KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PSŻ Poznań rozmawia z kolejnymi zawodnikami

Emil Pulczyński podpisał w miniony weekend dwuletnią umowę z PSŻ Poznań. W stolicy Wielkopolski przyznają, że rozpoczynają budowę drużyny, która ma przystąpić w 2016 roku do rozgrywek PLŻ 2.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Już w nadchodzącym sezonie żużel wróci po kilku latach przerwy do Poznania, gdzie oprócz towarzyskich turniejów rozegrany zostanie czerwcowy półfinał Brązowego Kasku. Imprezy te będą przedsmakiem przed zaplanowanym na rok 2016 powrotem do rozgrywek ligowych. Wiadomo już teraz, że barwy PSŻ Poznań reprezentować będzie wówczas Emil Pulczyński.


Jak tłumaczy prezes Arkadiusz Ładziński, poznaniacy chcą pomóc mu odbudować się po nieudanym sezonie w Victorii Piła, gdzie wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach. - Emil jest młodym zawodnikiem, który do tej pory nie znalazł klubu. Przed rokiem odszedł z Torunia i trafił do Piły, ale nie miał tam wielu okazji do startów. Jest to jednak zawodnik, którego stać na dobry wynik. Liczymy na to, że dzięki przyjaznej atmosferze, którą zamierzamy tworzyć w Poznaniu, zdoła się u nas odbudować. Jego dużym atutem jest wiek i można myśleć o nim przyszłościowo. Podpisaliśmy umowę dwuletnią, by został z nami na ligę - wyjaśnił prezes PSŻ Poznań w rozmowie z naszym portalem.

Arkadiusz Ładziński nie wyklucza, że kontrakty podpiszą w tym roku także inni zawodnicy. Poznaniacy chcą bowiem zbudować przynajmniej człon zespołu, z którym mogliby identyfikować się kibice. - Czekamy na rozwój sytuacji. Nie robimy niczego na siłę, ale pewne rozmowy z kilkoma zawodnikami są obecnie prowadzone. Szukamy zwłaszcza takich żużlowców, którzy chcieliby u nas się odbudować i pokazać, że mogą jeździć na żużlu. Wiadomo, że w tym roku będziemy organizowali parę turniejów na Golęcinie i chcielibyśmy, aby kibice zobaczyli już zawodników w naszych plastronach, by mieli się z kim identyfikować - podsumował Ładziński.

Emil Pulczyński podpisał kontrakt w PSŻ Poznań

Czy Emil Pulczyński odbuduje się w barwach PSŻ Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (29)
Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×