Reprezentacja Szwecji z nowym trenerem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Stefan Andersson nie jest już trenerem szwedzkich żużlowców. Nowym szkoleniowcem narodowej kadry Szwecji został Morgan Andersson.

Reprezentacja Szwecji w minionym sezonie pożegnała się z DPŚ po barażu, który odbył się w Bydgoszczy. W półfinale drużynę dowodzoną przez Stefana Anderssona tworzyli Tomas H. Jonasson, Oliver Berntzon, Andreas Jonsson i Peter Ljung. W barażu z kolei ostatniego z wymienionych zawodników zmienił Kim Nilsson.

[ad=rectangle]

W sezonie 2015 Stefan Andersson nie będzie miał okazji do rewanżu i walki o finał Drużynowego Pucharu Świata. Nowym trenerem reprezentacji Szwecji został bowiem Morgan Andersson. - Już nie mogę doczekać się pracy jako trener kadry narodowej. Dla szwedzkiego żużla to ważna rzecz, że zawodnicy mogą walczyć z najlepszymi reprezentacjami na świecie. Naszym celem będzie medal w DPŚ. Moimi mocnymi stronami jest umiejętność rozmawiania z żużlowcami oraz moje doświadczenie w sporcie - powiedział nowy szkoleniowiec Szwedów na łamach speedwaynyheter.se.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Morgan zgodził się przyjąć naszą ofertę na trenera kadry narodowej. On zawsze w 100 procentach angażuje się w swoją pracę. Łatwo nawiązuje kontakt z zawodnikami. Życzę mu szczęścia w nowej roli - przyznał Tony Olsson.

źródło: speedwaynyheter.se

Źródło artykułu: