Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Porozumienie albo zawieszenie? - Trudne negocjacje na linii kluby - zawodnicy - PZM

Wybrzeże Gdańsk jako pierwsze złożyło ofertę spłaty zadłużenia względem zawodników. O porozumienie może być jednak bardzo ciężko.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Zadłużenie Wybrzeża Gdańsk względem zawodników szacowane jest na około 2,1 miliona złotych. W środę doszło do spotkania przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotra Szymańskiego z Tadeuszem Zdunkiem. Prezes Wybrzeża zaproponował spłatę około 700 tysięcy złotych, co stanowi dokładnie 33 procent zadłużenia. Jest to krok w kierunku porozumienia, które jest konieczne, aby Wybrzeże mogło wystartować w tegorocznych rozgrywkach. Taki warunek wynika z Regulaminu Licencyjnego. Kluby do 15 lutego muszą spłacić swoje zadłużenia lub zawrzeć odpowiednie porozumienie z PZM. W czwartek propozycja, jaka złożona została przez Tadeusza Zdunka, za pośrednictwem Krzysztofa Cegielskiego trafi do zawodników.


Ani zawodnicy, ani Krzysztof Cegielski nie chcą się póki co w tym zakresie wypowiadać. Wiemy jednak, że minimum, które byliby w stanie zaakceptować, to spłata 40 procent zadłużenia, czyli 840 tysięcy złotych. Jednak nie wszyscy zawodnicy są gotowi do takiej ugody. Część z nich, o czym już wcześniej informowaliśmy, oczekuje spłaty 70 procent zadłużenia. W przeciwnym razie gotowi są walczyć o swoje prawa w sądzie. Z kolei PZM nie podjął jeszcze decyzji odnośnie tego, w jaki sposób potraktuje propozycję złożoną przez Wybrzeże i inne kluby. Wiemy jednak nieoficjalnie, że w stosunku do zawodników, którzy nie zgodzą się na propozycję ugody i zdecydują się wystąpić z powództwem sądowym, możliwe będzie zawieszenie w prawach zawodniczych do momentu zakończenia sprawy. A to może oznaczać długą absencję. Przypomnijmy, że jest grupa zawodników, która deklarowała chęć złożenia pozwu przeciwko PZM. Być może w ten sposób żużlowa centrala chce zabezpieczyć się przed ewentualnym pozwem.

W przyszłym tygodniu zaplanowano spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Hawi Racing z Opola. Z kolei prezes Włókniarza Częstochowa S.A. Dariusz Śleszyński według informacji Biura Sportu PZM, nie był w stanie spotkać się w żadnym z zaproponowanych terminów.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (68):

 • TYNKA19 Zgłoś komentarz
  proponuje zarzadowi pzm igksz mam na zbyciu pozadny sznur napewno was zadowoli i zawiesicie sie w prozni na wieki
  • tony 76 Zgłoś komentarz
   Ale numer :)PZM chce uniknąć odpowiedzialności od licencji "nienadzorowanych" he he he. Zaczyna się straszenie, jestem bardzo ciekawy jak to wszystko się skończy. Jak Wybrzeże, Opole i
   Czytaj całość
   Częstochowa zdecydują się np. nie wystartować w lidze to dopiero będą jaja. Ciekaw jestem jak wyglądał audyt w Gdańsku i w Częstochowie przy przyznawaniu licencji przy takim zadłużeniu :). To nie mogło się udać od samego początku. Śmierdzi wałkami na odległość, teraz zastanawiają się jak wybrnąć z sytuacji bo zawodnicy chcą iść do sądu i wszystko wypłynie :)
   • lipa_ml Zgłoś komentarz
    Mi się chce śmiać jak co niektórych czytam. Co zazdrościcie tych "milionów" zawodnikom ? Wszyscy wielbicie żużlowców a co z tymi co mają kontuzję do końca życia albo giną jak LEE ?
    Czytaj całość
    Rodzina dostanie z 30 tyś z pożegnalnego turnieju i wypad życie idzie dalej. Czy w innych dyscyplinach sportowych ktoś komuś wytyka ile kto zarabia ? 1-2 mln zł dla gwiazd w tym sporcie to śmiech na sali w porównaniu do gwiazd w innych dyscyplinach !!!! Żużlowiec musi odłożyć na resztę życia i zabezpieczyć rodzinę bo nigdy nie wie czy wróci po meczu do domu. Pokażcie mi inny sport tak niebezpieczny i tak mało płatny ? To że kluby nie stać na takie płace to jest wina PZM i GKSŻ że rozwaliły tą dyscyplinę i teraz ledwo to zipie.
    • lipa_ml Zgłoś komentarz
     Co to za kraj w którym pokrzywdzony jest szantażowany że jak odda sprawę do sądu to zostanie zawieszony ? Ciekawe czy tego nie powinien zbadać prokurator.
     • Poldi Zgłoś komentarz
      Zawodnicy powinni zdać sobie sprawę z tego co robią. Szukają sprawiedliwości, zrzucając winę na wszystkich, a nie widzą własnej. Podpisywali idiotyczne kontrakty i teraz mają problem.
      Czytaj całość
      Z tego co słyszałem to i tak dużo dostali.
      • Kurczak Zgłoś komentarz
       Zdunek jest śmieszny. To kpina i bezczelność proponując zawodnikom, których oszukał 33% ich wynagrodzenia. Gdybym to ja był poszkodowany, ciągał bym go i klub po sądach, choćby to
       Czytaj całość
       miało trwać lata.
       • speedwayfanckm Zgłoś komentarz
        Witam sympatyków żużla z Częstochowy. Ponieważ od dłuższego czasu trwa nagonka na Stowarzyszenie CKM Włókniarz za to, że powinien spłacać długi poprzednika tj. CKM Włókniarz S
        Czytaj całość
        PÓŁKA AKCYJNA , a ilość komentarzy zwiększa się lawinowo w momencie gdy staramy się tłumaczyć, że to dwa różne podmioty SPÓŁKA AKCYJNA NADAL FUNKCJONUJE I MA OBOWIĄZEK SPŁACENIA SWOICH ZOBOWIĄZAŃ, proponuję nie komentować i nie wyjaśniać bo nie warto. Brak naszych wpisów kończy momentalnie dyskusję bo nie mają komu dokładać. Dlatego najlepszy komentarz to brak komentarza. Nie ma innego wyjścia bo te komentarze nie służą żużlowi nie tylko naszemu w Częstochowie ale i Polsce.
        • lunch Zgłoś komentarz
         To się nazywa szantaż.
         • Zardzewiała St. Zgłoś komentarz
          Jeżeli sport żużlowy ma się opierać na oszukańczych praktykach klubów, a PZM ma to popierać, to niech szlag trafi całą dyscyplinę...
          • RECON_1 Zgłoś komentarz
           Centrala licencje dawala wiedzac jak wyglada sytuacja w klubach...Moze pora im sie dobrac do annusa?
           • Artt Zgłoś komentarz
            Przecieram oczy ze zdumienia czytajac, ze albo zawodnicy zgodza sie na to co chce PZM a tym samym klub albo ...nie pojezdza......Myslalem, ze nic mnei juz nie zdziwi ale sie mylilem:)Kpina jakas
            Czytaj całość
            :)
            • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
             Jak z tego wszystkiego wynika to trzy kluby mogą nie pojechać
             • yes Zgłoś komentarz
              Wygląda na to, że Wybrzeże nie dogada się z żużlowcami i nie wiadomo jak będzie z jazdą w PLŻ2. Pozostałe dwa kluby, to osobne historie do załatwienia.
              Zobacz więcej komentarzy (55)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×