Krzysztof Kasprzak obiecał walkę o złoto - relacja z gali XXV Plebiscytu Tygodnika Żużlowego

W Lesznie podczas corocznego balu podsumowano XXV Plebiscyt Tygodnika Żużlowego. Bohater wieczoru, Krzysztof Kasprzak jasno zadeklarował, że rozochocony srebrem chce zostać mistrzem świata.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Po raz trzeci w historii Plebiscytu Tygodnika Żużlowego, serwis SportoweFakty.pl był partnerem tego wydarzenia. Podobnie jak w poprzednich latach, o tym komu zostaną przyznane nagrody zadecydowali w głosowaniu kibice. Kategorii, w których można było wskazywać swoich faworytów, było aż osiemnaście.
Głosowanie na 10 Najpopularniejszych Żużlowców nie mogło zakończyć się inaczej niż triumfem Krzysztofa Kasprzaka. - Nie ukrywam, że wygranie tej kategorii było jednym z moich cichych marzeń. Kiedyś wchodziłem na to podium jako objawienie sezonu. Teraz zrobiłem krok do przodu - przyznał zawodnik Stali Gorzów, który wygrał także w kategorii za najbardziej widowiskową jazdę. Zapewnił jednocześnie, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Mam nadzieję, że zostanę mistrzem świata. Obiecuję państwu, że postaram się tego dokonać - zadeklarował.

Furorę na scenie robili oprócz tego dwaj byli prezesi ekstraligowych klubów - Władysław Komarnicki i Józef Dworakowski. - Moim marzeniem jest to, by mój ukochany zespół, Stal Gorzów znalazł się w 2015 roku ponownie w finale Ekstraligi. Ponadto, pragnę, by jego rywalem w tej konfrontacji był nie kto inny jak Unia Leszno - mówił Komarnicki, który odbierał nagrodę w imieniu Ireneusza Macieja Zmory.

Sporo nagród trafiło w ręce Fogo Unii Leszno. W dziesiątce najpopularniejszych żużlowców znalazło się miejsce dla Tobiasza Musielaka i braci Pawlickich. Młodszy z nich został także nagrodzony mianem juniora roku. Nagrody w II lidze - za sprawą Grzegorza Dzikowskiego i Mirosława Wodniczaka zdominowała MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia.

Oprócz zawodników, działaczy i trenerów nagrodzony został także redaktor naczelny Tygodnika Żużlowego - Adam Zając. Z okazji 25. edycji plebiscytu, niespodziankę na scenie zgotowali mu Adam Skórnicki i Rafał Dobrucki. Wzruszającą scenę, przy której nie brakowało łez nagrodzono owacją na stojąco. 10 najpopularniejszych żużlowców: 1. Krzysztof Kasprzak 2. Piotr Pawlicki 3. Jarosław Hampel 4. Janusz Kołodziej 5. Bartosz Zmarzlik 6. Maciej Janowski 7. Tomasz Gollob 8. Piotr Protasiewicz 9. Tobiasz Musielak 10. Przemysław Pawlicki

Dętka roku:
Bohaterowie tej kategorii to uczestnicy afery dopingowej i alkoholowej. Nagroda jest symboliczna i od początku jest przyznawania nie była wręczana.

Międzynarodowa impreza roku:
Grand Prix Polski w Toruniu

Krajowa impreza roku:
Piknik żużlowy Adama Skórnickiego

Mister elegancji:
Piotr Protasiewicz

Widowiskowa jazda:
Krzysztof Kasprzak

Najsympatyczniejszy zawodnik:
Piotr Pawlicki

Najpopularniejszy obcokrajowiec:
Greg Hancock

Pechowiec roku: Czytelnicy zaproponowali, żeby nie wyłaniać zwycięzcy ze względu na śmierć Grzegorza Knappa. Fair Play: Według Czytelników w minionym sezonie żaden zawodnik ani też wydarzenie nie zasłużyło na tę nagrodę.

Objawienie sezonu:
Kacper Woryna

Junior roku:
Piotr Pawlicki

Najpopularniejszy trener II ligi:
Grzegorz Dzikowski

Najpopularniejszy trener I ligi:
Lech Kędziora

Najpopularniejszy trener Enea Ekstraligi:
Adam Skórnicki

Działacz roku II ligi żużlowej:
Mirosław Wodniczak

Działacz roku I ligi żużlowej:
Witold Skrzydlewski

Działacz roku Enea Ekstraligi:
1. Ireneusz Maciej Zmora
2. Piotr Rusiecki
3. Krystyna Kloc

Z okazji jubileuszowego wydania plebiscytu, przyznano specjalną nagrodę dla najsympatyczniejszego żużlowca, którą otrzymał Andrzej Huszcza (triumfował w tej kategorii siedem razy).

10 najpopularniejszych żużlowców spośród XXV edycji Plebiscytu:
1. Tomasz Gollob
2. Piotr Protasiewicz
3. Jarosław Hampel
4. Sebastian Ułamek
5. Krzysztof Kasprzak
6. Rafał Dobrucki, Roman Jankowski
7. Janusz Kołodziej, Grzegorz Walasek, Piotr Świst

Czy Krzysztof Kasprzak zostanie w 2015 roku Indywidualnym Mistrzem Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×