze Plymouth Devils. W przyszłym roku punkty dla Diabłów zdobywać będą Kyle Newman, Roland Benko, Ryan Fisher oraz Morten Risager. Amerykanin oraz Duńczyk mają być liderami zespołu z Plymouth. - Ryan Fisher jest bardzo popularnym żużlowcem wśród kibiców w Plymouth. On zawsze daje z siebie wszystko i jeździ z pasją. Miłym zaskoczeniem było to, że Morten Risager był dostępny. On dobrze radził sobie na naszym torze i nie mogę się doczekać jego jazdy dla Diabłów - powiedział Ashley Taylor, promotor zespołu. [ad=rectangle] Skład skompletowali włodarze Workington Comets. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do kadry klubu z Derwent Park jest Kyle Howarth. - Cieszymy się, że Kyle będzie nadal z nami. Miniony sezon był dla niego trudny, a wszystko ze względu na urazy, ale kiedy był zdrowy pokazywał na co go stać. W przyszłym roku może poczynić kolejne postępy - przyznała Laura Morgan.

Od podpisania kontraktów z dwoma młodymi zawodnikami budowę składu rozpoczęli działacze Newcastle Diamonds. W zespole tym startować będą Lewis Kerr i Lewis Rose. Obaj zawodnicy w minionym sezonie reprezentowali barwy Diamentów, a w Newcastle są z nimi wiązane duże nadzieje. - Podpisanie umów z tymi dwoma zawodnikami to dla nas dobry początek budowy zespołu. Chcieliśmy ich zatrzymać - podsumował Alan Hedley.

Richard Lawson jest szóstym zawodnikiem, który związał się kontraktem z Glasgow Tigers. Brytyjczyk ma być liderem Tygrysów. - Nie mogę się doczekać wejścia do nowego otoczenia i poznania kolegów z zespołu. To dla mnie ekscytujące, chciałem jeździć w silnym zespole, a włodarze w Glasgow zbudowali skład, który pozwala powalczyć o wyższe cele - przyznał Lawson.

W Peterborough długo trwała walka o uratowanie żużla, ale kiedy udało się zapewnić budżet, to działacze z miejsca ruszyli do podpisywania umów z zawodnikami. W przyszłym sezonie w barwach Panter ścigać się będą Adam Roynon oraz Robert Lambert. Działacze nie ukrywają radości z pozyskania 16-letniego Lamberta. - Robert jest jednym z największych brytyjskich talentów. Każdy klub chciałby go mieć w swoim składzie i jestem zachwycony, że wygraliśmy wyścig o niego - powiedział Ged Rathbone.

Kolejnym klubem, który skompletował kadrę na przyszłoroczne rozgrywki Premier League jest Ipswich Witches. Ostatnimi zawodnikami, którzy podpisali kontrakty z Wiedźmami są Nicolas Covatti oraz Stefan Nielsen. Argentyńczyk ma być jednym z liderów zespołu. Nie próżnowali również działacze Edinburgh Monarchs, którzy pozyskali Roberta Branforda, a w Sheffield Tigers startować będzie Taylor Poole.

Źródło artykułu: